Jump to content

Game of Thrones Tartışma

Misafir Leffwn

Önerilen İletiler

Spoiler

Ya yeminle ağlıyaciğim.Hodor...Ne demek Hold the door ?

Bran bu bölüm çok asabımı bozdu.Ak gezenler gelmiş o hayla geçmişe döncem yok oraya bakçam buraya bakçam modunda...Kızı da suçlayamadım.Kapıyı tutamazdı.Ama Hodor...Sonuna kadar tuttu.Ya cidden üzüldüm.Adam da o kadar iyi oynamış ki...O yüz ifadesi...Hiç de takmazdım Hodor'u ama şu son sahne psikolejimi alt üst etti olamaz kabul etmiyorum.Hodor ölemez ya...Ölmicek ki bence .s ölmez ki .s

Hodor-Brain-FEAT.jpg

Ayrıca bir şey dikkatimi çekti o da spoiler içerebilir. T-T

Spoiler

Şimdi bu kızıl kadın melis dicem adını yazamıom Cry T-T...O kolyeyi çıkarınca yaşlanmıştı ya hani...Herkesin dikkatini çekti o kolye...Ben hatadır sanıyordum ama bu bölüm gelen rahibe de o kolyeden takıyor.Yani kolyeden bir şey çıkacak.Lakin bölümü hatırlamıyorum bu melisandre mı ne ismini yazamadığım şahıs banyo yapıyodu hani...Sonra Stannis'in karısı gelmişti filan.O bölümde kolye yoktu boynunda nie bu sezon çıkarınca yaşlandı...Nie banyo sahnesinde takmadılar -.-?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 131
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sezon 4 8 bölümde...Dizi kendi içinden birsürü spoiler verdi :D benim gibi spoiler yemiş veya kitabı okumuş olanlar anlamıştır... Bölüme gelirsek açıkası o kadar çok iyi adam harcandı ki ve büyük olas

Dikkat Spoiler!    

Posted Images

Burayı kendi alanım ilan edeceğim.Benden başka kimsecikler gelmiyor.Yazıverin de dolsun azcık -.-*

Neyse yeni bölüm hakkında ki görüşlerimi söyliyivereyim Cry T^T

Sezon 6 Bölüm 6 Spoiler

Millet başka forumlar da sitelerde yazmasa görmicektim.Hepsini yakın diyen deli kralmış bilinç altıma şey etti de hızlı hızlı geçiverdi.Yavaşlatılmış halini izleyince anladım az bişi...Yanlış hatırlamıyorsam bu deli kralın hepsini yakın derken ki şeysi...Kulandığı o yeşil sıvıyı cersei filan depolatıodu sonra bizim küçük şeytan artık bana depolayın dediydi.O kısım dikkatimi çekti.Deli kral harbi harbi deli...O diyil de Jaime kralı öldürdükten sonra tahta oturdu ? Yakıştıramadım.Bunun altından iş çıkar.Ayrıca saçı uzundu eskiden gelince kesmişti.Ya dizi hatası ya da kısa kulanıodu sonradan uzattı.Ayrıca dany'nin ejderyaları westerosta havalanıyordu.Demek ki hanfendi westerosa ulaşabilecek.Ya 7 ya da 8.Sezon da anca ulaşır gibi geliyor bana -.-*

Bir de kanlı bir el ve ölü birinin eli vardı.Bir çok kişi Ned ve Lyanna'ya ait olduğunu söylüyor.Doğru gibi geldi bana...Bir de Lyanna'yı türk canlandırcak die dedikodular varmış yabancı sitelerde...İnş.

Yani Bran'ın gördüklerinden bunu çıkardım.Şu gece kralı bebeyi napçak onu merak ediyorum Cry.

Gelelim bölümde olanlara...Bir çok kişi Sam'ın sahnesine gereksiz demiş.Ben çok seviyorum.Gayet de eğlenceliydi...Hele çıktı sonra geri döndü birlikte gidiyoruz dedi ya orası komikti -w-

Bir de kılıcı aldı.Artık zayıf rolünü oynıyacağını pek sanmıyorum.Bir işler çevircek.Ayrıca şu din adamı canımı sıktı...Büyük ihtimal adını yazamadığım kız lakabıyla kral avcısı...Rol yaptı.Çok belliydi...Orduyu görünce sevindi.Biran önce kurtulayım die yapmış olması çok muhtemel.Ayrıca Joffrey olsa keşke özledim.Şu bebeyi indirsinler tahttan.Joffrey olsa iki dakikada kafalarını almıştı.Korkak bu -.-*

Benjen amca'nın tipi kaymış.

He bir de kendi isteğimle Spoiler sitesinden spoiler yedim.Onu da yazayım.Büyük ihtimal olcak çünkü...Spoiler içerir die yazmama gerek yok ama yazdım .s

Spoiler

Şimdi Tazı yaşıyor diyorlar.Bir oyuncu varmış rol alcakmış...Tazıyı iyileştirecek rahibi oynıyacak diyorlar.Tazı'nın yaşadığı çok belli zaten.Dağın arkasında bir rahip yoksa büyük ihtimal öleceğim diyordu.O rahipte gelcek iyileştircek...Cersei de dövüşle yargılanma seçti ya hani...Dağ da onu savuncak.Hep Tazı vs Dağ olcak diyorlardı ya...İşte o vs o yargılamada olcak *- * ... Evet zekiyim -w-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

6.Sezon Finali Spoiler -

Spoiler

Muhteşem bir bölümdü Cersei'yi hiç sevmezdim ama bu bölüm gözümde aşırı derece de yüksekli.O itiraf et diyen kadına ne yaptırdı -.-? aklıma fesat şiler geldi Gregor odaya girince *-* 

Onu da baya bi zombi etmişler Cry T-T

Darth Vader gibi giyinmiş Cercei...Taht'a da çok cool oturdu.Yakıştı aslında.O adamı da kral eli yapmış *-*

O dinciler ölünce göbek atasım geldi nası da patladılar öyle...Loras filan ölmeseydi keşke çok üzüldüm Tyrellere Cry T-T

Arya baya bi Psikopat olup çıkmış .s.s artık kendisi insanların yüzünü kesip kulanabiliyor heralde -.-*

Sansa ve Sinsi arasında gerilimler yüksek -.-* şu Sansa'yı herkesle shipliyorum -.-* şimdi de Jonla Shipliyorum yakıştılar.Boş versinler Dany'yi JonxSansa ♥

Mormont yaktı geçirdi be =.=

R+L= J tuttu .s.s Lyanna'yı oynayan oyuncu aşırı çirkin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Yeni sezon için teaser yayınlanmış yeni izledim her ne kadar son bölümüne kadar izlediysem de nisana kadar tahmini bir süre bekleyeceğimiz içün bıraktım şimdilik.. Game of Thrones hakkında konu görünce bir giriyim dedim :) 6. sezon ve sezon finaline kadar geçen sürede keyif aldım diyebilirim bazı sahneler sıkıcı olsada.. Cersei' nin tahta yükselişi, Tommen' in intiharı, Jon hakkındaki flashback ler ve kuzeyin kralı olması.. Onun dışında bir türlü sevemediğim Dany' nin diğerlerinden daha çok güçlendiği düşüncesindeyim.. Arya ise tam bir suikastçi oldu o mumu kesiş sahnesini ve Jaqen'e attığı tribiyle iyiydi bu sezondada sağlam bir çizgide ilerliyor Arya. Dany de Varys, Tyrion, Tyrell , Martell ve Greyjoy hanesi gibi ve onun dışında bir çok önemli yan karakterin desteğini almış olması ve direk hedefe yol alıyor olması yeni sezonun bol savaşlı ve entrikalı bölümlerle dolu olacağı hissini veriyor bu arada yedi bölüm olacakmış sanırım. Demeden edemicem Esora da söylemiş ama bence Darth Vader'dan çok Emperor Palpatine ya Cersei ^o^  Jamie bu sefer Queen slayer olacak heralde o bakış iyi bir bakış değildi :D Valla tahta ne Dany otursun ne Cersei bence Lyanna Mormont oturmalı oy iste oy verelim başgan :P

773974b19eef6892b57cd10becbd6321.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Yeni sezonda bolum bolum neler olacagi, açmadan once bol bol düşünün:

Spoiler

Turgut Uç çevirisi

Merhabalar arkadaşlar,

Her Game of Thrones sezonu öncesi olduğu gibi 7. Sezon öncesinde de yaşanacaklar büyük oranda sızdırıldı. Aşağıda henüz görmemiş olanlar veya İngilizce olduğu için ıskalayanlar olabilir diyerek Türkçe olarak bunları toparlayacağım.

Şunu belirtmeliyim ki, bu yazılanların hepsi gerçekleşecek diye bir kaide yok. Genelde bir kısmı doğru çıkar, bir kısmı da yanlış. Örneğin geçtiğimiz yıl Tommen’in camdan atlayacağı sezon başlamadan sızdırılmıştı. İş bu sebeple, okuyacaklarınıza şüpheyle yaklaşın ancak muhtemelen gerçekleşeceklerini de aklınızdan çıkarmayın.

UYARIYORUM!!! AŞAĞIDA YAZILANLARI OKUMAK TAMAMEN SİZİN TERCİHİNİZDİR. HAYVAN GİBİ SPOILER BARINDIRMAKTADIR. EĞER BENİM GİBİ YAŞANACAKLARI ÖNCEDEN ÖĞRENMEYE MERAKLI BİR MANYAK DEĞİLSENİZ OKUMAYIN, KOŞARAK UZAKLAŞIN!!!

BAKIN SON KEZ UYARIYORUM! HALA DA OKUYORSANIZ GÜNAH BENDEN GİTTİ AÇIKÇASI…

1. Bölüm

- White Walker’lar duvara doğru yürüyüşlerine başlarlar

- Bran Sur’u aşarak Castle Black’e ulaşır ve Edd’le karşılaşır

- Sansa; Jon’a ihanet edenlerin topraklarını, onu destekleyenlere vermek ister ancak Jon, Karstark ve Umber çocuklarının babalarının yaptığı hata nedeniyle cezalandırılamayacağını söyleyerek buna karşı çıkar. Bu Lyanna Mormont’un (veya Sansa’nın) hoşuna gitmez ancak Jon bunu pek takmaz. Kuzey’i bugüne dek yönetildiği gibi yönetmemeye kararlıdır.

- İlk bölümün sonunda, Dany ve saz arkadaşları Ejderha Kayası’na ayak basar. Kimse bir şey söylemez. Dany yukarı doğru yürümeye başlar ve Stannis’in eski Savaş Odası’na gelir. Camdan bir zamanlar ailesine ait olan topraklara bakar. Masanın üzerinde duran satranç taşına benzer taşlardan birisini alıp Tyrion’a bakar ve; “Başlayalım mı?” diye sorar. Bölüm biter…

2. Bölüm

- Jon Dany’den bir kuzgun alır. Dany, Westeros’taki bütün lordları huzuruna çağırmaktadır. Jon ve Davos gitmeye karar verirler çünkü White Walker’larla savaşabilmek için Ejderha Kayası’nda bulunan ejderha camına ihtiyaçları vardır.

- Jon, Winterfell’i yönetmesi için Sansa’ya bırakır.

- Jon, Ghost’u Winterfell’de bırakır ve Ghost tüm sezonu burada geçirir.

3. Bölüm

- Jon ve Davos Ejderha Kayası’na ulaşır. Tyrion onları sahilde karşılar ve Dothraki’ler gemilerini alır.

- Tyrion onları Dany’nin huzuruna getirir. Yolda Missandei ve Gri Solucan’la da karşılaşırlar. Taht odasında birkaç Dothraki de bulunmaktadır.

- Dany, Jon’dan diz çökmesini ister (Höst köpek!). Ancak Jon bunu reddeder (Ya ne olacağıdı) ve White Walker’lardan bahseder. Dany duyduklarına inanmaz ancak Tyrion Jon’un güvenilir birisi olduğu ve çıldırmadığı yönünde ısrar eder.

- Davos, Jon’un ölümden dönümünden bahsetmek ister ancak Jon engel olur.

- Dany Jon’a anında saygı duyar ancak aynı şey Jon için geçerli değildir (Yer mi Anadolu çocuğu)

- Bran Winterfell’e ulaşır, Meera da artık bir zahmet köyüne döner.

4. Bölüm

- Arya Winterfell’e ulaşır (Evet bu bölümle ilgili bilinenler bu kadar)

5. Bölüm

- Sam, Winterfell’e gitmek üzere Gilly ve bebelak ile birlikte Hisar’dan ayrılır.

- Jorah, Ejderha Kayası’nda Dany ile yeniden bir araya gelir.

- Jon, Bran ve Arya’nın Winterfell’e döndüğünü haber veren bir kuzgun alır.

- Jamie, Bronn, Tyrion ve Davos gizli bir toplantı gerçekleştirir (Allaaam kadroya bak!). Tyrion onları Dany’e teslim olmaları yönünde ikna etmeye çalışır ancak Jaime karşı çıkar. Bunun; Dany, Lannister ordusunu pusuya düşürmeden önce mi yoksa sonra mı gerçekleşeceği belli değil.

- Gendry, Kral Topraklarında silah döverken ortaya çıkar ve Davos tarafından bulunur.

6. Bölüm

- Jon; Tazı, Beric, Thoros, Tormund, Jorah ve Gendry’den oluşan bir ekiple birlikte Sur’un doğu tarafına gemiyle, bir adet Wight ele geçirmek üzere yola çıkar (Oha, ne alaka?)

- Ekip, Gece Kralı’nın ölüler ordusunun saldırısına uğrar ve ordu içerisinde bir de ölü kutup ayısı vardı (Oha, oha!). Ayı, Thoros’u yavaşça öldürür.

- Ekip, donmuş bir göl üzerinde yer alan bir adada köşeye sıkışır. Ancak o sırada Dany, ejderhaları ile birlikte çıkagelir ve ekibi kurtarır. Jon arkada kalır.

- Jon neredeyse ölecekken Benjen çıkagelir ve atını vererek onu kurtarır. Jon, ölülerin Benjen’in üzerine çullanmasını izleyerek oradan uzaklaşır.

- Viserion ölür ve yeniden dirilereGece Kralı’nın bineği haline gelir (OHA OHA OHA OHA!)

- Jon, eğer Dany ve ordusu White Walker’lara karşı mücadelede yardım ederse King in the North ünvanından vazgeçmeyi teklif eder.

7. Bölüm

- Sansa, Littlefinger’ı ölüme mahkum eder. Arya bunu yerine getirir.

- Cersei, kanlar içinde kalmış bir şekilde yatağında uyanır. Tahminler düşük yaptığı yönünde.

- Sam ve Bran, Jon’un kökenini keşfederler. Jon’un, meşrulaştırılmış bir Targaryen olduğu ve isminin Aegon olduğu ortaya çıkar. (Bu da piç olmadığı, tahtta sapına kadar hak iddiası olduğu anlamına gelir).

- Jon ve Dany bir teknede sevişirler (Hofff, yapmasalar şaşarım).

- Sur, bölümün sonunda yıkılır! Gece Kralı, Viserion’la Sur’a saldırır ve ağzından mavi alevler püskürten ölümden dönmüş Viserion Sur’u yıkar.

Hangi bölümde yaşanacağı belli olmayanlar:

- Cersei yeniden Jaime’den hamile olduğunu düşünür. Qyburn’e test ettirir. Jaime’ye durumu açıklar. (İlk bölümlerde olması muhtemel)

- Arya, Walder Frey’in yüzünü giyerek bir ziyafet verir ve Frey’in oğullarını zehirler. Kadınların kaçtığından emin olur.

- Dorne ve Yüksek Bahçe, Lannister’lar tarafından tarumar edilir.

- Euron, 2 Kum Yılanı’nı öldürür, Ellaria’yı esir alır ve ona Tyene’in zehir nedeniyle yavaşça ölümünü izlettirir.

- Euron’un donanması, Yara’nın donanmasını bozguna uğratır ve Yara’yı esir alır. Theon kaçar ve bazı Demir Adalılar tarafından kurtarılır.

- Dany bazı Westeros lordlarını ateşe verir (Sam’in babası ve erkek kardeşi de dahil)

- Tyrion, Kral Toprakları’na ejderhalarla yapılacak direkt bir saldırıda pek çok masumun da öleceğine Dany’i ikna etmeye çalışır.

- Jorah ve Sam, Hisar’da tanışırlar ve Jorah’ın Greyscale hastalığına bir çare bulmaya çalışırlar.

- Tyrion, sezonun büyük kısmını Dany’e tavsiyeler vererek geçirir.

- Tyrion, eskiden fahişeleri içeri sokmak için kullandığı gizli lağım geçitlerini kullanarak Casterly Kayası’na bir saldırı planlar.

- Arya, Winterfell’e dönerken yolda Nymeria ile karşılaşır (Hurray!)

- Tyrion, en az bir kez (daha fazla da olabilir), Dany’nin taht için en iyi seçenek olduğu yönünde Jon’u ikna etmeye çalışır.

- Jon ve Theon karşılaşır. Jon, eğer Sansa için yaptıkları olmasa Theon’a şimdiye çoktan ölmüş olacağını söyler.

- Jaime Yüksek Bahçe’ye gider ve Olenna ile yüzleşir. Olenna Joffrey’i öldürdüğünü itiraf eder ve Jaime, onun zehir içerek ölmesine izin verir.

- Lannister ordusu Menzil’den geri dönerken, Dany ve Dothraki ordusunun saldırısına uğrar. Qyburn’ün yaptığı dev bir anti-ejderha zıpkınına rağmen Lannister’lar yenilgiye uğrar. Bron, Jamie’yi ejderhadan kurtarır ve kaçarlar.

- Jon, Drogon’dan korkmaz ve onu eliyle sever. Drogon’un buna izin vermiş olması Dany’i şaşırtır.

- Dany’nin Lannister’lara saldırısı sonrası, Jon White Walker tehlikesiyle ilgili bir kanıta ihtiyacı olduğuna karar verir.

- Jorah başlarda Jon’u pek takmaz ama ikisi giderek birbirine ısınır. Bir sahnede Jon, Mormont’lara ait Valyria çeliği kılıcı Longclaw’u Jorah’a geri vermek ister. Jorah reddeder.

- Dragonpit’te, hemen hemen herkesin katıldığı bir toplantı gerçekleştirilir. Jon’un alıp getirdiği White Walker gösterilerek tehlike herkese anlatılır. Bu durum Cersei’i dehşete düşürür (Mountain, Walker’ı ikiye böler ancak hareket etmeye devam eder. Jon, bunların yalnızca ejderha camı ile öldürülebildiğini gösterir). Bunun üzerine Cersei, kuzeye destek birlikleri göndererek savaşta yardım edeceğini söyler. Ancak sonrasında Jaime’ye yalan söylediğini itiraf eder. Asıl niyeti, White Walker’ların öncelikle mümkün olduğunca çok düşmanını öldürmesidir. Jaime duyduklarından iğrenir ve Kuzey’e doğru yola çıkar! (Aslan parçası be!)

- Dragonpit görüşmesinde Tyrion ve Cersei kısa bir süreliğine yalnız konuşurlar.

- Rhaegar ve Lyanna’nın düğününe yönelik bir flashback olacak.

- Littlefinger, Sansa ve Arya’yı birbirine düşürmeye çalışır. Sansa, kendisine oynanan bu oyunu Bran’in yardımıyla çözer.

https://www.reddit.com/…/my_awayforthelads_season_7_spoile…/

Korsan fan'dan aldım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Yeni sezon geldi bence muhteşem bir bölümdü...

Spoiler

Arya sen ne muhteşem bir şeysin öyle...tek başına tüm kuzuları yedi be *- *

Cersei delirmek üzere hatta delirmiş...savaşı Cersei kazansın istiyorum... -.-*

Tazı'nın ateşte gördüğü şey doğruysa savaş başlamadan biter.Harita'yı gördüğümden beri o boşluk dikkatimi çekiyordu zaten...demek ki yandan dolancak bizim ak gezenler.

westeros wall map ile ilgili görsel sonucu

O değilde Dany'i soran adam kimdi? :58f2813f6853a_CupOfCoffeeWithFoot:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.