Jump to content

Game of Thrones Tartışma

Misafir Leffwn

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 131
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sezon 4 8 bölümde...Dizi kendi içinden birsürü spoiler verdi :D benim gibi spoiler yemiş veya kitabı okumuş olanlar anlamıştır... Bölüme gelirsek açıkası o kadar çok iyi adam harcandı ki ve büyük olas

Dikkat Spoiler!    

Posted Images

1- Son sezon diğer sezonlara göre daha yavaş ve sıkıcıydı.

2-  Artık kitap ve dizinin yollarının bu sezonla beraber ayrılmış olduğunu bilsek de insan kitaptaki bazı sahneleri dizide görmek istemiyor değil.Kitaptan tamamiyle bağımsız birtakım yerler hiç hoşuma gitmedi.

3- Ama Got yine de süper dizidir gözümde.4 gözle bekliyorum yeni sezonu.Ve tabi The Winds Of Winter'ı da.Gerçi amcacığımıza kalsa seneye de gelmez kitap.

4-Spoilerlaaaarrr:

Jon:

Ölmesine üzülmedim desem.Kesin bir şekilde geri döner desem.Çoğunluğun aksine onun olduğu kısımlarda canım sıkılıyordu desem...

Jamie:

Favori Got karakterim.Kendisinin geçirmiş olduğu karakter gelişimini kimse geçirmedi koca seride.Tabi dizide bunun büyük bir kısmını göremedik maalesef, inşallah seneye..

Dizideki (normalde kitapta yok) kızının öldüğü sahne çok hoş olmuş ama bence.Tabi yazık oldu baba-kız olarak birkaç saniyeden fazla vakit geçiremediler.

Cercei:

Walk of Shame bu sezon olmaz diye düşünmüştüm.Jamie ile ilişkisini nasıl etkileyecek başına gelenler merak konusu.Cercei'yi severim ama gerçekten de sandığı kadar zeki biri değil.Kendi kuyusunu kendi kazdı.Lancel'ın her şeyi yumurtlayacağını nasıl da düşünemedi?! Bir de Jamie'ye yaptıklarından ötürü bir yanım onu affedemiyor.

Daenerys:

Jorah'ı çok sevdiğimden ona karşı tavrı beni sinir etmişti.Bir de artık o ilk sezonlarda hayran hayran izlediğim Dany olmadığı ortada.Çok değişti hanfendi...Çoğu Got karakterinin aksine tersi yönde bir değişme oldu bu ama -.- Biz Westeros'a gelmesini beklerken hala Meeren'de takılıyor.Gerçi daha orayı yönetemeyen, ejderhalarına söz geçiremeyen demir tahtı nasıl alsın?

Sansa ve Greyjoy:

En çok merak ettiklerimden.Sansa'nın başıına gelen de son bölümde tam türk filmi gibiydi.Sen tam sonunda mumu yak günlerdir bekleyen Brienne vazgeçsin pehh..Allah'tan Greyjoy uyandı sonunda da bir harekete geçtiler.Bakalım nasıl bir yolculuk bekliyor onları..Hayalim Greyjoy'un Ramsey'i çoooooooook acılı bir işkenceyle öldürmesi.Bir de Sansa ile yakıştırıyorum ben ya onu.Hadım madım ama bakın Gri solucana olunca oluyor demek ki :P

Diğerleri için de yazamayacağım çok üşeniyorum valla  :P  :rolleyes:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Biraz içimi dökeyim

Her ne kadar başlarda biraz arka planda kalmış olsa da ilk bölümden itibaren en dikkat ettiğim karakterdi Jon Snow (aslında en sevdiğim Kraketer Benjen Stark ama ilk bölümden sonra kayıplara karıştı) serideki favorim diyebilirim (Jagen reyiz de var ama Jon bir tık önde diyelim)

Neyse, hep bu adamın değerinin sonradan anlaşılacağı, zaman geçtikçe ağırlığını koyacağı, popülerleşeceği şeklinde bir his vardı içimde. Her geçen sezon düşüncelerimi biraz daha doğrular nitelikteydi. En dikkat çeken karakterler mefta olurken benim favorim sanki emin ellerdeymiş gibi bir güven vardı içimde. Dizinin en zevkli kısımları S2E6'da Ygritte'in de dahil olmasıyla başladı. İkisinin olduğu sahneler ayrı bir zevkliydi baya da uyumlulardı aynı zamanda serinin de zirve yaptığı bölümlerdi benim için. Jon ve Ygritte'i öyle benimsemiştim ki o süreçteki birçok ölüm (Castamere olayları, Oberyn vs) çok da etkilemedi beni. Ne zaman ki Ygritte'i öldürdüler, ondan sonra dizi bariz bir düşüşe geçti. Ondan sonra 5. sezon ilk bölümler sanki çerezlikmiş gibi geldi. Dizi ilk 4 bölümden sonra ciddi anlamda bozmuş gibiydi + Jon'u tek görmek artık eskisi kadar keyif vermiyordu. Dizi sanki bir daha eski tadı vermeyecek gibiydi. 8. bölümün diğerlerinin yanında apayrı bir yeri vardır o bölümde Jon hakkındaki izlenimlerim resmen doğrulanmış gibi oldu. Yani sezon finalinde öldürdüler falan ama bana hala pek inandırıcı gelmiyor bu kadar kolay harcanamayacağı görüşündeyim. Yalnız arada bir izleyicilerin sezon finaline tepkilerini falan izliyorum da adam sağlam etki bırakmış be. Gerçi 8. bölümün de büyük etkisi var ama yine de.. hani bana ''nerenle izledin'' falan diyebilirsiniz belki ama hep arka planda kalmış bir karakter gibi gelirdi bana Jon o yüzden tepkileri gördükçe ''sen neymişsin be Jon'' diyorum içimden. 

Yalnız Olly kadar tiksinç bir karakter daha görmemişimdir bu seride Joffrey ve Ramsay'i toplasan bir Olly etmez o derece (şu konseydeki ihtiyar numarası yapan ak sakallıyı koyarsak belki durum değişebilir)

Neyse biraz nostalji yapalım :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.