Jump to content

Thailo

Önerilen İletiler

Wagakki Band : Vocaloid`ler canlanıyor.

30065-wagakkiband-y5bj.jpg                                                                                                                                                                                                           

“Önce kendi kültürünü tanı, algıla ve hazmet ki ondan sonra başka diyarların sunduklarına sokul”  işte Japon sanatçılarının ana mantığı bu eksen üzerine dönmekte. Kendi kültürünü bilmeden diğer diyarlara teşebbüs etmek cüretkârlıktan öte cehalet. Bundan dolayı günümüzdeki Japon sanatçılar hiç olmadıkları kadar kendi geleneksel müzikleri konusunda emin ve sorumlu. Geleneksel enstrümanlar olabilecek her tür stile aranje edilebilmekte, müzik ahengi ise en üst kalitede sergilenmekte.İşte bu bakış açısının en önemli temsilcilerinden biridir Wagakki Band.

Topluluk, geleneksel  Japon sound u ile batı rock müziğini cok güzel sentezlemiş bir Vocaloid(sanal şarkıcı yazılımı) cover grubu. Grup 8 kişilik kalabalık bir orkestradan oluşmakta. Elektro gitar, bass gitar ve baterinin yanı sıra geleneksel Japon müzik enstrumanlarından tsugaru-jamisen, (geleneksel Japon udu)  koto, (geleneksel Japon Arpı)  shakuhachi, (geleneksel Japon flütü) wadaiko, (geleneksel Japon davulu) ve vokalde Yuko Suzuhana nın büyüleyici ses tonu ve geleneksel tınıları ile birlikte son yıllarda Japonya`daki  Vocaloid çılgınlığına kendi tarzları ile hayat vermişler ve harika olmuş. Batı ülkelerinde nispeten halen fazla bilinmeyen Hatsune miku gibi Vocaloid projelerinin Japonya ve komşu Asya ülkelerinde hatırı sayılır bir şekilde büyük fan kitleleri bulunmakta ve konser etkinlikleri 10 binlerce kişi tarafından dolup taşmaktadır.Vocaloid lerin popülerleşmesinden sonra bir kesimin endişe verici olarak gördüğü “insan sesinin müzikteki sonu” tartışmalarına yaptıkları cover larla kanımca tokat gibi son noktayı koymuştur Wagakki Band.

Vokal: Yuko Suzuhana                                                                                                                                                                                                                   

Shakuhachi: Daisuke Kaminaga
Koto: Kiyoshi Ibukuro
Shamisen: Beni Ninagawa
Wadaiko: Kurona
Gitar: Machiya
Bass: Asa
Davul: Wasabi

Grup, 23 Nisan 2014 tarihinde Vocalo Zanmai isimli 12 adet birbirinden güzel şarkılardan oluşan cover albümünü yayınladı. Japonya nın en popüler vocaloid lerinden biri olan Hatsune Miku nun Senbonzakura (binlerce sakura ağacı) isimli şarkısının Wagakki Band versiyonu youtube da ilk haftalarında  5 milyon izleyici kitlesine ulaştı. Geçtiğimiz günlerde Paris te gerçekleşen Japan Expo 2014 te grubun sergilediği canlı performans ile gerek müzikal kaliteleri, gerek ise kostüm ve sahne duruşları ile Avrupada da hayran kitlesini katlayarak ne kadar başarılı olduklarını tüm dünyaya sergilemiş oldu.

Wagakki Band ile ilgili bir kısım video klipleri aşağıda ki linklerden izleyebilirsiniz. 

Wagakki Band – Senbonzakura

Hatsune Miku – Senbonzakura (şarkının orjinal versiyonu)

Wagakki Band - Tengaku

Project Diva F - Tengaku (şarkının orjinal versiyonu)

http://www.youtube.com/watch?v=5atwerR1rQY

Wagakki Band – Rokuchounen To Ichiyamonogatari

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eline sağlık.. bu tarz seslerden hoşlanırım genelde.. senbonzakura da baya ünlü bir şarkı.. indirdim dinledim.. beğendim de :) buyrun benden de megası; isteyene, denerim bi diyene..

https://mega.co.nz/#F!mxRClQbS!J6fR8bPe60MwrnPT8EasGA

ama derseniz ki torrenti olsa iyi olurdu diye;

http://bitsnoop.com/youshikibi-wagakki-band-vocalo-zanm-q62284046.html

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

birkaç saat önce senbonzakura'nın klibini tumblrda  görmüş  açıp, dinlemiştim ama vocaloaidlerin coverlarını yaptıklarını sayende öğrendim. ama gerçekten insanı etkiledikleri kesin,vocalimizin sesi gerçekten hoş ve de kuruluş yönü çok ilgi çekici.özellikle senbonzakuranın klibinde beni en çok etkileyen bu eski ile yeninin birleşimi oldu bana göre klip müthişti.şimdi diğer şarkılarını da dinleyeceğim sayende,teşekkürler ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

WagakkiBandHanabi-575x296.png

200px-Wagakki_Band_-_Hanabi_BR.jpg

Wagakki Band cover albümlerinin başarısından sonra ilk besteleri olan Hanabi (havai fişeği) adlı çalişmasını single olarak DVD ve Blu-Ray formatında 08.27.2014 tarihinde piyasaya çıkartacak.

Kutu iceriginde,

Hanabi video klibi, video klip kamera arkasi çekimler ve yeni konser görüntüleri olacak.

Asagida ki linklerde yeni klip ile ilgili tanitim videolarini izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=2SPcb4vbBLc

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.