Jump to content

Aizen ve Shinobu Sensui Benzerliği Hakkında

Barış D. Baryshx

Önerilen İletiler

Aslında yu yu hakusho ve naruto&bleach karşılaştırmaları yapmak istiyordum uzun süredir ama üşeniyordum, bari Aizeni yapayım şimdilik :woohoo: yu yu hakusho çevirisi hala devam ediyor çevirmenin rica ettim hızlandırması için veya ortak çeviri yapması için, hokuto no ken animesi ise yarım kaldı, bazı fansub ve çevirmenlere ilettim bu animenin devamı için eski ve tutulmuyor diye yanaşmıyorlar pek :angry:

Yu yu hakusho Kurama-naruto kurama.... 6 kuyruk olayı ve insanın içinde bulunması, isimleri bile aynı,, alttaki trivia yazan yerde esinlenmeyi ve kishimoto'nun kendiside söylüyor

http://yuyuhakusho.wikia.com/wiki/Kurama

Yu yu hakusho hiei-naruto'dan sasuke...sharingan ve sasuke bu hiei denilen karakterden esinlenerek üretilmiştir, linkteki creation yazan bölümde de yazıyor

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Sasuke_Uchiha

Byakuya'nın Senbonzakura'sı ile kurama'nın rose tekniği

Hunter x hunter'ın mangakanın ilk göz ağrısı "yu yu hakusho"dan esinlenmeler var baya, bizzat hxh dahi bu animenin etkisindedir, sırf 4'e dört ana karakterlere bakarak bile anlayabilirsin, ayrıca kishimoto ve kubo bizzat kendileri söylemişir bu animeden esinlendiklerini, zaten onlar söylemesede animeyi izlerken ohaaa beee diyorsunuz yani. Zamanında dragon ball ile yyh çekişiyorlarmış zaten shounen seriler arasında, shounen serilerin baba serileri diyebiliriz rahatlıkla bu ikiliye

Hokuto no ken ve JoJo's Bizarre benzerliğide ilgi çekicidir, kenshiro'yu görünce ve Jonathan Joestar onun evrilmiş hali gibi geliyor insana. Sözde aizen-shinobu yazacaktım, kaptırdım gidiyorum

AİZEN - SHİNOBU

İkiside animede iyi olarak başladı, sonra geçerli sebepler ile kötü tarafa geçti. Aizen daha büyük güce ulaşmak isterken, shinobu ise insanlar ve şeytanlar yüzünden kötü tarafa geçti.

Sensui hafif bir yumruk ile yusuke'nin kolunu kırdı, aizen'de hafif bir hareket ile ichigo'nun kılıcını kesti.

İkisininde kendilerini daha güçlü kılan değişik formları var, shinobu'nun saldırgan ve savunmacı formları, aizen'inde condom-kelebek ve hogyoku formları.

Her ikiside kuracakları düzen için önemli yere sahip olan orihime ve kuwabara'yı kaçırdı.

Not - Benzerlikleri görünce internet, diğer site ve forumlardan da araştırdım ve alıntı yaptım aizen-shinobu bahsinde, hangi siteler olduğunu hatırlamıyorum 3-4 ay olmuştur metin olarak kaydetmiştim, sanırım narutobase gibi birşeydi

89375-yuyuhakusho_sensui_large.jpg

0.jpg

:P

3486053-sensui.jpg

Aizen.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.