Jump to content

Japonya'ya Gitmek

Belgarion

Önerilen İletiler

SeNaToR2038, 1 saat önce yazdı:

Bende güzel sanatlardayım şuan 11. Sınıftayım üniversite japonya okumak çok iyi olur aslında animelerine değil kültürünü çok sevdim attığınız linklerden baya şey buldum mimarlık falanda vardı ama İngilizce sıkıntı benim için kendimi geliştirip dil sınavlarına hazırlanıyorum Japonca üniversitede eğitimi kendi veriyormuş anladığım sizce benim ilk yapmam gereken nedir bu konuda ciddiyim ve bilgi arayışında değilde şuan ne yapmam gerek onun için kafa yoruyorum bana bir öncü lazım yardım edecek bana yapmam gerekenleri anlatacak biri 

detaylı anlatacak biri bulabilirsen lütfen bana da.. biliyorum ama bilgilerim sana yeterli gelmez sanırım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 24
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Selam . Japonya'ya eğitim için gitmeyi düşünenler varsa onlara azda olsa fayda sağlayacak bilgiler yazmayı düşündüm . Japon kültüründen etkilenmeyen pek insan pek yoktur diye düşünüyorum . O ülkenin i

Ben biraz daha özel konuşayım. :) Monbukagakusho burslarını çok araştırmama rağmen geçen sene seçilme ihtimalinin çok düşük olduğunu öğrendikten sonra vazgeçtim. Onun yerine daha spesifik planlarım va

hepimizin amacı aynı sanırım.. daha 10. sınıfım ama ingilizce ve japonca öğrenmeye başlamak yapacağınız en iyi şey olur. japonya da okuyan tanıdığım bana sadece bunu söyledi. dil önemli. hatta sırf sı

Açıkcası Düşünceni ve katkıda bulunma isteğini çok beğendim. Kore, Çin , Japonya gibi asya ülkelerine acenta hesabı tur düzenleyen biri olarak şu sıralar doların etkisinden dolayı tur düzenleyemiyorum, yeterli kişi bulamıyorum. Eğer ki gidersen orda kendine part time iş bulup geçimini ordan sağlamanı öneririm. Zaten şansın yüksekse burs bile alabilirsin bursun üstüne az çok kendi kazandığın parayı da ekledim mi keyfine bakarsın zaten Krallar gibi yaşarsın orda ? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zaten ablamda şimdi üniversite gidecek devlet aynı anda 2 çocuk okutan ailenin 2. Ye 100% burs yapıyormuş bildiğim eğer doğru ise yurt dışı için falan geçerli o tür bilgiler arıyorum ama şuan benim Japonca dil bilgim var eğitim alıyorum İngilizce konusu sıkıntı mülakatla falan Japonca kabul ederlermi çok soru var kafamda 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aileniz karşı çıkmıyorsa zaten üniversite başaramazsanızda hala bir çok yolu mevcut umudunuz kaybetmeyin ama animeler için falan gidiyorsanız hiç uğraşmayın bir kaç arkadaşım japonyaya gittiklerinde çok aşırı zorlandıklarını söylediler kültürü aşırı saygı içerdiğinden dışlanmanızda çok mümkün yabancı olmanında bir sınırı var onlar için önce kültürünü araştırmanızı öneririm ve orada nasıl iş gibi imkanlara ulaşabileceğinizi orada olan bilgisi olan kişilerle iletişim kurarak başarabilirsiniz 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...
SeNaToR2038, 20.08.2018 - 23:30 yazdı:

Bende güzel sanatlardayım şuan 11. Sınıftayım üniversite japonya okumak çok iyi olur aslında animelerine değil kültürünü çok sevdim attığınız linklerden baya şey buldum mimarlık falanda vardı ama İngilizce sıkıntı benim için kendimi geliştirip dil sınavlarına hazırlanıyorum Japonca üniversitede eğitimi kendi veriyormuş anladığım sizce benim ilk yapmam gereken nedir bu konuda ciddiyim ve bilgi arayışında değilde şuan ne yapmam gerek onun için kafa yoruyorum bana bir öncü lazım yardım edecek bana yapmam gerekenleri anlatacak biri 

Yardımcı olmak çok isterdim ama 4-5 sene oldu bunları araştıralı. Güncel tekrardan bir araştırma yapmam lazım net yardımcı olabilmem için. Aklıma ilk gelen şey not ortalamanı 3 ve üzeri tutup yüksek lisans veya varsa öğrenci değişimi programı tarzı bir şey denemen. Yurtdışı eğitim danışmanlığı veren yerlere gidip forumlara katılıp bir sürü bilgi almıştım sende yapabilirsin aynısını

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.