Jump to content

MBTI Kişilik Analizi

Lola.

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bütün insanların aynı kişilik özelliklerine sahip olmadığı bilinen bir gerçek. Peki kaç farklı kişilik tipi var ve bunların özellikleri neler ?     MyersBriggs Tip Göstergesi (MyersBriggs Type Indica

INFP :D

INTJ Görülme sıklığı: %1 Tüm tipler arasında kendine güveni en yüksek olan ve en pragmatik düşünebilendir. Kolay karar alabilir ve liderlik ruhudur.   Sevdim güzel konu. Teşekkürler.

• 9 ay sonra...
  • 2 sene sonra...

INTP

Görülme sıklığı: %2

Düşüncelerini ve bu düşünceleri kelimelere dökebilme yetisini en akıllıca kullanan kişilik tipidir. Kararsızlıklar ve çelişkilerle kolaylıkla başa çıkabilir. Dünyayı anlamlandırmaya çalışır ve yaşama amacını araştırır.

Bu çıktı ama ben biraz kararsız biriyim ve düşüncelerimi kelimelere dökme konusunda çok iyi olduğumdan emin değilim. Bana çok uymadı galiba

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bunu yaklaşık 4-5 gün önce gördüm ve INTP olarak kendi tipim hakkında bayağı araştırma yaptım. Kişiliğim hakkında çok fazla şüpheye düşüp bende bir sorun var diye düşünüyordum önceden. Ailem normal birine dönmem için uğraşıyordu. Bu yüzden kendi düşüncelerimden, verdiğim kararlardan korkar olmuştum. Fakat INTP olduğumu öğrenince kendime güvenim arttı ve daha özgürleştiğimi hissettim. Benim gibi kendinde bir sorun olduğunu düşünen veya duygu odaklı sorunlara mantık odaklı yaklaşan, duygusal tavsiye vermekte zorlanan insanlar için güzel bir şey MBTI. Dışarıda senin gibi insanlar olduğunu bilmek insanı oldukça rahatlatıyor.

Tabii yaptığın şeylere ben INTP'yim ben ESFJ'yim deyip işin içinden sıyrılmaktan bahsetmiyorum.  Bu analiz sayesinde toplum tarafından garip görülen davranışlarının aslında yanlış olmadığını anlıyor ve karakter gelişimini daha sağlıklı bir şekilde ilerletiyorsun. 

Test yapmak yerine her bir kişiliğin özelliklerini tek tek okuyup kendine en çok uyanı bulmak daha mantıklı fakat bu kişilik tiplerinin özelliklerine ayrıntılı baktığımızda çok fazla şey var ve hepsini inceleyecek yeterli zaman yok çoğu kişide. Bu yüzden test sonuçları beni yansıtmıyor derseniz yazdığım gibi her kişiliğe zamanınız oldukça göz atmanızı tavsiye ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.