Jump to content

Paku Romi [Seiyuu Tanıtım]

Amygirl

Önerilen İletiler

• Forum Admin

pmna0q.jpg

Seiyyunun Künyesi

Adı: Paku Romi / Romi Park

Doğum Tarihi: 22 Ocak 1972

Doğum Yeri: Edogawa / Tokyo

Boy:161 cm

Kan grubu: AB

Sanatçımız Japonya’da doğup büyümüş olsa da aslen Korelidir. Lisede Touhou Gakuen Drama ve Müzik Koleji’nde okumuş yükseköğretimini Yonsei Üniversitesinde Kore Dili üzerine yapmıştır. Kendisi seiyyuluğun yanında aktörlük ve şarkıcılık da yapmaktadır.

Sanatçının anime karakteri seslendirme işinin yanı sıra video oyunu seslendirmeleri, Hollywood filmi seslendirmeleri, oyunculuğu ve şarkıcılığı vardır. Hobi olarak da piyano çalar ve yüzer. Akıcı bir şekilde Korece konuşabilir ve Kore’de de oldukça sevilen bir sanatçıdır.

k16abr.jpg

Gelelim fasülyelerin faydalarına…

Kendisi en sevdiğim seiyyudur. Seslendirdiği karakterleri bilsem de hakkındaki araştırmalarımı yürütürken seslendirdiği karakterleri gördükçe yeteneği beni hayretlere düşürmüştür.

Bildiğim karakter seçimleri en geniş olan seiyyudur. Hırçın ama güçlü küçük çocuk karakterlerden tutun gizemli kadınlardan romantik genç kızlara kadar fazlasıyla farklı türden karakter, listesinde mevcuttur. Tabi onun için erkek ya da kız olması da fark etmiyor :D

Seslendirdiği başlıca karakterler:

Edward Erlic / Full Metal Alchemist

Şaşırdınız mı :D 43 yaşındaki bu kadın kısa boy kompleksli, tatlı agresif simyagerin dibi gencimizi seslendirmekte :)

O3D5VP.png

Hitsugaya Toushirou / Bleach

Çoğunuz Edward ile bu hırçın deha genç takım kaptanımızın seiyyusunun aynı olduğunu biliyorsunuz zaten :)

ayYaLB.jpg

Osaki Nana / Nana

Hırçın gençlerden romantik, düşünceli ve güzel sesli punk müzik vokalistimize geçtik :) Sanatçı bu seslendirmesi ile Seiyyu Ödülleri’nde en iyi kadın karakter ödülünü almıştır. Bu ödülü hangi yıl aldığını bulamadım

31z3vr.png

Teresa :* / Claymore

Ahhhhh ahhhh anlatmıyorum :D

N9DdpY.jpg

Madame Red / Kuroshitsuji

yAqvN7.jpg

Igurashi Ganta / Deadman Wonderland

6lNEr3.jpg

Hanji Zoe / Shingeki no Kyojin

GpDgPV.png

Temari/ Naruto – Naruto Shippuuden

z2M1a9.jpg

Noboru Maeda / Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

W6DygN.jpg

Yuuki Irie / Itazura na Kiss

Yj6aDj.png

RbD41a.jpg

Bunlar göze çarpanları :) Sanatçının kariyer geçmişi bayağı kabarık... Korece ve Japonca dizayn edilmiş resmi sitesi mevcut. Orada biyografisi vardır daha ayrıntılı ancak google translate ile uğraşamam şimdi :)

Seslendirdiği karakterlerle ilgili bir derleme video:

Sanatçının yaklaşan doğum günü ve uzun zamandır bir tanıtım konusu açmamamın özlemi nedeni ile sizlere tanıtmaya çalıştım. Sürç-ü lisanım affola :)

Düzenlenme: Amygirl tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Edward 'ı seslendirdiğini öğrendiğimde ufaktan bir kriz geçirmiştim ama yaptığı işler ve seslendirme kalitesi ( güzelliğinden bahsetmiyorum bile ) kesinlikle alkışlanacak cinsten B) Kendisi en sevdiğim kadın seiyulardan biridir  :wub:

Tanıtım süper olmuş eline sağlık  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fu fu temari bizim küçük ufaklık ve tao ren fu fu fu :P

Benimde çok merak ettiğim bir çok seiyyu var.. Bir gün konu açıcam ve ilk konum olacak.. Çok dikkatli olmalıyım dikkat çekmek istemem konum silinir falan..

Olamaz benim gözümden hanji nasıl kaçmış.. :( duyarsa beni incelemeye alır delik deşik eder... :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hitsugaya'yı kimin seslendirdiğini görünce şoka uğradım.Erkek beklerken bu kadın belirdi karşımda.Daha sonra Edward'ı felanda seslendirdiğini görünce daha bi şok oldum.Kadında erkek sesi var maşaallah.Ama hakkını veriyor helal olsun :P

Eline sağlık güzel bi tanıtım olmuş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alphonse ile Edward kardeşleri seslendiren seiyuuların ikisinin de kadın olması beni çok şaşırtmıştı zamanında. 

Neden bilmiyorum ama bu kadının seslendirdiği karaktere -artık içime falan mı doğuyorsa- bayılıyorum.

Gerçekten yetenekli bi seiyuu, kadın olmasına rağmen erkek karakterleri çok iyi seslendiriyor. Ama bana göre nedense sesi daha çok Hanji'ye yakışıyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Okuyanlara teşekkürler :)

Ayhan Teresadan yola çıkarak bulmadım bu seiyyu yu aslında Nana animesi müzikal bir anime Osaki Nana bir punk grubu vokalisti.. Animede söylediği şarkılar hoşuma gidince acaba karakteri de mi şarkıların asıl sahibi Anna Tsuchiya seslendiriyor diye merak edip bakmıştım :) Paku Romi ile ilk orada tanıştım :) Kadının yeteneği beni hayrete düşürdü çünkü Nanadaki performansı şarkıyı asıl söyleyen kadınla aynı ses yani :) tam bir ses sanatçısı :)

Bizim ülkemizde ses varyasyonu iyi olanlar komedyen olurken Japonyada seslendirmeci oluyorlar :) biz daha yeni yeni dublajlarımızda seni kahrolası pislik demez olduk :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.