Jump to content

En Beğenilen Müzik Animeleri Anketi

NaruHodo

Önerilen İletiler

Japon sitesi Goo 250’si erkek, 250’si bayan olmak üzere 500 kişiye en beğendikleri müzik animelerini sordu. Buna göre sonuçlar şu şekilde;

20) Bremen 4: Angels in Hell

19) Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch 

18) Pretty Rhythm

17) Tari Tari

16) Shinkyoku Soukai Polyphonica 

15) Bakumatsu Rock

14) Kaikan Phrase 

13) Senki Zesshou Symphogear

12) The iDOLM@STER

11) Uta no Prince-sama 

10) Suite Precure

9) Shigatsu wa Kimi no Uso

8) Sakamichi no Apollon 

7) Piano Forest

6) Detroit Metal City 

5) La Corda D’oro 

4) Nana 

3) Macross Frontier 

2) K-On! 

1) Nodame Cantabile

04Rbq9.jpg

Düzenlenme: Barış D. Baryshx tarafından
Baştan savma konu açma
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Müzikal animeleri gerçekten çok seviyorum, izlerken ruhumuz müziğe bayağı bir doyuyor!

Listede izlediklerim arasından;
15) Bakumatsu Rock
5) La Corda D’oro
1) Nodame Cantabile

Şimdi Mermaid Melody zaten benim çevirdiğim bir seri olmakla beraber ayrıca izlemekten zevk aldığım bir seri, burada müzik daha çok düşmanları yenmek için kullanılsa da, denizkızların günlük yaşamlarını izlemek çok keyifliydi  :wub: 

Bakumatsu Rock ise 2014 Yaz animelerinden zaten, Edo döneminde rock müziğinin yasaklanması ve sadece hükümetin kendi müziklerini yapacak bir grup oluşturması ve o grupla insanların beynini yıkaması konu alınıyor. Ee tabi bizim Rockcı baş karakterlerimiz ise geride kalmayıp rock'ı herkese yayma ve Müziğin Özgürlük demesi peşindeler... Animenin yüzde 90'ı erkek olduğu için erkekler hiç mi hiç yaklaşmıyor bu seriye(Malum tanıdığım biri varda)  :angry:  Ama ama izlemekten pişman olmayacağınız, içinde azıcık da fantastik öğenin bulunduğu çok güzel bir müzikal... :wub: 

Shigatsu wa Kimi no Uso'ya laf yok zaten, hala devam eden yeni bir seri, izlemeyen bin pişman olur :P

La Corda D’oro'yu ise daha birkaç önce bitirdim, piyanoyu daha çok sevmeme rağmen bölümleri izlerken keman aşkıyla dolmamak imkansız gibi bir şey  :wub:  Hino'nun kemana aşkla bağlanması çok güzel işlenmişti, ah keşke o aşkı başka anlamda da görseydik :D Bence bunu spoiler olarak algılamayın ne olacağını bilerek izleyin, romantizm azlığını yorumlardan okumuştum bu yüzden seriyi izlerken hiç beklenti de değildim ve beklentide olmayınca seri daha bir güzel geldi, diğer anlamda çıldırırdım :D

Ve geldik lidere, Nodame Cantabile'ye... Nodame'yi çok özlediğimi fark ettim şimdi  :wub:  Klasik müziğe fazlasıyla doyuyor ve sizi müzisyenlerin dünyasına doğru yolculuğa çıkarıyor, tamamen farklı bir hayatla karşılaşıyoruz... Bunların yanında Nodame'nin o hareketli, çılgın, otaku, çatlak karakteri ise bir başka :D Anime dünyasında Nodame ile tanışmamak büyük bir kayıp benden söylemesi  B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Detroit Metal City 6'ncı :D Krauser-sama :wub: "Fuckingham Palace" şarkısı akıyor, çok acıklı bir şarkı  :P 8) Sakamichi no Apollon, jazz şarkılarıda hoş ;)

Detroit Metal City - Fuckingham Palace
Fuck, Fuck, Fuck (x6)
Fuck!

Running away crying out loud,
The followers of Fuckingham Palace.
Morality used, Royaly fucked and abused,
Fuck the Queen at the Fuckingham Palace.

Ruled by fear and fuckers who don’t understand!
Ruled by those who hate fuck, I’m gonna give it to them!

Killing themselves to be forgiven,
The zombies at Fuckingham Palace.
Permission refused, ‘cause I ain’t amused,
Fuck the Queen at the Fuckingham Palace.

Ruled by fear of the blackened palace of doom!
Ruled by those who hate fuck, I’m gonna give it to them!

(FUCK!)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

Japon sitesi Goo 250’si erkek, 250’si bayan olmak üzere 500 kişiye en beğendikleri müzik animelerini sordu. Buna göre sonuçlar şu şekilde;

20) Bremen 4: Angels in Hell

18) Pretty Rhythm

17) Tari Tari

16) Shinkyoku Soukai Polyphonica 

15) Bakumatsu Rock

14) Kaikan Phrase 

13) Senki Zesshou Symphogear

12) The iDOLM@STER

11) Uta no Prince-sama 

10) Suite Precure

8) Sakamichi no Apollon 

7) Piano Forest

6) Detroit Metal City 

5) La Corda D’oro 

4) Nana 

3) Macross Frontier 

2) K-On! 

1) Nodame Cantabile

04Rbq9.jpg

Hiç birini izlemediğim gerçeği  :/ Beğendiğim yok 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.