Jump to content

"Anime bir hataydı."

ame

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhaba arkadaşlar uzun süredir anime izlemiyordum ve tekrardan başladım. Sonra yine evde Japonca bağırarak kapıları tekmelemeye başladım. Bir kaç gün önce Hayao Miyazaki'nin "Anime bir hataydı çöplük

Sorun şu... Anlattığın şeyler sadece animelerde değil Gülşahcığım :( Bu dünyada Spartacüs ve neydi o çok ünlü dizi Attack of Titans mıydı baştan aşağı iğrenç cinssellik ve şiddet içeren çok tutan yapı

İlk diyeceğim Miyazaki ustanın bu lafı ile ironi yaptığıdır. Seninde dikkat çektiğin gibi animelerin ve anime sektörünün bu hale gelmesi, popüler kültürün ve kapitalist sistemin kurbanı olmasına içerl

Ame'cim her yer subliminal, her şey illuminati Zehahahahahahaha ( Sözler bana, gülme efekti Marshall D. Teach - Blackbeard'e ait)

One Piece ve Berserk'in yeri ayrıdır bende, one piece'e sırf shounen gözüyle bakarsanız yanılırsınız, günümüz dünyasınıda güzel bir şekilde yansıtır. Sivil Halk, Devrimciler, Birleşmiş Milletler...yani diyeceğim o ki one piece ve berserk izleyin/okuyun, ayrıca izlettirin ve okutun :P

Ayrıca o vurdulu kırdı serilerden de bazen iyi karakterler ve düşünceler çıkartılabilir. Mesela imzamdaki karakterleri ve animeleri hepsini iyi dövüşüyor diye değil, düşünceleri ve verdikleri mesajlar yüzünden sevdim. Dünya görüşleri, hayata, yaşama ve insana bakışları önemli...

Kötü adam dediğimiz Madara'nın ay'ın gözü projesi bile bir güzellik taşıyor, aynı şekilde Marshall D teach'in hayalleri, Jiraiya'nın dünya görüşü ve karakteri, monkey d dragon'un dünya görüşü ve karakteri, berserk ve gattsu, gantz'dan nishi Joichiro, Psycho-Pass ve Makishima shougo, steins; gate ve karakterleri, sayanora zetsubou Sensei, monster, hisoka

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sanırım sorun başlıkta

kullandığın başlık sanki bütün animeleri kötülermiş gibi duruyor ama aslında anlatmak istediğin( benim anladığım kadarıyla ):

anime izlemekte sorun olmadığını ama izlerken kontrolümüzü kaybetmememiz gerektiğini söylemek istiyorsun sanırım

zaten o yüzden alıntı yaparak yazdım ya tırnak içinde :D bunu söyleyen ben değilim Hayao Miyazaki ben de onun bu sözüyle ne anlatmak istediklerini tahmin etmeye çalışltım ve bazı şeyleri düşünüp bir şeyler paylaşmak istedim. Tüm animeleri kötülemiyorum. Sadece biraz daha bilinçli olmalıyız diyorum.Tüm animeleri kötülesem neden hala anime izleyeyim ya da anime hakkında bu kadar çok şey yazayım hiç ilgilenmem olur biter değil mi aksine anime izlemeyi çok sevdiğim için bu konular üzerinde duruyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu konuyu açmak seni pek rahatlatmadı sanırım[emoji6]

Bu başlığı zaten sinirle açmıştım da asıl beni rahatlatmayan pek anlaşılmamış olmam galiba.. Senin yorumlarına bakarak anlayabiliyorum

Ame'cim her yer subliminal, her şey illuminati Zehahahahahahaha ( Sözler bana, gülme efekti Marshall D. Teach - Blackbeard'e ait)

One Piece ve Berserk'in yeri ayrıdır bende, one piece'e sırf shounen gözüyle bakarsanız yanılırsınız, günümüz dünyasınıda güzel bir şekilde yansıtır. Sivil Halk, Devrimciler, Birleşmiş Milletler...yani diyeceğim o ki one piece izleyin :P

Ayrıca o vurdulu kırdı serilerden de bazen iyi karakterler ve düşünceler çıkartılabilir. Mesela imzamdaki karakterleri ve animeleri hepsini iyi dövüşüyor diye değil, düşünceleri ve verdikleri mesajlar yüzünden sevdim. Dünya görüşleri, hayata, yaşama ve insana bakışları önemli...

Kötü adam dediğimiz Madara'nın ay'ın gözü projesi bile bir güzellik taşıyor, aynı şekilde Marshall D teach'in hayalleri, Jiraiya'nın dünya görüşü ve karakteri, monkey d dragon'un dünya görüşü ve karakteri, berserk ve gattsu, gantz'dan nishi Joichiro, Psycho-Pass ve Makishima shougo, steins; gate ve karakterleri, sayanora zetsubou Sensei, monster, hisoka

Buna karşı bir görüş benimsemiyorum aynı şeyleri düşünüyoruz. Animelerin kötü taraflarını da görmemiz gerek iyi yanları yanında buna değindim.

Benim bahsettiğim animeler zaten senin yazdığın animeler olmuyor pek. Şuan popüler ve kalitesiz olan animeler için konuşuyorum. Bunların popüler olması sinirimi bozuyor.

Forumda tartışmak güzel olur diye düşündüm ne kadar sinirle yazsam da ama herkes benim tüm animelerden nefret ettiğimi sandı galiba  :mellow:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

söylediklerine genel olarak katılıyorum. miyazaki amcanın da söylediklerini mantıklı buldum :) evet gerçekten animeler insanları hayal dünyasına bağlayıp gerçeklerden uzaklaştırıyo ve bazı animelerin kötü şeylere eğilimi arttırdığı da bi gerçek eğer bi ebeveyn olsaydım çocuğumun anime izlemesine izin vermezdim heralde :)

aklıma da gelmişken çok sevdiğim bi anime olan death note 'taki kira'nın da neden bu kadar sevildiğine hiç bi anlam veremedim hiç bi zaman ne yaparsa yapsın o insanları rahatça öldüren bi katildi. buna rağmen bazı insanlar gerçekte var  olmayan sadece bi anime karakteri olan kira'ya taparcasına hayran olabiliyolar.

ecchi konusuna gelirsek genel olarak pek hoşlanmam sadece hikayenin arasına serpiştirilmiş ufak ecchiler olunca izlemekten zevk alıyorum ama maalesef bu Japonya'da ve tüm dünyada arz talep meselesi olmuş isteyen bi kitle var ve para kazanmak isteyen insanlar...

ülke konusunda da pek katılmıyorum  dünya berbat ama türkiye daha berbat diye düşünmüyorum ben dünya çöplüğe dömüş durumda ve hangi ülkeye gidersen git pislik dolu ( ne kadar iyimserim ya :D )

bi de şu animenin insanda bağımlılık yapması ve bi süre sonra gerçek hayattan soyutlaması durumu gerçekten en kötü yanı bi ara fazlasıyla anime izleyip rüyalarını bile anime şeklinde görmüş gerçek hayatla ilgili hayal kurarken kendimi anime karakterine dönüştüren biri olarak animenin azı karar fazlası zarar diyorum şu Japonya'yı batırırsa anime-manga batırır başka da bi şey batırmaz heralde :D

bi şey daha söylicektim unuttum benden bu kadar... :)

PS: yorumlarda okumuştum spartacus ve şu çok ünlü dizi "attack of titan" sanırım demiştin galiba demek istediğin ünlü izi "game of thrones olabilir mi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

çoğunlukla haklısın farkında olmadan etkileniyorsun da gerçi bu durum yaş düzeyi arttıkça etkilenme düzeyi azalıyor bunun sadece eğlence olduğunun farkında oluyorsun..anime izlerken önemli olan doğru yapımları seçmek..tabi ki her işte olduğu gibi bu sektörde de abartılar saçmalıklar ahlak yapısına uymayan konularla türlerle de karşılaşıyoruz..hele ki şiddet muazzam şekilde servis ediliyor insanın doğasında da olunca kabullenmesi daha kolay oluyor..ama size şöyle bir tavsiye de bulunayım çoğunluğun yaşı küçük olduğundan kendinize belli saatler seçin anime izleme saatleri ve bu süreyi geçmemeye özen gösterin hayatın animelerde ki gibi olmadığının farkına varın oradaki karakterler gibi davranmayın kendi karakterinizin dışına çıkmayın gerçek hayattaki geleceğinizle ilgili yapacağınız işleri ertelemeyin kaçmayın göz ardı etmeyin hayat gittikçe zorlaşıyor ve siz bu yaşlarda ne yaparsanız ileride hayat çizginiz ona göre gidiyor..muhakkak anime izlerken size birşey katacak olanları seçmeye gayret gösterin..ecchi türlerini ben animeden saymıyorum sapıklıktan başka bir şey değil..hiç kimseye de tavsiye etmiyorum..bu konuda sana sonuna kadar katılıyorum..özetle birşeyleri yaparken aşırıya kaçmayın abartmayın bağımlı olmayın pc başına kendinizi kapatıp dış dünya ile irtibatınızı koparmayın asosyal olmayın..gerçekten çok zorluklarını yaşarsınız herşey tadında ve doğru şekilde olsun..nacizane önerim 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Haklısın kardeşim ama yaşın genç daha bunlar seni hayattan soğutmasın.Ben de ecchi türünü fazla sevmem daha çok romantik (ecchi fazla olmayan),komedi,okul,aksiyon,macera gibir türleri izlerim.Ve izlemeden önce konusunu mutlaka okurum.Zaten bir animenin konusundan nasıl bir şey olacağı az çok belli olur.Bana saçma gelen animeleri kesinlikle izlemem (her ne kadar çizimleri iyi ve son yıllarda çıkmış olursa olsun).Söylediklerine katılıyorum.Her ne kadar anime izledikten sonra kayıtsız kalsak gibi görünse de aslında animelerde geçen olaylar bilinçaltımıza yerleşir.

Kendimden örnek verecek olursam; adını şimdi hatırlayamadığım bir animeyi izlemiştim ve fazla korkmamıştım. (Evet isteyen gülebilir ama bazı animeler her ne kadar anime de olsa korkunç oluyo malesef). O gece o animedeki o sahne rüyama girdi ve ben bağırarak uyandım. Yani kısacası anime keyifli zaman geçirmek için vardır ve malesef çoğu anime senin söylediğin gibi şiddet ve ecchi öğeleri içeriyor. Çözüm basit aslında önce türüne sonra konusuna bakıcaksın, aklına yatarsa izlemeye başlarsın, sana hoş gelmeyen sahneler çoğaldıgı zaman ise bırakırsın benim felsefem bu :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Su yorumu yazip yazip silene kadar soylemek istedigim cok sey anlatilmis. Allah razi olsun arkadaslar. :D

Gulsah tum animeleri ayni kefeye koymussun gibi duruyor. Kotu etkileyenler hayattan uzaklastiranlar da var ama bakis acina bagli olarak hayatinin geri kalaninda sana yardimci olacak animelerde var.

11. Sinifin sonlarinda okuldaki resim kursuna bi kiz geldi. Anime izleyen son sinif ogrencisiydi. O bu ulkede animasyon alaninda bir seyler yapmanin ne kadar zor oldugunu bildigi halde cok gucluydu karsimda. Bense degil animasyon bolumu guzel sanatlarin tum bolumlerinden kose bucak kaciyordum. Bu ulkede sanata deger yok diye ... Eger anime izleyen o kizi tanimasaydim korkakliga devam edebilirdim. :D

Gecen yil 3 ay boyunca agladim, aileme istedigim meslegi kabul ettirmek icin.... Bu yilda mutluyum. :D Anime izlemenis olsam istedigim meslege bu kadar bagli olmazdim. Bu kadar iradeli davranamazdim. Anime izlemeseydim belki de bu yil derahanede istemedigim mesleklerden birini secmeye calisiyor olurdum....

Foruma geldigim ilk zamanlarda ergendim. (Simdi de var bu gerci agshshfjf ) O zamanlar yeni yeni anime izlemeye baslamistim Su an coguyla konusamasam da cok iyi arkadaslar tanidim. ( Sen de onlarin arasindasin. :D ) Animelerle ve burada zaman gecirirken cok seye karsi bakis acim degisti. 2012' de gelmistim foruma. Simdi yil olmus 2015 tabii ki insan bu kadar zamanda olgunlasir ama zamandan cok buradaki anilar etkili oldu benim icin. Anime izlememis olsaydim bu forumdaki arkadaslarimi tanimazdim. Bu yuzden anime hata olmadi benim icin. Hem en cok mutlu oldugum dogum gunu hediyemi de forumdakilerden aldim zamaninda. [emoji14] İns. bu cumlemi gorurler. Tekrar tesekkur ettigimi fark etmis olurlar boylece. ( Ara sira o videoyu izleyince az huzunleniyorum ama mutlu da oluyorum. [emoji38] )

Gercekte ne kadar asosyal oldugumu bilmeyen kalmamistir heralde. :D Bu yil ilk donem bir kiz grubuna girdim aslinda. Ama olmuyor yani dişilikten nasibini almamis ben onlarin sadece kiyafetten, asktan bahsedip surekli selfie cekilip, dakika basi instagramda tas kadinlara bakmalarina dayanamadim. :D Okulda zaman zor geciyor ama eve gelince rahatliyorum Animeler ve sanaldaki animeci arkadaslarim olmasa zombi gibi yasardim heralde. :D

Gercekte tahammul edemedigim cok sey var ve asosyalim bu yuzden daha derinden etkileniyorum animelerden. O yuzden gercek hayata donunce hayatin tokat gibi carptigi da oluyor, kabul. Eh bu kadar da dez avantaji olsun bari. [emoji14] Hayat karsisinda daha guclu yapmalari, derin mesajlar vermeleri, mutlu etmeleri, animecileribulmamizi saglamalari, bu forumun olmasi gibi avantajlari da var sonucta. B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animelerdeki yaşamın çekiciliği hepimizi etkiliyor kabul ediyorum. Ancak gerçek yaşantımızda hiçbir zaman bunu elde edemeyeceğiz diye umutsuzluğa kapılmak, insanlardan nefret etmek yanlış olur diye düşünüyorum. Sonuçta bizler ütopik bir hayatta değiliz. Öncelikle insanları kabul etmelisin hatalarıyla ,doğrularıyla, düşünceleriyle, davranışlarıyla onları insan yapan herşeyleri ile.

İkinci olarak sapıklık,sapkınlık konusu günlük yaşantımızın her yerinde var. Hatta animelerimizin içerisinde bile olduğuna değinmişsin. Bu konuyu aşmamız için bunları sansürleyip engellemek malesef ki çözüm değil. Yapmamız gereken sağlıklı düşünen bireyler yetiştirmek olmalıdır. Bir insana hayatı boyunca ne aşılıyorsan kişiliğini ve davranışlarını belirleyen onlar olacaktır.

.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.