Jump to content

(Yeni)Elle çizilen resmi Dijitale Çevirin

Huseyinekrem

Önerilen İletiler

Ders türü: Photoshop Video Eğitim
Konu: Çizim Dijitalleştirme
Ders Sayısı: 5+
Zorluk seviyesi: Kolay
Kullanılan Program: Adobe Photoshop
CC

Evet arkadaşlar daha önce açtığım konuya gelen ilgiden dolayı olayı biraz daha geliştirmeyi düşündüm. Olabildiğince kolay bir şekilde çiziminizi dijitale çevirmenizi, renklerini ayarlamanızı ve daha başka bir kaç detayı da sizlerle paylaşacağım. Bir kaç video daha gelecen anlayacağınız. İşimiz bittiğinde kapsamlı bir video eğitim serisi olacak. Eski konuyu kapattığım için burdan sıfırdan başlıyoruz.

Birazdan yapacaklarımız özellikle kuru boya ile çizilmiş resimlerinizi sanki bilgisayar ortamında çizilmiş gibi bir hale getirmeye yarıyor. Ancak gerek dijital çizimin zorluğu, gerekse pahalılığı, yeteneğiniz olsa bile sizleri onlardan uzak tutabiliyor. Bu sebeple biraz kafa yorarak geliştirdiğim yöntemi sizlerle paylaşıyorum.

Öncelikle neyden ne elde edeceğimizi örneklerle gösterelim. Bu arada bir kaç tanesini forumdaki çizer arkadaşların konularından arakladım. Rahatsız olan olursa kaldırırım sıkıntı değil.

Renkli örnekler:

BolbrOO.jpg
IDugROK.jpg

pdnl6se.jpg
j4ftDD3.jpg

9hKIxLS.jpg
6DDf8rQ.jpg

ZhHkkRi.jpg
KgUwzPu.jpg

ww77hTn.jpg
GFZxxB5.jpg

7N9SFtH.png
ap3TlMy.jpg

CVohsNu.jpg
Nf8PJL5.jpg

Harikalar yaratmıyor olsada, siyah beyaz çalışmalarda da çok etkili sonuçlar alabiliyoruz. Örneğin:

sLtPYUr.jpg
9W5TCOd.jpg

Mn4YEeq.png
RsqGjik.png

SUexeqz.jpg
5aJ8Y1t.jpg

ZdZ7xDC.jpg
T5DL8yj.jpg

Eğitim şu şekilde ilerleyecek. Öncelikle iskeleti oluşturacağız yani kabaca işlemin nasıl yapıldığını anlatıp giderek daha özele ineceğiz. Yapması çok zor değil. İşin zorluğu kullanılan çizimin çizilmesinde. Zira örneklerdende anlaşılacaği gibi, çiziminiz ne kadar kaliteli olursa, dijitalleştirme işlemide o kadar etkili olacaktır. Ayrıca çiziminizin fotoğrafını çekerken olabildiğince özen gösterin. Ufak karartıların kalması resmin montajında büyük sorunlar çıkarabiliyor. Derslere buradan ulaşabilirsiniz. Eşi benzeri başka yerde olmayan bir konu olup, işsizlik sonucu keşfedilmiş özel bir çalışmadır kendisi. Yani tek burada var :) Sizde başka yerlere kopyalamayın, ailemize özel kalsın. :)

Ders 1
Temel Hatlarıyla Dijital görünüm Kazandırma

Ders 2
Renkleri düzeltmek, değiştirmek

Ders 3
Arada kalan boşlukları gidermek
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kuru boya kullanmasam da işime yarayacak videolar hazırlamışsın. Teşekkürler. En azından Photo Shop'un bu tür ayarlarını fazla kurcalamamıştım şimdi merak edip kurcaladım başka şeylerde keşfettim. Gerçi bende CS 4 olduğundan bazı şeyleri bulamadım ama olsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kuru boya kullanmasam da işime yarayacak videolar hazırlamışsın. Teşekkürler. En azından Photo Shop'un bu tür ayarlarını fazla kurcalamamıştım şimdi merak edip kurcaladım başka şeylerde keşfettim. Gerçi bende CS 4 olduğundan bazı şeyleri bulamadım ama olsun.

Eski sürümde bazısı yok malesef evet. Birde kuru boya şart değil hepsine olur. Arada kalan ufak beyazlıkları bu yöntemle silebilirsiniz. Denemeden ne kadar iyi olur bilemeyeceğim ama

.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.