Jump to content

Sword Art Online # İnceleme

Önerilen İletiler

pek sesleri çıkmasa da kenarda köşede saklanan biçok SAO haterı varmış demek ki :D

Ben normalde de herhangi bir şey için haterlık yapmam aslında ama dolu anıma denk geldi :D

Uzun uzadıya bir mesajımda var sao hater lığı üzerine ama bulamadım şimdi hangi başlığa attığımı

zaman zaman itachi enel levy e laf çarpıtırım ama o bile yiğidi öldür hakkını yeme tadındadır

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 36
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bi zamanlar tanıtım yazıları yazıyordum burada, sonrasında şu an kapalı olan bir sitede de yazmaya başlamıştım. Ama ne olduysa bıraktım yazmayı, az önce MyAnimeList'de bişeyler okurken bi kıvılcım gel

Açıkçası konuya bakmadan önce şöyle bir iç çektim, 'Aha hazır ol bir sao manyağı daha.' dedim kendi kendime. Yanılmışım, iyi ki de yanılmışım.   Derinlemesine incelenebilecek konusu, karakterleri, rep

Güzel olmuş, biri benden önce davranmazsa ben de bir Akame Ga Kill'e yazmak istiyordum örnek olacak artık  :good-job-onion-head-emoticon:  Edit:Ben de açıkçası SAO manyağı bir tanıtım bekliyordum raha

• Forum Admin

Uzun zamandır okuduğum en eğlenceli yazılardan biriydi, ne güzel cevherler varmış sende  ^_^ yazını okurken SAO için söylenebilecek daha başka ne olabilir ki diye düşünmedim değil, sıkılmadan hepsini gülerek, hak vererek içimden bu seriyi ve fanlarını anlamadığımı tekrar ve tekrar fark ederek aslında efsane olabilecek bir konusu varken böyle sığ ve sıkıcı bir seriye nasıl dönüştürdüklerini aklımda bir türlü çözemeyerek yazını bitirdim. 2.sezon için ise izlemek tamamen vakit kaybı ilkinden bile daha sıkıcı ve daha absürd yanlarını söylemeyeceğim zaten bitiremedim yarısında terki diyar ettim animeyi   <_< Tekrar eline diline sağlık  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne yazmışsın be merakımdan sonuna kadar okudum değişik bir bakış açışı olmuş bende önceden o kdr çok beğenmesemde severdim bu seriyi ama bu yazıdan sonra biraz 

bende kuşkulandım seriden ama shounen leri ve çoğu animelerin klasiği artık bunlar yapıcak bir  şey yok

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ehe ehe bir an Furkan sende mi diye üzülmüştüm :unsure:

Neyse İlk çıktığı zamanlar hayatımda ilk kez güncel takip ettiğim ( Haftalık takip etmem normalde biriktirip izleyen birisiyimdir ) bir seriydi.

Sonradan baktım ee wehere is the group ? where is the new sword ? where is the +2 armor ? where is the quest ?

SAO yapımcıları oyun muhabbeti değilde kiritoyu ve 10.000 kişiyi farklı evrene götürselerdi.Şu muhabbet oyunda değilde o tarz bir mekanda geçseydi çok ciddiyim çoğu sevmeyen olaya farklı gözle bakardı.

Şahsen konu olarak SAO ya benzesede ondan daha çok çok daha beğendiğim Log Horizon var izlediğim.En azından ekipman,tarih EMP ( SAO da ben hatırlamıyorum şahsen sanki oyuna bağlı karakter var mıydı ki o.O ) neyse .

Şahsen bir kat daha iyi gibi saodan bana göre -_- 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uzun zamandır okuduğum en eğlenceli yazılardan biriydi, ne güzel cevherler varmış sende  ^_^ yazını okurken SAO için söylenebilecek daha başka ne olabilir ki diye düşünmedim değil, sıkılmadan hepsini gülerek, hak vererek içimden bu seriyi ve fanlarını anlamadığımı tekrar ve tekrar fark ederek aslında efsane olabilecek bir konusu varken böyle sığ ve sıkıcı bir seriye nasıl dönüştürdüklerini aklımda bir türlü çözemeyerek yazını bitirdim. 2.sezon için ise izlemek tamamen vakit kaybı ilkinden bile daha sıkıcı ve daha absürd yanlarını söylemeyeceğim zaten bitiremedim yarısında terki diyar ettim animeyi   <_< Tekrar eline diline sağlık  ^_^

ne zaman bana cevap yazsan şaşırmış gibi konuşuyorsun "sen iyi konular açabiliyormuşsun", "sen iyi yazı yazabiliyormuşsun" gibi :D yakında "senin kafan çalışıyomuş ya" falan bekliyorum senden :D

Ehe ehe bir an Furkan sende mi diye üzülmüştüm :unsure:

Neyse İlk çıktığı zamanlar hayatımda ilk kez güncel takip ettiğim ( Haftalık takip etmem normalde biriktirip izleyen birisiyimdir ) bir seriydi.

Sonradan baktım ee wehere is the group ? where is the new sword ? where is the +2 armor ? where is the quest ?

SAO yapımcıları oyun muhabbeti değilde kiritoyu ve 10.000 kişiyi farklı evrene götürselerdi.Şu muhabbet oyunda değilde o tarz bir mekanda geçseydi çok ciddiyim çoğu sevmeyen olaya farklı gözle bakardı.

Şahsen konu olarak SAO ya benzesede ondan daha çok çok daha beğendiğim Log Horizon var izlediğim.En azından ekipman,tarih EMP ( SAO da ben hatırlamıyorum şahsen sanki oyuna bağlı karakter var mıydı ki o.O ) neyse .

Şahsen bir kat daha iyi gibi saodan bana göre -_- 

ilk paragrafına cevap olarak son paragrafı yazmıştım Ercan :D

aslında Log Horizon SAO'nun yanlış yaptığı bir çok şeyi doğru yapan bi anime ama onun da sorunları var sanki, çok yavaş ilerlemek gibi. 1 bölümlük materyali 2-3 bölümde gösteriyolar bi şekilde ya da bana öyle geliyor :D bu tür animeler arasından favorim BTOOOM!, izlemediysen derhal izle :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

ne zaman bana cevap yazsan şaşırmış gibi konuşuyorsun "sen iyi konular açabiliyormuşsun", "sen iyi yazı yazabiliyormuşsun" gibi :D yakında "senin kafan çalışıyomuş ya" falan bekliyorum senden :D

bu tür animeler arasından favorim BTOOOM!, izlemediysen derhal izle :D

Kafanın çalıştığını biliyorum o yüzden şaşırmam  :D Sadece çalışan kafanı bu şekilde kullanabilme yetine hayran kaldığımı belirtmek istemiştim yanlış anlaşıldım sanırsam düzeltelim hemen  :P Malum bazıları bu tür yetilerden mahrum bir şekilde hayatlarını idame ettiriyor  <_<

Btooom! da bu tür arasında en iyileri bence ama onunda sonu yarım mübarek, doğru dürüst bir iş yapıyor ama sonunu getiremiyorlar uyuz oluyorum şu caponlara  -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ilk paragrafına cevap olarak son paragrafı yazmıştım Ercan :D

aslında Log Horizon SAO'nun yanlış yaptığı bir çok şeyi doğru yapan bi anime ama onun da sorunları var sanki, çok yavaş ilerlemek gibi. 1 bölümlük materyali 2-3 bölümde gösteriyolar bi şekilde ya da bana öyle geliyor :D bu tür animeler arasından favorim BTOOOM!, izlemediysen derhal izle :D

İzledim onu :D

O animede en çok etkilendiğim sahne çocuğun Kin-tamaları idi -_- :ph34r:

PS: Böyle saldırırken mantık çerçevesinde ve stratejik muhabbetler güzel gidiyor ama dediğin gibi LH da yavaş işleniyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

oynadığım MMORPG oyunları: Silkroad, Guild Wars, Guild Wars 2, The Secret World, Archeage 2, Lineage 2, MapleStory, Elsword Online, FlyFF, Ragnarok Online 2, World of Warcraft, Knight Online, bikaç adını hatırlayamadığım oyun daha.

bunlar arasında sadece WoW, GW2 ve Archeage 2'yi 1 aydan uzun süreli oynadım, 2 sene GW2, 2006-2010 arası WoW, 3 ay Archeage 2. GW2'de de bahsettiğin kostüm sistemi var. gerçi bu SAO'da kostüm sistemi var demek değil. izleyiciye kostüm sistemi olduğu söylenmedi. hadi diyelim kostüm sistemi var, kostüm demek ekipman demek değil yani kostüm olsa bile yeni ekipmanlar düşürmesi gerekiyor. Kirito'nun yeni ekipman arayışında olduğunu hiç hatırlamıyorum ki diğerleri de aynı şekilde.

ekipman demişken, bi MMORPG'de tek bir kişinin kullanabileceği silah diye bişey yok. diyelim SAO'da var, ben buna dandik oyun dizaynı = dandik anime kurgusu derim. pelerin demişken, hangi MMORPG'de ilk levellarda düşürdüğün hangi iyi itemi son levellarda kullandın?

Asuna'nın yemek yapması falan derken, çoğu MMORPG'de Cooking yan profession olarak yer alıyor evet. yani savaş yeteneklerinden/mesleklerinden tamamiyle bağımsız apayrı bir meslek. fakat SAO'da da durum böyleyse, izleyicinin bundan haberi yok çünkü söylemiyorlar. animede yer alabilecek tek bir cümle ile buna bir açıklık verebilecekken niye bunu izleyicinin mantık yürütmesine bırakıyolar? ki zaten Cooking'in yan meslek olduğu da kesin değil, belki de tek bir yetenek ağacı var ve Cooking buna dahil diğer savaş yetenekleri ile birlikte.

animede bana mantıksız gelen her şeyi kendi kafamdan teori kurarak bir mantığa oturtacaksam ben yine buna dandik anime kurgusu/hikaye akışı derim.

Black Desert 'de npc lerin seninle olan ilişkilerine göre davranış değişikliği var, silah da tek kişiye özel olabilen yani yapay zekanın öyle ayarlamalar yapabileceği bir oyun 2022'de neden olmasın ki? cooking'in tek yetenek ağacının olduğu bir oyunda bulunması çok saçma olurdu ben öyle olan bir oyun hatırlamıyorum  da zaten. Geç cevap için de kusura bakmayın şimdi aklıma geldi bu konuya yazdığım :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.