Jump to content

Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?

Meroe

Önerilen İletiler

Anladığım kadarıyla ilk yazışın olucak konu fena değil fakat işlenmesi uğraşılması gerekiyor. Detay lazım yorumları okurken bir arkadaşımızın yüzükler efendisinden bahsettiğini gördüm sende bu tarz bir dünya kurmalısın bir krallıktan söz ediyoruz . Yorumlarını okudum karakter ler üzerinde durmak istiyorsan ilk önce kafanda bir taslak yap mini notlar alabilirsin  düşün mesela prensesin ilginç , normal , hatta komik özelliklerini . Örneğin ( dayanamadım biraz karalarsak  ) annesi yona nıyı hemen kucağına almıştı  koşuşturma sesleri ve bağırışlardan anlaşılıyordu gittikçe yaklaştıkları nedimelerine kapıları kapatmaları için bağırdı elleri titriyordu yona ise hiç bir şeyin farkında değildi annesinin titreyen elleri ve nedimelerin korku dolu bakışları merak ediyordu neler oluyor du  , ağzından '' anne titreme '' sözcükleri döküldü ve birden kapı ani bir çarpmayla açıldı ... ( hmm beğenmeyebilirsin öylesine yazdım kusura bakma ,  ama evet bende yazmayı severim umarım sende bırakmazsın şimdiden iyi şanslar )    :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • Yanıtlar 36
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..   10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.   Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yaz

Aklımda çok güzel bir konu var aslında... Animesini geçtim gerçek film bile yapılabilir (bana göre). Çok uzun yazmaya çok üşeniyorum bu yüzden çok kısa anlatacağım : Bir kız var, 4 yaşında ve bir kral

FF bir senaryodur.. Bir de eğer cidden yazmak istiyorsan seri yazman gerekir.. O yüzden bazen betimlemelerden ve ayrıntılardan kaçman gerekiyor okuyucuyu sıkmamak için :D   Roman ise daha edebi.. Beti

• 1 sene sonra...
  • 1 sene sonra...

Bazen şöyle bir cihaz olsa insan beynini güzelce tarayıp oradaki (yazı materyali) dağınıklığı düzenleyip yazıya dökse diyorum :D

Ama o zaman da üslup, kendini ifade etme, cümle lezzeti falan hepsi kaybolur insanın fark yaratabileceği tek şey hayalgücü kalır... sonra diğer ''ama''lar.. sonra gelsin paradox :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
Gallardo, Saturday, May 05, 2018 - 23:35 yazdı:

Bazen şöyle bir cihaz olsa insan beynini güzelce tarayıp oradaki (yazı materyali) dağınıklığı düzenleyip yazıya dökse diyorum :D

Ama o zaman da üslup, kendini ifade etme, cümle lezzeti falan hepsi kaybolur insanın fark yaratabileceği tek şey hayalgücü kalır... sonra diğer ''ama''lar.. sonra gelsin paradox :D

Yeter ki o kağıda döksün, düzenlemelerini ben yaparım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 sene sonra...

roman yazmayı  az çok severim ama bazen üşenirim bazense düzgün cümle kuramamandan kaynaklıdır. ben genelde  bişi yazdığımda cümleyi normal kurallı bir şekilde kurmam aklıma ne geliryorsa söylerim yazarım.  hayal gücüme kelimeler yetmez  benim neyi hayal ettiğime bakın derim anlarsınız benide  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.