Jump to content

Hanatan # Utaite - 1

kawaii kereste

Önerilen İletiler

Utaite: Şarkı coverlayıp NicoNicoDouga'ya veya nadiren de olsa Youtube'a uploadlayan amatör şarkıcılara verilen isim. "utaite" kelimesi japonca şarkıcı yani "kashu"dan farklı bir kelime, sadece bu kriterlere uyanlar hakkında kullanılıyor. Genellikle Vocaloid şarkılarını coverlıyorlar ama Vocaloid harici anime şarkıları, J-pop, J-rock coverları da var. Bazı ünlü örnekler: Akiakane, nano, Ashe, Shoose, 96Neko, Gazelle, Wotamin.

Hanatan

En ünlüleri değil, belki en iyileri de değil, ama benim favorim. 2008'den beri aktif. Çok güçlü bir sesi var, çok yüksek ve alçak notaları seslendirebiliyor. Bir çok şarkısında coverdan öte şarkıya bişeyler katması çok hoşuma gidiyor benim. Çok farklı türlerde coverları var, ama ağırlıklı olarak Vocaloid coverlayıp rock söylüyor.

Henüz lisanslı bir albümü yok, çıkarır mı/çıkarabilir mi onu da bilmiyorum :D Bazı visual novellara ve eroge oyunlarına şarkı yapmışlığı var ama bildiğim kadarıyla anime OP&ED şarkısı yok.

Sevdiğim şarkılarından bir kaç örnek:

SOUND HOLIC - Airman ga Tasonai ft. Hanatan

Hanatan - Shiwa

Hanatan - Tengaku

Hanatan - Kimi no Kiseki

Hanatan - If

Utaite - 2 başlığı nano için olacak.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

21

Osu dan hatırladım :D. En sevdiğim şarkısı "Uta ni Katachi nai Kere do" dur. Burada yazmamışsın dışarı çıktığımda denk gelir dinlerim. Osudaki tüm müzikler telefona atmıştım :Dç 

Edit :Youtube da Bad Apple a vocal coverını buldum :D

33

buraya koymadığım biçok şarkısı var, Uta ni Katachi nai Kere do'yu da seviyorum ama Airman istisnası hariç Hanatan özellikle rock coverlarında parlıyor bence :D çoğu kişinin aksine nano'nun da slow şarkılarını severim mesela :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aa ilki bana önerdiğin Osu şarkısı :D Güzel gerçekten. Ayrıca Osu'da ne güzel ilk günler güzel güzel gidiyodu sonra bişeyler oldu mousem bozuldu galiba bilmiyorum hareket ettirirken bazen takılıyo falan sinirim bozuldu. Zaten mouse takılıyorsa hiç oynama daha iyi. Bakalım halletmeye çalışacağım. Sırf onun için 40 tl'ye kıyıp mousepad bile aldım da fark etmedi :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aa ilki bana önerdiğin Osu şarkısı :D Güzel gerçekten. Ayrıca Osu'da ne güzel ilk günler güzel güzel gidiyodu sonra bişeyler oldu mousem bozuldu galiba bilmiyorum hareket ettirirken bazen takılıyo falan sinirim bozuldu. Zaten mouse takılıyorsa hiç oynama daha iyi. Bakalım halletmeye çalışacağım. Sırf onun için 40 tl'ye kıyıp mousepad bile aldım da fark etmedi :(

eğer sadece osu!da takılıyorsa şunları dene: Options'tan FPS limitini 120 yap, DirectX kullan seçeneğini işaretle, çözünürlüğü masaüstüne eşitleyip fullscreen kutusunu boş bırak.

aklıma gelenleri saydım direkt dene kafana göre :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

eğer sadece osu!da takılıyorsa şunları dene: Options'tan FPS limitini 120 yap, DirectX kullan seçeneğini işaretle, çözünürlüğü masaüstüne eşitleyip fullscreen kutusunu boş bırak.

aklıma gelenleri saydım direkt dene kafana göre :D

Aslında evet sadece osuda takılıyor. İlk girdiğimde deneyeceğim saolasın :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.