Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D

çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı ise çizim farklılıkları ve yansıttığı kültür...

Benim tek kızdığım şey animasyon vari şeyler izlediğimi gördüklerinde "sen çocukmusun" demeleri...Çocuklukla alakası yoktur zevki öyledir veya hayal dünyası geniştir...ayrıca kalkıp tvde evlenme programı izlemek yerine animasyon işi programlar izler...

Bence animasyon izleyen kişi çocuktur düşüncesi kalkarsa toplumumuzda daha iyidir...ben cidden biri bana kaç yaşına geldin hala çizgi filmmi izliyorsun dediğinde çok kızarım...Tabi bu toplumla alakalı bir sorun...ben görsem birini izlerken hayal dünyası geniş birine benziyor derim...

Üste arkadaşın biri "yaptığım çizimleri gördüklerinde sen çizgi filmi izliyorsun diyorlar anlatamıyorum" demiş neden anlamadıkları açıklayım :) ...Yıllardır Amerikan ve avrupa animasyonları yani çizgi filmleri ile büyümüş ve bunla kalıplaşmış bir toplumda ki insana eğer pek geniş görüş açısınada sahip değilse anlatamazsın zaten anlatsan dinlemeyebilir veya anlamıya bilir ilgisi yoktur belki...Bak bende animelere zamanında çizgi film diyordum...ilgimide çekmiyorlardı eğer bu nedenler dışındaysa ve yinede anlamıyorsa zekasında sorun vardır...Yaş büyüdü alt yazılı filmleri takip etmeye başladım...Animasyon yapımlarına ilgim artı bir gün Tvde bleach'e denk geldim dedim bir şans vereyim verdim o zamandan beri anime nedir biliyorum...gördüğümdede bu anime bu çizgi film diyorum neden...çünkü anime ilgimi çekti ve bu ilgi onun hakkında araştırma yapıp bilgi edinmeme sebep oldu...Sizin kızma olayınız biraz şuna benziyor "Matematik dersi ilginizi çekmez dinlemezsiniz dersiniz ki ya bildiğin sayılar bunlar niye okuyoruz...hocada kızıp hayır bunlar sıradan sayılar değil matematik..." sizcede birine zorla ilgisi olmadığı birşeyi anlatmaya çalışmak anlamaya zorlamak anlamıyor diye kızmak mantıksız ve saçma değilmi? değil dersen oda iyi farklı bir bakış açısıdır :D

Kısacası kızmıyorum...ama siz Anime'yi çok benimseyip çok çok çok farklı anlamlara büründürmüşünüzdür o yüzden sadece çizgi film diyelip geçilmesine kızıyorsunuzdur...o ayrıdır farklı bir bakıştır saygı duyarım...Baya uzun yazdım ama kusura bakmayın içimde kalmasım dedim :D ama şunuda söyleyim biri beni anime izlerken görünce çizgi filmmi izliyon dediğinde "hayır...anime izliyorum" derim kızmam ama izlediğim şeyin çizgi film değil anime olduğunu belirtirim...ama çizgi film dedi diyede sinirlenmem :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hemde nasıl...Aslında her insan çizgifilmle animeye ayırt edemez,bunu beklemiyorum insanlardan.Fakat bu çizgi film dediklerinde anlatıyorum hala çizgi film demeye devam ediyorlarsa ve animeyi küçümsüyorlarsa çizgi film işte diyorlarsa o zaman çok sinirleniyorum.

Anime izleyen bir arkadaşım olsa diğerlerine kulak asmam ama malesef ki hiç yok :( :unsure:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.