Jump to content

(Kolaylaştırıldı) Handbrake ile Anime Videoların Boyutunu, Kalitesini Azaltmadan Düşürmek!

Huseyinekrem

Önerilen İletiler

On 29.05.2016 at 19:01, Barış D. Baryshx yazdı:

Hüseyin senin handbrake anlatımında, chapters'in yanında advanced butonu yok. Onun için Tool>Options>General>en altta show advanced encoder options tab işaretliyecen.

Video encode edeceğimiz zamanda, Video butonundan>altta use advanced tab instead, sonra audio butonundan bitrate 128 seçiyoruz, en sonda Advanced butonundan Reference Frames 4 seçiyoruz. Böylece kaliteli ve az yer kaplıyan başka bir yol denemiş oluyoruz.

Ben bu şekilde kullanıyorum

Denemeye daha yeni başladım, kalite konusunda bir şey diyemeyeceğim o yüzden. Ama render süresini "deli" kısalttı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 38
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

●İnternetin altını üstüne getirerek topladığım bilgilerle oluşturduğum ayar dosyasını ve en kolay yolu paylaşıyorum sizlerle. ●Daha önce bu konu üzerindeki ayarlarla yaptığımızdan daha iyi bir sıkıştı

1 anime bölümü için bir buçuk saat çok, 1 anime serisi için 2 gün uğraşacan demektir. Çoğu kişide ortalama bilgisayar var dersek, bu hoş olmaz :P

Konudaki hatalar giderildi ve ikinci güncelleme verildi. Önemli yerler akılda kalsın diye renkli veya kalın olarak işaretlendi.

1 dakika önce, Barış D. Baryshx yazdı:

Sonucu söylersin, ben yaptığımda orjinal video ile bir fark göremiyordum :P

Benim canımı bi tek şey sıkıyor. Orjinal kaynakta bile, renk geçişlerinde, siyah üstünde oynayan animasyonlarda fln hep bi pikselleşme oluyor. Bunu düzeltebilesek bi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

52 dakika önce, Huseyinekrem yazdı:

Benim canımı bi tek şey sıkıyor. Orjinal kaynakta bile, renk geçişlerinde, siyah üstünde oynayan animasyonlarda fln hep bi pikselleşme oluyor. Bunu düzeltebilesek bi...

Bütün encode işlerinde olan şey bu, hep siyah yerlerden kısılıyor otomatik algılama gibi, bu da pikselleşmeye yol açar. Aslında göremediğimiz yerlerde olması bir yandan da iyi, önemli olan gördüğümüz renkli yerler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, Barış D. Baryshx yazdı:

Bütün encode işlerinde olan şey bu, hep siyah yerlerden kısılıyor otomatik algılama gibi, bu da pikselleşmeye yol açar. Aslında göremediğimiz yerlerde olması bir yandan da iyi, önemli olan gördüğümüz renkli yerler.

Ama işte sürekli bi encode yapıyosan gözüne batıyor adamın :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra...
On 2/10/2017 at 21:12, argentswt yazdı:

Konuya yeni bakıyorum da vermiş olduğun ayarları import etmeye çalıştığımda sürüm hatası veriyor. Sizin kullandığınız hangi sürümdü acaba ? Teşekkürler

Üstüne bir çok yeni sürüm çıktı. Şöyle yenisi var:
https://mega.nz/#F!uAs20Dob!Nq6CDTprED7REqKNKT0H4A

Yazıyı güncelleyecektim, site çöktü tam o ara. Dedim başlarım yazmıyorum :D Bir ara üşenmezsem yapacağım. Şimdilik bunu kullanabilirsiniz. Daha ince ayar yapılı bunlarda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Daha güncel, daha animeye özel ayarlarla daha iyi bir sıkıştırma sağlandı. Gerekli ayar dosyası ve yapılış videosu konuya eklendi. Video sıkıştırma ile ilgili hiç bir şey bilmenize gerek yok. Yönergeleri takip etmeniz halinde sizde en iyi kalitede sıkıştırma yapabilirsiniz. Tabi hala güçlü bir işlemci istiyor. Eski fx 8320 işlemci ile 1:30-2 saat sürüyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.