Jump to content

Hyouka 1. Bölüm (Türkçe Dublaj)

PSPGAME

Önerilen İletiler

basini actim sesi duydum devamini merak etmiyorum ALTYAZI olarak devam edin ana karakterin sesi ile gram benzememis sesler en azindan bir sekilde benzetseydiniz devamina bakacagim simdi konusurken uymus mu vs. diye bakcam bide animeye yeniden baslamistim izliyordum 11 e geldim bi baktim bu cikmis izleyecek anime kalmayinca eskileri izlemekle yetiniyorum :( ama cidden turkce yapmayin altyazi en iyisi adamlar duygularini belli ederek konusuyor bide bir turk aglasa animede varya dusunmek bile bas agrisi... neyse baktim onada :D uydurmussunuz ama cok degil ve ana karakterin sesi hic olmamis robot konusuyor sanki bunaldim arkadasinin ki biraz olmus bir not vermek gerekirse 3 falan verirdim 10 uzerinden turkler ceviri isinde iyi degildir *dublaj olarak* cogu Animasyon vs. ceviri yapilinca montaj vs. yapilip sesi duzeltiyorlar *oyle biliyorum* bide Aksiyon animelerinde hic gormek istemem turkce kucukken izledigim cizgi film lerden hatirliyorum *hafif aksiyonlu olanlarindan* bagirinca karakter falan o kadar montajla falan bile berbat oluyordu yapamiyorlardi bide cidden turkler konusurken duygulari belli edemiyorlar bi gercek ses ile bide bu turk sesi olani karsilastirin ayrica ANIME LER JAPONCA IZLENINCE DAHA ZEVKLI OLUYOR bu bir gercek neyse elinize saglik cok zor bu ceviriyi bile yapmak ama olmamis kusura bakmayin profesyonel biri olsa bile yapamaz bunu yeniden elinize saglik.Ha aklima gelmisken ceviri yapanlar 20 li yaslara yakinlar galiba daha cok 15 14 yasinda birilerini secin devam etmek istiyorsaniz son bir sey daha dublaj yapip da altyaziyi herkes birakirsa ben fransizca izlerm artik cunku Altyazisiz yani japonca olmayan bir anime dusunemiyorum biraz agir konusmus gibi hissettim ve duzeltme geregi duydum ama bi kac arkadasimiz cocuklar icin okuma bilmeyenler fazla goremeyenler icin iyi olur demis onlara katiliyorum o yuzden devam edin bu calismaya ama altyaziyi birakmayin sakin  :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 92
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yeni oluşturduğumuz (daha adını bulamadığımız) bir ekiple Hyouka adlı animeye Türkçe Seslendirme yapalım dedik. Biz yaparken bayağı keyif aldık.Umarız siz de izlerken eğlenirsiniz.İyi Seyirler.Dublaj

Öncelikle sırf şu konuya yorum yapmak için üye olduğumu belirtmek istiyorum çünkü emeğiniz tebrik edilmeyi hak ediyor. Çok düşük bir beklentiyle tıkladım linke, fakat profesyonel derecesinde bir sesle

güzel olmuş elinize sağlık çalışma için :good-job-onion-head-emoticon:  ama düşündüğüm gibi tr dublaj japon animelerine uymuyor, animeden soğudum :crying3-onion-head-emoticon:

Ne yazık ki vk'da olması,benim üyelik aldığım halde,5,6 defa üyeliği girip kabul etmemesi nedeniye.Daha sonra ki zamanlarda üyelik almaya çalıştım bir kaç kere ve onuda vermedi.Dublaj'ı bunu nedenlerle duyamadığımdan üzüldüm. Görmek ve duymak isterdim :) Kolay gelsin başarılar sanırım bir ilk sizin ki :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eleştirmek gibi olmasın ama Chitanda'nın ses tonunun ölüyü diriltmesi gerekirdi. Özellikle ''merak ediyorum'' dediği kısım can alıcı bölüm çok canlı olmalıydı diye düşünüyorum. Ana karakteri seslendiren arkadaş kesinlikle belgesel seslendirmeli ya da haber sunucusu olmalı çok tok, güzel bir ses tonu var. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

güzel olmuş elinize sağlık çalışma için :good-job-onion-head-emoticon:  ama düşündüğüm gibi tr dublaj japon animelerine uymuyor, animeden soğudum :crying3-onion-head-emoticon:

Orjinal dilinde izlemenin tadını aldıktan sonra Türkçe dublaj ne biliyim bi garip geldi. Ama okuma-yazma bilmeyen miniklerimiz ya da gözleri bozuk olup, alt yazı takibi esnasında rahatsızlık çeken arkadaşlarımız için güzel, düşünceli bir çalışma. Elinize, emeğinize sağlık. Gelecek çalışmalarınızda başarılar   :good-luck-onion-head-emoticon:

Türkçe dublaj izleyince bi değişik oldum :D ama çok güzel olmuş emeğinize sağlık  :good-job-onion-head-emoticon:

Biraz garipti ama gayet güzel böylede izlenir.Elinize sağlık gayet güzeldi.  :)  :)

japonca alışkanlık haline geldiği için türkçe biraz garip kaçtı :D  ama çok güzel olmuş :D  :D

Herkes aynı şeyi söylemiş ^^ Desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederiz :3

çok güzel olmuş devamı gelecek mi?

Devam ettirmeye çalışacağız ^w^

Güzel çalışma elinize sağlık :)

Elinize sağlık ^^

Japoncadan sonra farklı geldi :D

ama güzel olmuş emeğinize sağlık devamını bekliyorum.[bu arada ses tonlamalarına dikkat ederseniz daha güzel olur bence bazı yerlerde düz yazı okur gibi olmuş :D]

Teşekkür ederiz arkadaşlar , @HolySpirit , Kendimizi geliştireceğiz , sağ olun ^u^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

çocuk  15 yaşında  çıkan sese bak :D

Ahah :D

Ne yazık ki vk'da olması,benim üyelik aldığım halde,5,6 defa üyeliği girip kabul etmemesi nedeniye.Daha sonra ki zamanlarda üyelik almaya çalıştım bir kaç kere ve onuda vermedi.Dublaj'ı bunu nedenlerle duyamadığımdan üzüldüm. Görmek ve duymak isterdim :) Kolay gelsin başarılar sanırım bir ilk sizin ki :)

Bu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz , mail.ru linki koyduk oradan izleyebilirsiniz! ^-^

One Piece'e yapılan dublaja bakınca daha güzel geldi :) Emeğinize sağlık

Eheheh :D Teşekkürler.

Eleştirmek gibi olmasın ama Chitanda'nın ses tonunun ölüyü diriltmesi gerekirdi. Özellikle ''merak ediyorum'' dediği kısım can alıcı bölüm çok canlı olmalıydı diye düşünüyorum. Ana karakteri seslendiren arkadaş kesinlikle belgesel seslendirmeli ya da haber sunucusu olmalı çok tok, güzel bir ses tonu var. 

Yorumunuzu dikkate alacağız ^^ Bu ilk çalışmamızdı.Teşekkür ederiz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

basini actim sesi duydum devamini merak etmiyorum ALTYAZI olarak devam edin ana karakterin sesi ile gram benzememis sesler en azindan bir sekilde benzetseydiniz devamina bakacagim simdi konusurken uymus mu vs. diye bakcam bide animeye yeniden baslamistim izliyordum 11 e geldim bi baktim bu cikmis izleyecek anime kalmayinca eskileri izlemekle yetiniyorum :( ama cidden turkce yapmayin altyazi en iyisi adamlar duygularini belli ederek konusuyor bide bir turk aglasa animede varya dusunmek bile bas agrisi... neyse baktim onada :D uydurmussunuz ama cok degil ve ana karakterin sesi hic olmamis robot konusuyor sanki bunaldim arkadasinin ki biraz olmus bir not vermek gerekirse 3 falan verirdim 10 uzerinden turkler ceviri isinde iyi degildir *dublaj olarak* cogu Animasyon vs. ceviri yapilinca montaj vs. yapilip sesi duzeltiyorlar *oyle biliyorum* bide Aksiyon animelerinde hic gormek istemem turkce kucukken izledigim cizgi film lerden hatirliyorum *hafif aksiyonlu olanlarindan* bagirinca karakter falan o kadar montajla falan bile berbat oluyordu yapamiyorlardi bide cidden turkler konusurken duygulari belli edemiyorlar bi gercek ses ile bide bu turk sesi olani karsilastirin ayrica ANIME LER JAPONCA IZLENINCE DAHA ZEVKLI OLUYOR bu bir gercek neyse elinize saglik cok zor bu ceviriyi bile yapmak ama olmamis kusura bakmayin profesyonel biri olsa bile yapamaz bunu yeniden elinize saglik.Ha aklima gelmisken ceviri yapanlar 20 li yaslara yakinlar galiba daha cok 15 14 yasinda birilerini secin devam etmek istiyorsaniz son bir sey daha dublaj yapip da altyaziyi herkes birakirsa ben fransizca izlerm artik cunku Altyazisiz yani japonca olmayan bir anime dusunemiyorum biraz agir konusmus gibi hissettim ve duzeltme geregi duydum ama bi kac arkadasimiz cocuklar icin okuma bilmeyenler fazla goremeyenler icin iyi olur demis onlara katiliyorum o yuzden devam edin bu calismaya ama altyaziyi birakmayin sakin  :(

20 Yaşlarda değiliz en büyüğümüz 18 yaşında ^^ Ana karakteri canlandıran arkadaş 16-17 yaşında :> Ben Montajcı olarak 17 yim 18 basmak üzereyim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.