Jump to content

Animeler Hakkında Bilmedikleriniz / Size İlginç Gelen Şeyler

Amygirl

Önerilen İletiler

Türkiyede yasaklanmış mı? :D

Ben yasak diye biliyorum. Ayrıca Pokemon'un bir çok bölümü de yasaklanmıştır. :)

http://www.serebii.net/anime/banned.shtml

http://m.bulbapedia.bulbagarden.net/w/index.php?title=Banned_episodes&mobileaction=toggle_view_mobile

Ayrıca ikinci linkte ki "Banned episodes in other countries" kısmında sadece Türkiye'de yasaklanan bir bölüm var. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 73
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu konuyu Berat açmamış.. Verdiğim sürenin sonuna geldi :D Ben açıyorum :) Animeler hakkında bilmediğimiz.. Duyunca çok şaşırdığımız şeyleri burda paylaşalım : İlerleyen zamanlarda resim ve videolar

Ekleme değişik bilgilerle geri döndüm :) Başlıyorum:   --- Bleach'ten Ulqiourra'nın "Ruh nedir" gibi sorgulamaları Nietzsche 'den esinlenilmiştir... Nietzsche'nin "hiçlik" felsefesi varken Ulqiourra

- Hunter x Hunter ve Ay Savaşçısı'nın mangakaları evlidir.   - Hatta Hunter x Hunter 2011'in bir bölümünde Ay Savaşçısı karakterlerine benzeyen iki adet oyuncak bebek yer almıştır   - Hunte

Posted Images

Hetalia'da birbirleriyle kardeş olan Norveç ile İzlanda'nın gerçek hayatta da cidden kardeşlik bağı olması ağzımı açık bırakmıştır .

Hetalia'da Amerika'nın eskiden İngiliz sömürgesi olup daha sonra da 1700'lerde 7 yıl süren ve 4 Temmuz'da (4 Temmuz : ABD'nin ulusal bayramı) Amerika'nın bağımsızlığıyla sonuçlanan bir savaşın olması .

One Piece'deki Cavendish'in "Durandal" adlı kılıcının Avrupa'da efsanevi ve güçlü bir kılıç olması .

Hetalia'dan İngiltere ile Naruto'dan Sasuke'yi aynı seslendirmenin seslendirmesi (Sugiyama Noriaki)  .

Allah aşkına aynı ses aynı tonla çıkacağı aklınıza gelir miydi ? Ben de şaştım bu işe :o

Sarışın ve kalın kaşlı İngiltere :wub:

Öteki de Sasuke :wub:

59925.jpg131317.jpg

İngiltere'nin karakter şarkısını Hetalia konserinde söyleyen Sugiyama-san (lütfen ilişki kurun şu yukarıdaki karakterlerle Allah aşkına.)

Hetalia - İngiltere - "Asla Yenilmez İngiliz Centilmen" Şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=hBZYz0MBF4Q

Sekai-ichi Hatsukoi'den (Bu anime yaoidir) Takano'yu ve Hetalia'dan kardeş olan Kanada ve Amerika'yı aynı kişinin seslendirmesi . Hiç yakıştırıyor musunuz aynı sesi ? -_-

135395.jpg   Takano Masamune

70126.jpg   Amerika

116474.jpg   Kanada

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

- Hunter x Hunter ve Ay Savaşçısı'nın mangakaları evlidir.

- Hatta Hunter x Hunter 2011'in bir bölümünde Ay Savaşçısı karakterlerine benzeyen iki adet oyuncak bebek yer almıştır

tumblr_inline_n93r3m33R21rrn75w.jpg

- Hunter x Hunter 2011'in son bölümlerinden birinde animeyi yapan stüdyo MadHouse'un sonraki animesi olacak olan Kiseijuu'nun mangasına rastlayabilirsiniz.

ByPp3JlCYAASHQ6.jpg

Benzer bir şekilde yine başka bir MadHouse animesi olan Death Parade'de Death Note'un baş karakteri Yagami Light'a çok benzeyen birini görüyoruz. (Not: Resim Death Parade spoiler'ı içerebilir.)

CAovCkcWoAAdCQA.jpg

- Aşağıda Stüdyo Shaft'ın animeye uyarladığı Monogatari serisinden bir resim var. Resimdeki silüetler aslında Shaft'ın yaptığı diğer animelerdeki karakterlere ait. En sol ve en sağdaki ikililer Mahou Shoujo Madoka Magica, Araragi'nin hemen solundaki ikili Sayonara Zetsubou Sensei, sağındaki ikili ise Hidamari Sketch.

B6L87j2CUAAgGOR.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

- Fairy Tail'in bi bölümünde Luffy'ninki gibi hasır şapka takan bi at arabası sürücüsü vardı. edit: bi sahnesi daha varmış Luffy'nin, şimdi foto bakayım derken keşfettim :D

bu bahsettiğim sahne:

BXGUwkw.jpg

bu da az önce keşfettiğim:

mHvtn0S.jpg

- Shirobako'daki 2 karakter aslında 2 tecrübeli anime yapımcısının anime versiyonları. zaten Shirobako da anime yapımı hakkındaydı, bikaç tane araya böyle easter egg serpiştirmeseler olmaz :D

- Space Dandy S2'nin finalindeki kötü adam yani Gogol(Google?) İmparatorluğu'nun başı resmen Google'ın kurucularından Larry Page'in anime versiyonu.

- SAO aslında 2002'deki bi ASCII Media Works görsel roman yarışmasına gönderilmek için yazılmış ama sayfa sınırını aştığı için gönderilememiş.

- bu sayılır mı bilmiyorum... Gundam gibi Code Geass gibi efsane animeleri üreten Sunrise'ın yaptığın animelerde karakterlerin özel bi duruşu olur. önceleri sadece Sunrise animelerinde yer alan bu duruş zamanla parodileriyle falan bütün animelerde yer almaya başladı. duruş bu:

hqdefault.jpg

- Code Geass yayınlandığı yıllarda Japonya'da Lost dizisinden fazla rating toplamış, ki o dönem Lost'un en parlak olduğu yıllardı.

- Kill la Kill'de Pulp Fiction(Ucuz Roman) filmi ana karakterlerine gönderme yapan bi sahne yer almaktadır. şimdi foto ararken öğrendim de aslında ben sadece John Travolta ve Samuel L. Jackson'ın karakterlerinin olduğunu sanıyodum ama Bruce Willis ve Uma Thurman da varmış :D fotolar da aynı sırayla:

Jules-Winnfield-and-Vincent-Vega-Pulp-Fi

Butch-Coolidge-Pulp-Fiction.jpg

Mia-Wallace-Pulp-Fiction.jpg

Eklemeden edemeyeceğim... Kültürel ve geleneksel kıyafet giymenin ayıplandığı tek memleket bize aittir...

ben de buna cevap vermeden edemiyceğim; şalvarı, yazmayı, kınayı küçük gören 2 tane gerizekalıya ne bakıyosun sen  :angry:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Naruto'nun seslendireni yazılmış.
Luffy'nin seslendireni de bayan. (Mayumi Tanaka)

6156f528edc5c90b7f1b034e455ea87f14240370

Seiyuularla ilgili en çok şaşırdığım şey One Piece'den Usopp ile Death Note'dan L'in seslendireninin aynı olması..  :o

2md59ig.jpg

Bakuman ile Death Note'un mangakalarının aynı olması ilginç gelmişti. Ama Bakuman'daki son serilerinin Death Note'u anlattığını öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Doğruluğunu bilmiyorum gerçi, bir arkadaş söylemişti, mantıklı gelmişti bana.  :D

bakuman___reversi_by_zeth3047-d4e6buk.jp

death-note-025.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Haikyuu'da 9 numaralı Kageyama Tobio'yu seslendiren seiyuu Zankyou no Teror'den Nine(9)'ı seslendirmiştir. Aynı şekilde 12 numaralı Yamaguchi Tadashi'nin seiyuusu da Twelve(12) ile aynıdır.

Biraz spoiler gibi olacak gintamayı güncel izlemeyenler için ama,

Kuroko no Basuke'ye gönderme yapılan bir bölümde şişe tekmeleme oyunu teması gibi bir şeydi, izleyenler anlar zaten ne demek istedigimi.

tumblr_inline_nr3jmoDPCR1r5ohhy_540.jpg

Ve Kuroko no Basket animesi endingde verdigi resimde,

tumblr_inline_nr3jlqmiyb1r5ohhy_540.jpg

Kuroko bu oyunu oynuyor.

Ayrıca Gangsta.'nın bayan mangakası yaşlı herifler çizmektense küçük kızları çizmekten daha çok hoşlandıgını bu yüzden seriye bazı karakterler eklediğini söylemiştir.

Hetalia animesinde Kore karakteri yoktur-konulmamıştır çünkü Koreliler bu karakteri kendilerine hakaret olarak görmüşlerdir. (Hafif çatlak bi karakter hak veriyorum.)

Aaah aklıma daha başka gelmiyor, çogunu yazmışsınız :'(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.