Jump to content

Yapımcısına Para Kazandıramayan 21 Anime

Kaxell

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

*Satış rakamları, sadece Japonya'da satılan toplam Blue-Ray CD'lere göre hesaplanmıştır.    1. Tamako Market - 21,618 tane satıldı Kyoto Animation tarafından yapılan ve en az satılan anime olduğu i

Sen dandiklikte çığır açan harem ecchi animeleri yerine son derece kaliteli (bazıları için geçerli) seriler yaparsan tabi satamazsın! Trigun gibi imdb sıralamasına bile girmiş bir seriyi burada görmek

Arkadaş anime satmak mı istiyorsun? Al sana cevap: Meme. Hayal gücü ve edebiyattan nasibini almamış bir çok mangaka ve light novel yazarı bunun sayesinde deli gibi popüler seriler üretebiliyor. Hiç bi

Paralyse btoom gibi serileri japonlar sevmıyor heral :D Çok ilginç doğrusu o satış oranıyla btoom a 2 .sezon cıkmaz ztn ah bu japonlar

Tamako market iyi satmış filmi dışında tv animesini beğenmedım ztn 

Madhouse tebrik etmek lazım az satmasına rağmen iyi iş çıkarıyor animelerde

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Satışlar açısından gerçekten üzücü bir liste ancak firmaların para kazanıp kazanamadığını sadece BD satışlarına bakarak yargılamak da tam olarak doğru olmaz. İşin içine çok farklı unsurlar girebiliyor.
Mesela Tamako Market 3,339 (sanırım buradaki satış rakamı yanlış yazılmış ?) satmış olmasına rağmen serinin telif haklarına bizzat sahip olduğu için aynı sayıda satış yapan diğer serilerin animasyon stüdyolarına kıyasla projeden çok daha fazla gelir elde ediyor. Ayrıca daha sonradan çıkardıkları Tamako Love Story filmi ile elde ettikleri gelir kârda olmalarına hayli hayli yeter.

Bir başka örnek olarak da Kiseijuu'yu verebilirim. Satışları gerçekten ayıptır yahu dedirtecek kadar düşük ancak yayınlanma zamanlarına bakacak olursak yapımcıların animeyi yapmaktaki esas amaçlarının live-action filmini reklam etmek olduğunu düşünmenin hiç de yanlış olacağını sanmıyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O değil de Japon yani bunlar bu kadar bilim-kurgunun listede olması garip :D Btooom!'un sayısı ne öylee?! Neden ikinci sezon gelmediği anlaşılıyor... :smile_artiz: Parasyte yeni diye avutuyorum kendimi daha gideri var onun :smile_oleyo:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

watamote hakediyor mangasına göre gayet dandik yapılmış animasyonu vardı ancak!!

ergo proxy, shin sekai yori gibi animeleri hatta yeniden çekimi olmasa ghost in the shell i buralarda görmek gerçekten üzücü

bugün sad anime sountrack diye arattığınızda karşınıza çıkan shiki sountracklarının kalitesini kimse tartışamaz bile hele ki bakumanın hikayesini hiç tartışmaya gerek yok

bazıları meme ecchi gibi yorumlar yapmış çoğunluğu doğrudur ancak listede medaka box da binbougami de var ve standart bir ecchi den farkı yok

bence bu animeler çıktığı zamanın şartlarına kurban gitmiş serilerdir.

mesela sao yu örnek alırsak 1.sezonu gerçekten güzeldi denebilir ama ikinci sezonda afterwards gibi hiçbir şey anlatmayan saçma ve sahte duyguların olduğu seri liste başı olmuştu 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

4. Trigun = Eski ve geri planda kalmış bir seri olduğu için sanırım :(

8. TEXHNOLYZE = Favori serilerim arasına halbuki, distopik ve karanlık bir seri :head2:

11. Paranoia Agent = Psikolojik ve Sürükleyiciydi benim için ama sonucu saçma bir şeye bağlanmıştı

13. RIN ~Daughters of Mnemosyne~ = Aslında bu seride de ecchi ve yuri var ama fazla satılmamış :P Tabii anime tür olarak bunların üzerinden yürümüyor o ayrı konu ama yuri ve echhi'de barındırıyordu ^_^

15. Skip Beat! = Eğlenceli ve romantik bir seriydi

Serial Experiments Lain, Ergo Proxy, Shin Sekai Yori ve Boogiepop Phantom'u bende pek beğenmemiştim :smile_oleyo: Sıradışı ve anlaşılmaz olacağız diye, şekilden şekile giriyorlar :smile_artiz: Gerçi Texhnolyze'de öyle, demek ki zevkler ve renkler meselesi de var işin içinde. Benim beğendiğimide başkaları beğenmiyor :P

RIN Daughters of Mynemosyne... Daha ben bu kadar orijinal konu ve güzel senaryo görmedim ... Cinsellik olarak doz bayağı yüksek ama konuyu saptırmıyor dediğin gibi :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.