Jump to content

Yapımcısına Para Kazandıramayan 21 Anime

Kaxell

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

*Satış rakamları, sadece Japonya'da satılan toplam Blue-Ray CD'lere göre hesaplanmıştır.    1. Tamako Market - 21,618 tane satıldı Kyoto Animation tarafından yapılan ve en az satılan anime olduğu i

Sen dandiklikte çığır açan harem ecchi animeleri yerine son derece kaliteli (bazıları için geçerli) seriler yaparsan tabi satamazsın! Trigun gibi imdb sıralamasına bile girmiş bir seriyi burada görmek

Arkadaş anime satmak mı istiyorsun? Al sana cevap: Meme. Hayal gücü ve edebiyattan nasibini almamış bir çok mangaka ve light novel yazarı bunun sayesinde deli gibi popüler seriler üretebiliyor. Hiç bi

Şöyle bir baktım da 8 seri Mahouse ürünüymüş. Ergo Proxy Manglobe'un en ünlü serilerinden olmasına rağmen az satanlarda (sonra Manglobe neden kapandı) Japonları gerçekten anlamıyorum. Bir gün gelecek insanlar fanservicelerden öyle bir bıkacak ki farklı bir şeyler arayışına yönelmek isteyecek o zaman bu kaliteli iş yapanların değeri anlaşılacak (yani umarım öyle olur) ama o zaman da biraz iş işten geçmiş olacak. Yani illa bunun olması mı gerekiyor. Bilinçsiz tüketicilerin bilinçli seyircilere dönüşmesi için illa Manglobe gibi kaliteli iş yapan şirketlerin kapatılması, işinin ehli kişilerin yalnızlaşıp piyasadan kaybolması mı gerekiyor. Ondan sonra mı değerleri anlaşılacak. Umarım bunlar olmaz umarım daha iyiye gider.

Medaka Box hariç hepsi listemdeydi gaza gelip onu da ekledim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Görüldüğü üzere anime işinde deneyimli olmak lazım. Sadece iyi olmak yetmiyor. Reklamından tut pazarlama taktiklerine kadar her şey iyi yapılmış olması lazım. Kyoto zaten bu işi en iyi bilenleden. Az anime çıkarıyor hatta çok ağam şaham da olmuyorlar bazıları ama niye de animesini kullanıcısına buluşturuyor. Sanırım onlara en çok kazandıran K-on oldu. Shaft'ta bu işte fena değil. Her şirkete göre bir anime en az 4-5 yıl sonra bile hizmet etmeli. Bu yüzden A-1 Pic çok hatalar yaptığını düşünmekteyim, her ne kadar listede ismi olmasa da en çok anime çıkartan şirkettir kendileri. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Trigun unutulmaz bir şeydir.Ne işi var listede? :ragecomic28:

Parasyte ? Eğer çok az ilgi gördüyse neden filmini yaptılar?

Bakuman bu kadar az sattıysa nasıl 3 sezon yaptılar?

Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi!?? :hate-onion-head-emoticon:

Skip Beat'in mangası aldı başını gitti anime nasıl satmadı? Binbogami ga da keza şahanedir.

Btooom'da herkesin tırım tırım arandığı cinsel öğelerden de vardı, hayreeeeeeet!

ErgoProxy'e çok sözüm yok, bence doğru işlenemedi,hakkı verilemedi o senaryonun yine de adını herkesin bildiği demirbaşlardandır. Lain,Shiki,Watamote falan çok ilginç bir liste, o kadar rezilin rezili anime varken şuan pek mantığım almadı bu listeyi.

2z4wyo1.jpg

Bazılarına aşırı şaşırdım ama Japonların beğendiği serilerle bizlerin beğendikleri gerçekten birbirini tutmuyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Medaka Box'un ecchi olmasına az rağmen az satılmasını ecchisinin az olmasına bağlamalı mıyım???? :P  Parazit ve Bakuman çok şaşırttı :o  ama ne yalan söyleyim Boogiebob Phantom'a hiç şaşırmadım... -_- Kırmızı ışık şarkısına merakım hariç hiç bir duygu, duyu ve izleme isteği uyandırmamış olsa da boş beyin izlediklerimdendi... Skip Beat ve BTOOOM! devamı konusunda çok yüksek beklentiye sahipken az satan olması biraz hayal kırıklığı yaratabilir gibi....  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok saçma ya, Trigun dolu dolu bir animedir. Şaşırdım. Skip Beat'e apayrı şaşırdım zaten. Parasyte da çok popüler oldu, filmi bile çıktı. Demek ki torrent kültürü her yerde var ya :D Japonlar da Türkanime'den izliyorlar sanırım :D Listede Bakuman bile var ya :(

Ergo proxy gördüm dedim hadi çok felsefiydi kimse bişe anlamadı...ama Bakuman nedir yapmasınlar gözünü seveyim üzücü..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.