Jump to content

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı !!!

Önerilen İletiler

Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir milli bayramdır.

Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk günresmî tatildir. 29 Ekimlerde stadyumlarda şenlikler yapılır, akşam ise geleneksel olarak fener alayları düzenlenir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun!

Atat%C3%BCrk-Bayrak-640x426.jpg

Ulusal egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur. Mustafa Kemal ATATÜRK

Not: Her yıl Ayrı Ayrı konu açılmasın, 29 ekim bayram mesajlarına buradan devam edilsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hepimizin cumhuriyet bayramı kutlu olsun  ^_^

Sağolasın...

Sırf okuldaki törene katılamadım diye vicdan azabı çektim. Hatta tv den izlerken kutlamaları Atatürk'ün konuşmalarını kaydettikleri bantları dinletirken vicdan azabım üstüne duygularım öylesine ağır bastı ki ağladım. Milletimiz ne zamanlardan geçmiş... 

Çok duygusalım ben ya ...  :(

Mustafa Kemal Atatürk diyor ki:

Cumhuriyet; düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...
  • 1 sene sonra...
Spoiler

Vurgunum bayrağımızın al rengine, vurgunum vatanımızın her bir karış toprağına...

En Büyük Bayram Olan Cumhuriyet Bayramımız Kutlu ve Daim Olsun.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını sevgi ve saygı ile anıyorum. Ruhları şad olsun. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...
  • 11 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.