Jump to content

[Light Novel] Hai to Gensou no Grimgal Türkçe Çeviri - Durdu

Krep

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 35
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Öncelikle hali hazırda birkaç manganın çevirisini ve editini üstlenmiş durumdayım. Onlara aynı zamanda bloguma şuradan ulaşabilirsiniz. Light noveller için ayrı bir blog açtım ona da buradan. U

oha süper duruyor! ben bunu kesin okurum! kolay gelsin şimdiden, konunun başlığını standart olacak şekilde düzenliyorum ^^ Öyle daha hoş gözükür. 

Çeviri görünce, hele ki Light Novel çevirisi söz konusu olunca, çok mutlu oluyorum. Seni tebrik ve teşekkür ederim katkıların ve emeklerinden.   Son zamanlarda iş güçten dolayı forumlarda neredeyse hi

Mizuuuu *o* ay yaşasıın çok hoş bir seriye benziyor. TwT Kılıy gilsin kalp kalp.

Teşekkürler, Vinç. Cidden güzelmiş bende daha yeni yeni 1. cildi bitiriyorum. >.< Sana da galp 

Kolay gelsin, emeğine sağlık.  :D Oh ohh çevirin okuyalım. *-* Sağ olasın.s

Teşekkürler mizukkkkkki(karıştırmadım umarım. :P) Sizde çevirin efenim, bizimde okumamız lazım. :P

Güzel bir blog ve kitap da hoş duruyor ben de okurum bi ara. LoyalBlue'nin dediği gibi o olay seni etkilemez hatta ingilizcesini de etkilemiyor. Sadece yasal iş yapan bakatsuki gibi sitelerden kaldırılıyor. Çevirisini bulabilmen muhtemel ama Black Bullet için durum nedir bilemiyorum çevirmeni normal basım olacağı için gereksiz görüp bırakmış olabilir.

Teşekkürler, hoş hoş bende ilk ciltteyim daha okuma olarak ama güzel ilerliyor.

Yok yok topluyorlar. Bütün ingilizceye çeviren siteleri tek tek kapattırıyorlar, Gereksiz Şeyler gibi olsalardı sorun kalmazdı pek ama öyle değiller işte. Lisans için dediğim çevirecek ingilizce bir kaynak bulamayacak olmam. Yen press lisanslarsa çok yavaş çıkartır, hızlı olsalar onlardan satın alıp yaparım sorun olmaz, zaten kendi okuduğum bir seri olarak alırken bir yandan da çevirirdim. Hadi bunun daha 2 cildi çevrilmiş ama Overlord gibi 10 cildi çevrilmiş serileri bir 3-4 yıl daha bekleriz.

Daha önce hiç light novel okumamıştım ama ilginç birşeye benziyor  :)

Evet evet. Light Novel güzeldir, bol bol oku. :D Eğer animeleri veya mangaları konusunu sevdiğin için okuyorsan light novellerde konular genelde daha güzel işleniyor. Eğer dövüş sahneleri içinse anime daha mantıklı tabi ama çok güzel savaş sahnesi anlatan yazarlarda var. :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel bir seriye benziyor, ekstradan light novel serilerinin çevrilmesi beni mutlu ediyor.İstersen müsait olunca kontrol için bir göz atarım ama gerek olduğunu sanmıyorum.Light novel muhtemelen animesi çıkmadan lisanslanmaz, lisanslansa bile torrentle bulursun pdf sini bence dert etmene gerek yok öyle şeyleri, hadi hayırlı olsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel bir seriye benziyor, ekstradan light novel serilerinin çevrilmesi beni mutlu ediyor.İstersen müsait olunca kontrol için bir göz atarım ama gerek olduğunu sanmıyorum.Light novel muhtemelen animesi çıkmadan lisanslanmaz, lisanslansa bile torrentle bulursun pdf sini bence dert etmene gerek yok öyle şeyleri, hadi hayırlı olsun.

Teşekkürler. Animesi ocakta çıkıyor. :P

Kontrol olarak birine ekstradan iş çıkarmak istemiyorum ama okurken gözüne takılan bir yer olursa söyleyebilirsin. :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hemen okudum.. Eline sağlık. İnanılmaz gizemli...

Şövalyeler, merdivenler, karanlık, gizem ve yaramaz Hiyomu... :D

Bazı yerlerde imla ve harf hataları var ki çevirdikçe oturacaktır, olur o kadar :D Devamını bekliyorum... 

Teşekkürler abla. 

İlk defa uzun metin çeviriyorum. Mangalarda gene ben editlerken bakıyorum veya editleyen bir daha bakıyor onlara ama böyle olunca iyice baktım ama gözden kaçmış herhalde.

Edit: İmlayı bazı yerlerde özellike çevirideki gibi bıraktım. Yani bazı "ve"lerden sonra ve bazı virgül gerekmeyen yerlerde virgül var. Virgülde durulduğunu düşününce biraz daha güzel bir hava katıyordu ama Türkçe'ye pek uymuyor. :D

Hiyomu tam Absolute Duo daki öğretmene benziyor. Ben öyle hayal ettim. :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler abla. 

İlk defa uzun metin çeviriyorum. Mangalarda gene ben editlerken bakıyorum veya editleyen bir daha bakıyor onlara ama böyle olunca iyice baktım ama gözden kaçmış herhalde.

Edit: İmlayı bazı yerlerde özellike çevirideki gibi bıraktım. Yani bazı "ve"lerden sonra ve bazı virgül gerekmeyen yerlerde virgül var. Virgülde durulduğunu düşününce biraz daha güzel bir hava katıyordu ama Türkçe'ye pek uymuyor. :D

Hiyomu tam Absolute Duo daki öğretmene benziyor. Ben öyle hayal ettim. :D

Evet ve öncesi virgül konusunda haklısın. Bağlaç öncesi virgül kullanımı Türkçede olmayan ama İngilizcede olan bir imla kuralı... Genelde çok dikkat edilmiyor. 

Okuyup beğendiğin bu hikayeyi bizlerle de paylaştığın için çok teşekkürler... Bakalım Hiyomu'nun altından ne çıkacak :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu arada sitemde ufak çaplı bir reklam yaptım kenarda serinin adı altına linkin var, hafiften çeviriyi hızlandır senin de başının etini yemeye başlamasınlar :D

Teşekkürler. Biraz geç görmüşüm ama bilgisayarım serviste kaldı bir hafta ondan sonrada bazı cenaze meseleleri oldu. Bugün başlayacağım tekrardan birkaç güne gelir yeni bölüm.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.