Jump to content

Anime ve Manga tüm seriler hakkında her şeyi konuş! (dikkat dikkat AĞIR SPOİLER içerir)

Mileydi

Önerilen İletiler

Kino no Tabi 5. bölüm anime hayatım boyunca izlediğim en güzel bölümlerden biri olabilir. Çok keyif aldığım, yer yer de tırstığım bir bölümdü. Senaryo ve işleniş mükemmelliğini bir kenara bırakarak ana karakterin seslendirmesine değinmek istiyorum. Sade ve şık tonlamalar, artık günümüz animelerinde kolay kolay karşılaşmadığımz bir şey. Bolca kalıplaşmış ve abartılı vurgular var. Neyse konumuza dönelim; evet Kino'nun seiyuusu, önceki bölümlerde bu kadar dikkatimi çekmemişti ama bu bölümde beni resmen etkiledi. Animelere özgü abartılı vurgular yok, ama klas. Hani bir kadın vardır, dikkat çekici giyinmez, göze batmaz ama zarifliğini şıp diye fark edersiniz. Böyle. Özellikle not almışım 3:37'de ''dore kurai desu ka'' diye bir replik var Kino'nun hafif ingilizce aksanı katıp ''dore kr(w)ai desu ka'' şeklinde söylemesi ve bunu gayet relax bir tonda söylemesi benim için resmen kulak ziyafeti oldu.  Bölümü izledikten sonra hemen Myanimelist'ten baktım ve Ai Maeda'nın Kino'dan başka hiç bir karakteri seslendirmediğini öğrenince hayal kırıklığına uğradım + yeni çıkan animede de Kino'yu başka birinin seslendirmesi, yeni animeyi izleme hevesimi birazcık azalttı (yine de izlemeyi düşünüyorum tabi)

Edit: Olum yazın artık şu başlığa 3 ileti oldu flood olmasın diye yorum girmiyorum anca böyle editle. Neyse konumuza gelelim:

https://myanimelist.net/anime/36873/Back_Street_Girls

Bu seri var ya çok ses getirecek. Anime uyarlamasından sonra mangayla da ilgilenmeye başlarlar sanırım (şimdilik ingilizceye 9 bölüm çevrilmiş). Takip edliecek bir serim daha olacak. Şimdilik çevrilen bölümlere baktım gayet iyi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Yanıtlar 223
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

http://forum.turkanime.tv/topic/14916-selamlar/?p=296385 Tutar inşallah diye giriştim, başlığı açtım. Girişimci Üye olmak bunu gerektirir B)   Eğer, İlkbahar-Sonbahar gibi mevsimsel sezonların genel

Lafa nereden başlasam da derdimi yazıya döksem diye düşünüyorum, efenim şimdi şöyle oluyor; izlediğiniz, okuduğunuz seri veya serileri sizden başka kimse ilgi göstermemişse, etrafınızda kafanızdan t

Çok var hemde örnek ben  :help-onion-head-emoticon:  Filminde bile o gözüktüğü 2 dakika varya kalbim yerinden çıkacaktı  :bled1-onion-head-emoticon:     Seni şöyle sağ üst köşede bulunan çıkış butonun

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Sora yori mo Tooi Basho'nun  Myanimelist'de ki yükselişi son bölümden sonra epey hızlandı. Bizim Türkanime'de ise bölüm başı en az 50 beğeni alması gerekirken şaşırtıcı şekilde underrated. Olum farkına varın şu animenin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gallardo, Bir saat önce yazdı:

Sora yori mo Tooi Basho'nun  Myanimelist'de ki yükselişi son bölümden sonra epey hızlandı. Bizim Türkanime'de ise bölüm başı en az 50 beğeni alması gerekirken şaşırtıcı şekilde underrated. Olum farkına varın şu animenin.

Bir bölüm baktım öyle kaldı, sonra bakarım diye. Mal listeme ekleyeyimde unutmayayım ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Barış D. Baryshx, 22.03.2018 - 23:15 yazdı:

Bir bölüm baktım öyle kaldı, sonra bakarım diye. Mal listeme ekleyeyimde unutmayayım ;)

Animeyi bitirdim. Devam ederken sonraki bölüm merakı falan heyecan oluyor haliyle ama bitirdikten sonra, sanırım benim için çabuk unutulan animelerden biri daha olacak. En azından şimdilik, yukarıdaki yorumu yazdığım zamankinin %10'u kadar bir heyecan kaldığını söyleyebilirim :)

Bunun nedeni de sanırım

Spoiler

Animenin feminen çerçevede ilerlemesi. Kadınlar cool ve güçlü, erkekler sünepe ve ezik. Madoka Magica'da ki gibi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

An itibariyle Sangatsu no Lion 2. sezon puanları Myanimelist: 9,08 (uzun aralıklarla güncelleniyor şimdi daha fazladır muhtemelen) AniDB: 9,33 (Erkekler: 9,45, Kadınlar: 8,74).

Sanırım Umino Chika'nın yeni başyapıtı bu seri. Puanlar beklediğimin çok üstünde. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Ben bu ReLİFE'ın ''mangasının yanına yaklaşamazlar'' diye animesini izlemem heralde diyordum (başlıca neden de Kaizaki'yi Kuroko'nun seiyuusunun seslendirmesi. Yani Kaizaki için biraz fazla soft bir sesti ben mesela Daisuke Ono'yu görmek isterdim böyle Handa Seishuu'dakine benzer bir performans süper giderdi) ama galiba animeyi biraz hafife almışım. Belki birazdan fazlası da olabilir. Sanırım müziklere özel bir önem göstermişler. Şimdilik iki parçaya denk geldim..

Spoiler

..biraz daha eşelesem Allah bilir nelerle karşılaşacağım Allah bilir başka hangi ''eski parçalar''a denk geleceğim. Hiç beklemiyordum bunu.. Bilseydim daha önce başlardım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.