Jump to content
Türk Anime TV Forum
Mileydi

Anime ve Manga tüm seriler hakkında her şeyi konuş! (dikkat dikkat AĞIR SPOİLER içerir)

Önerilen İletiler

sShoguNn, 31 dakika önce yazdı:

Ben şimdi berserk'in mangasını aldım fakat kitapçılarda nedense 4 cilt var, myanimelistten bakıyorum hala devam ediyor yazıyor. Kaç cilt var anlamadımda niye sadece 4 tanesi çevrilmiş? Ayrıca 97 yapımı animesi, mangasının ne kadarını kapsıyor? Manganın ilk sayfalarına baktım 97 yapım animedeki gibi başlıyor ama orda kızı kurtarırken mangada bi küçük bi periyi kurtarıyor. 2016 yapımı animede de periyi kurtarıyordu. O halde eski anime mangadan farklı mı gitti 2016 yapımı animesi mangaya sadık mı kaldı bi sürü saçma soru var kafamda :lol2-onion-head-emoticon:

Ciltleri devam ediyordur Türkçeleştirilmeye, manganın o kısımlarını hatırlayamıyorumda,  animesinde peri olmadığını hatırlıyorum 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Barış D. Baryshx, 12 saat önce yazdı:

Ciltleri devam ediyordur Türkçeleştirilmeye, manganın o kısımlarını hatırlayamıyorumda,  animesinde peri olmadığını hatırlıyorum 

Evet bende öyle hatırladığım için önce eski animenin ilk bölümüne baktım sonra yeni serinin başına baktım mangadaki gibi başlayan yeni animeydi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Juuni Taisen (12 Taisen) 3 Ekim'de başlayacak. Anime çerezlikten öteye gitmez ama müziğin güzelliğine dikkatinizi çekerim (1. dakikadan itibaren)

Spoiler

Edit: Tahmin ettiğim gibi. Kan vahşet gırla gidiyor, müzikler ve dövüş sahneleri oldukça iyi. Ama karakterler ve işleniş biraz çerezlik algısı veriyor. Ha yanılma payı var mı? Elbette. Özellikle Nisio İsin gibi bir yazarın elinden çıkan bir seri için süprizler daima ihtimal dahilindedir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Barış D. Baryshx, 23.09.2017 - 03:00 yazdı:

Ben 2 bölüm izleyip bırakmıştım, sonrasında güzelleşmiş olabilir, gizem vardı çoğunlukla 

MAL 8,87 AniDB 8,93 o___o (ve seinen diye geçiyor) galiba iyiden fazlası var bu seride :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kino no Tabi 5. bölüm anime hayatım boyunca izlediğim en güzel bölümlerden biri olabilir. Çok keyif aldığım, yer yer de tırstığım bir bölümdü. Senaryo ve işleniş mükemmelliğini bir kenara bırakarak ana karakterin seslendirmesine değinmek istiyorum. Sade ve şık tonlamalar, artık günümüz animelerinde kolay kolay karşılaşmadığımz bir şey. Bolca kalıplaşmış ve abartılı vurgular var. Neyse konumuza dönelim; evet Kino'nun seiyuusu, önceki bölümlerde bu kadar dikkatimi çekmemişti ama bu bölümde beni resmen etkiledi. Animelere özgü abartılı vurgular yok, ama klas. Hani bir kadın vardır, dikkat çekici giyinmez, göze batmaz ama zarifliğini şıp diye fark edersiniz. Böyle. Özellikle not almışım 3:37'de ''dore kurai desu ka'' diye bir replik var Kino'nun hafif ingilizce aksanı katıp ''dore kr(w)ai desu ka'' şeklinde söylemesi ve bunu gayet relax bir tonda söylemesi benim için resmen kulak ziyafeti oldu.  Bölümü izledikten sonra hemen Myanimelist'ten baktım ve Ai Maeda'nın Kino'dan başka hiç bir karakteri seslendirmediğini öğrenince hayal kırıklığına uğradım + yeni çıkan animede de Kino'yu başka birinin seslendirmesi, yeni animeyi izleme hevesimi birazcık azalttı (yine de izlemeyi düşünüyorum tabi)

Edit: Olum yazın artık şu başlığa 3 ileti oldu flood olmasın diye yorum girmiyorum anca böyle editle. Neyse konumuza gelelim:

https://myanimelist.net/anime/36873/Back_Street_Girls

Bu seri var ya çok ses getirecek. Anime uyarlamasından sonra mangayla da ilgilenmeye başlarlar sanırım (şimdilik ingilizceye 9 bölüm çevrilmiş). Takip edliecek bir serim daha olacak. Şimdilik çevrilen bölümlere baktım gayet iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sora yori mo Tooi Basho'nun  Myanimelist'de ki yükselişi son bölümden sonra epey hızlandı. Bizim Türkanime'de ise bölüm başı en az 50 beğeni alması gerekirken şaşırtıcı şekilde underrated. Olum farkına varın şu animenin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Gallardo, Bir saat önce yazdı:

Sora yori mo Tooi Basho'nun  Myanimelist'de ki yükselişi son bölümden sonra epey hızlandı. Bizim Türkanime'de ise bölüm başı en az 50 beğeni alması gerekirken şaşırtıcı şekilde underrated. Olum farkına varın şu animenin.

Bir bölüm baktım öyle kaldı, sonra bakarım diye. Mal listeme ekleyeyimde unutmayayım ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Barış D. Baryshx, 22.03.2018 - 23:15 yazdı:

Bir bölüm baktım öyle kaldı, sonra bakarım diye. Mal listeme ekleyeyimde unutmayayım ;)

Animeyi bitirdim. Devam ederken sonraki bölüm merakı falan heyecan oluyor haliyle ama bitirdikten sonra, sanırım benim için çabuk unutulan animelerden biri daha olacak. En azından şimdilik, yukarıdaki yorumu yazdığım zamankinin %10'u kadar bir heyecan kaldığını söyleyebilirim :)

Bunun nedeni de sanırım

Spoiler

Animenin feminen çerçevede ilerlemesi. Kadınlar cool ve güçlü, erkekler sünepe ve ezik. Madoka Magica'da ki gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok