Jump to content

( 51 / 51 ) Diamond no Ace: Second Season

KuramaUN

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 171
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime Adı : Diamond no Ace: Second Season Anime Türü : Komedi, Okul, Shounen, Spor Bölüm Sayısı : 51 / 51 Yapım Yılı : 2015 Çevirmen : xpector Düzenleme : KuramaUN Özet:

39. Bölüm Eklenmiştir. İyi Seyirler...   Ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum, Orhan arkadaşımız ekibimize katıldığı için bu seriyi de projelerimiz arasına aldık. Önceki bölümleri düzenlediğim için

45. Bölüm Eklendi. İyi Seyirler...

Posted Images

• 2 hafta sonra...

Beklenen bir final oldu. Duyduğuma göre mangaya yaklaştığı için bir final verilmiş. Yakın zamanda devamı gelir. Ufak bir değerlendirme yaparsak, ilk sezona göre daha kötüydü. Ben bir türlü ısınamadım zaten 3. sınıflar gidince animeye. Son bölümde koçun 3. sınıflar ile dialoglarını izleyenler belki hak verir bana. Diğer taraftan ana karakterin güçlenmesi için ölen biten tiplerden biri değilimdir. Benim için önemli karakterin tam işlenmesi, ama Sawamura da bu yoktu. Zaten animenin en başında, 1. sezonda yakın arkadaşlarını bırakıp, güçlüleri seçmesiyle benim gözümde bitti. Yani bi Tsuba olamadı. Sonra Sawamura ya göre çok daha renkli kişilikler vardı ana karakter olacak. Zaten mangaka da olaylar geliştikten sonra durumu farketti ve Sawamura yı biraz arka plana atıp, diğer oyuncularını ön plana çıkarıp, ana karakteri olmayan bir hikaye yarattı ve en doğrusunu yaptı. Sadece yeteri kadar karakterleri işleyemedi. Bir de ters köşe yapmadı neredeyse hiç. Ne zaman birisi maç sırasında çalıştığı emek verdiği anları hatırlasa o başarılı oldu. Ama bakalım yeni gelecek karakterlerden umutluyum. Yeni sezonda çok daha güzel olur. 

Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler, iyi ki varsınız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Sakuragi yazdı:

Beklenen bir final oldu. Duyduğuma göre mangaya yaklaştığı için bir final verilmiş. Yakın zamanda devamı gelir. Ufak bir değerlendirme yaparsak, ilk sezona göre daha kötüydü. Ben bir türlü ısınamadım zaten 3. sınıflar gidince animeye. Son bölümde koçun 3. sınıflar ile dialoglarını izleyenler belki hak verir bana. Diğer taraftan ana karakterin güçlenmesi için ölen biten tiplerden biri değilimdir. Benim için önemli karakterin tam işlenmesi, ama Sawamura da bu yoktu. Zaten animenin en başında, 1. sezonda yakın arkadaşlarını bırakıp, güçlüleri seçmesiyle benim gözümde bitti. Yani bi Tsuba olamadı. Sonra Sawamura ya göre çok daha renkli kişilikler vardı ana karakter olacak. Zaten mangaka da olaylar geliştikten sonra durumu farketti ve Sawamura yı biraz arka plana atıp, diğer oyuncularını ön plana çıkarıp, ana karakteri olmayan bir hikaye yarattı ve en doğrusunu yaptı. Sadece yeteri kadar karakterleri işleyemedi. Bir de ters köşe yapmadı neredeyse hiç. Ne zaman birisi maç sırasında çalıştığı emek verdiği anları hatırlasa o başarılı oldu. Ama bakalım yeni gelecek karakterlerden umutluyum. Yeni sezonda çok daha güzel olur. 

Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler, iyi ki varsınız.

Biz sanırsam farklı animeleri izledik aynı animeyi izlemiş olma imkanımız yok:cryingwhilelaughing_anim:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

:072::depressed2-onion-head-emoticon::depressed1-onion-head-emoticon::crying2-onion-head-emoticon::desperate2-onion-head-emoticon: Sanırsam bu ifadeler neler hissettiğimi gayet iyi anlatıyıyor ama birde yazıya dökeyim :panda-emoticon-22:

Uzun zamandır izlediğim en güzel spor serilerinden biri olarak listemin üst sıralarında ki yerini aldı ama garantilemedi Sawamura nın sırtında o 1 numara yazısını görene kadar da garantilemeyecek, ayrıca mangakanın Furuya ve Sawamura 'yı yansıtış şekli bana Naruto ve Sasuke 'nin durumunu anımsattığından ilk sezon ortalarından itibaren uyuz olmaya başlamıştım. Sonradan çeşitlenen karakter tiplemeleri ile az da olsa bu gıcıklığım hafifledi Miyuki, Haruichi, Kuramochi, Chris, Todoraki, Sanada, Umemiya, Mei bu karakter olmasa izlemeye devam etmezdim desem yeridir (Miyukiiiiii :panda-emoticon-19: ) öhöm öhöm ne diyordum haa mangaka hala ağır aksak ilerliyor ne yapmayı planladığını bence kendisi de bilmiyor, madem ana karakteri belli olan bir seri yapmayacaktın neden en başta Sawamura 'yı bize izlettin, bölümler ilerledikçe bu seri Seido lisesini anlatan bir yapım olarak izlenim bıraktı o zaman en başta Seido lisesini anlatsaydın da bizde ana karakteri bu kadar eziklemene laf etmeseydik.

Bak aklıma geldikçe hala uyuz olurum :panda-emoticon-32:

Neyse yapımda yayında emeği geçen herkese ama özelikle Orhan, sana çok teşekkürler harikasın diğer çevirilerini sabırsızlıkla bekliyorum, spor serilerinde en önemli çevirmen tercihimsin bilgin olsun kendini özletme my hero :panda-emoticon-78:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra...
3 saat önce, Hakikat yazdı:

megaya tüm bölümler ne zaman eklenecek biteli çok oldu ya aretık 51 bölümün tamamını megaya atarsanız seviniriz. izlemek için bitmesini bekliyordum zaten

İlk bazı bölümlerde altyazı kaybı yaşadık bazı sorunlardan dolayı onları yeni yeni düzeltmeye başladık en kısa sürede toparlarız inşallah.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.