Jump to content

Berserk (2016) Animesinin Yeni Videosu ve Kadrosu

Mileydi

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Berserk (2016) Animesinin Yeni Videosu ve Kadrosu

Şüphesiz ki anime dünyasında son zamanlarda en çok heyecan yaratan gelişmelerden biri oldu Berserk’in yeni gelecek anime serisi. Animesini hiç izlememiş, mangasını hiç okumamış kişilerin bile dikkatini çekmeyi başardı bu gelişme. Ne var ki ilk gösterilen video ile birlikte animasyon konusunda pek çok kişi hayal kırıklığına uğradı. Daha iyi görebilmek ve daha fazla fikir sahibi olabilmek için yeni videoyu bekliyorduk ve o da sonunda geldi.

“Her kim bir canavarla çarpışmayı göze alırsa,
bir canavar olmayı da göze alsın.
Uçuruma uzun uzun bakarsanız,
uçurum da sizin içinize bakmaya başlar.”

Berserk serisine harika uyan, Friedrich Wilhelm Nietzsche‘nin bu ünlü sözleri ile başlayan videoda duyduğumuz şarkı serinin önceki animelerinden çok iyi tanıdığımız, Aria gibi harika parçalara imza atan Susumu Hirasawa‘dan başkasına ait değil. Videoda duyduğumuz şarkının adı ise Hai yo” (Oh Ashes). Ayrıca videoda açılış parçasında 9mm Parabellum Bullet‘ın imzasını göreceğimiz belirtilmiş.

Itadaki Shin‘in (Devil May Cry, Basquash!) yöneteceği animeye, mangaka Miura Kentarou danışmanlık yapacak. Kadrodaki en sevindirici isimlerden biri ise serinin müziklerini besteleyecek Shiro Sagisu! LIDEN FILMS imzasıyla çıkacak animede animasyonları hazırlayan GEMBA ve Millepensee’in büyük bir kesimi tatmin etmesi şimdiden zor gibi görünüyor.

Berserk (2016) anime serisi temmuz ayında yayımlanmaya başlayacak. Guts, Griffith, Casca gibi başlıca karakterlerin seiyuuları Berserk: Ougon Jidaihen (Berserk: The Golden Age Arc) anime filmleriyle aynı olacak.

Iwanaga Hiroaki – Guts

Mizuhara Kaoru – Puck

Hikasa Yōko – Farnese

Okitsu Kazuyuki – Serpico

Shimono Hiro – Isidro

Yasumoto Hiroki – Azan

Yukinari Toa – Casca

Sakurai Takahiro – Griffith

Ohtsuka Akio – Skull Knight

Kaynak: Anime Fantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Susumu Hirasawa'sız bir Berserk düşünemediğim için 2016 yapımında da adının geçmesine çok sevindim. Shiro Sagisu'yu ismen bilmiyordum ama Orange Road, Evangelion, Berserk movielerin müziklerinde katkısı olduğunu görünce heyecanlandım. Çizimlere gelince, zaten manga ayarında olamayacağını düşündüğüm için idare eder diyelim. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
23 dakika önce, Gallardo00 yazdı:

Susumu Hirasawa'sız bir Berserk düşünemediğim için 2016 yapımında da adının geçmesine çok sevindim. Shiro Sagisu'yu ismen bilmiyordum ama Orange Road, Evangelion, Berserk movielerin müziklerinde katkısı olduğunu görünce heyecanlandım. Çizimlere gelince, zaten manga ayarında olamayacağını düşündüğüm için idare eder diyelim. 

:panda-emoticon-12: Sana hiç yakıştıramadım Shiro Sagisu yu bilmemek ve sen :panda-emoticon-44: Sen Bleach izlemedin mi yoksa :panda-emoticon-05:

9 dakika önce, Barış D. Baryshx yazdı:

Teaser'daki Nietzsche Alıntısının Türkçesinide ekleyelim:big-eye-onion-head-emoticon:

Spoiler

CeeGAGhWwAAvGy6.jpg

Zaten ekli :panda-emoticon-72:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
2 dakika önce, Barış D. Baryshx yazdı:
Spoiler

gomen_chuukasoba_01.jpg

Zaten umudum yok bu yeni seriden, yaaa tekrarı olacak yada filler. Orjinal seslendirme ve animasyon tarzıda yok, ehhh geriye ne kaldı. Bir tek mangası kaldı...

Şu fps ayarı dedikleri bir durum varmış bu tür yapımları 60 fps de izlemek mükemmel sonuç veriyormuş misal Ajin için 24 yerine 60 fps de izleyin farkı görün diye Anime Fantastica da konu vardır dur linkini vereyim ahanda verdim

Berserk için de böyle bir şey söz konusumudur bilmiyorum ama sonuçta 3d cg tekniği kullanılarak yapıldı diye biliyorum, yanlışsam birileri düzeltsin  :panda-emoticon-22:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Papillon yazdı:

Şu fps ayarı dedikleri bir durum varmış bu tür yapımları 60 fps de izlemek mükemmel sonuç veriyormuş misal Ajin için 24 yerine 60 fps de izleyin farkı görün diye Anime Fantastica da konu vardır dur linkini vereyim ahanda verdim

Berserk için de böyle bir şey söz konusumudur bilmiyorum ama sonuçta 3d cg tekniği kullanılarak yapıldı diye biliyorum, yanlışsam birileri düzeltsin  :panda-emoticon-22:

Bunun birde cgi olanı var, ama hiçbiri ilgimi çekmiyor. Beğenmediğimiz kore ve çin animasyon tarzlarına benziyor, birde chat bölümüne bakıver.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animesini hiç izlememiş, mangası hiç okumamış birisi olarak söylüyorum; çıksa da izlesek. Eski serisinin tekrarı olacaksa işime gelir şahsen. Devamı olacaksa benim yardırmam gerekecek izleme listemdeydi zaten eski versiyonu. Her iki şekilde de zaten izleyeceğim bir seri olacak. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Papillon yazdı:

:panda-emoticon-12: Sana hiç yakıştıramadım Shiro Sagisu yu bilmemek ve sen :panda-emoticon-44: Sen Bleach izlemedin mi yoksa :panda-emoticon-05:

İlk 23 bölüm sadece:panda-emoticon-16:Daha çok başlardayım ondan yazmadım:panda-emoticon-69: Yoksa Bleach'in müziklerin de severim:panda-emoticon-88:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.