Jump to content

Türkçe Manga Ödüllü Hikaye Yarışması

Önerilen İletiler

Anime ve mangaseverler için hoş bir hikaye yarışması oluşturmaya karar verdik.

Yeteneğinizi konuşturun ve ödülleri kazanın!
İster sevdiğiniz bir anime veya manga serisini kendi hikayeniz ile finalize edin, isterseniz baştan bir hikaye yazın. Seçim sizin…

animeler

Hikaye yarışmamızın kuralları:
-Facebook sayfamızda paylaştığımız yarışma duyurusu görselini Facebook profilinizde herkese açık bir şekilde paylaşmanız gereklidir.
-Sevdiğiniz bir anime veya manganın finalini kendinizce baştan yazabilir veya yeni bir hikayeoluşturabilirsiniz.
-Katılımcılar hikayelerini WATTPAD sitesindeki hesaplarında yazmalıdırlar. Eğer yoksa bir Wattpad hesabı açıp, öyle yazmalıdırlar.
-Hikayeler Türkçe dilinde yazılmalıdır.
-Yazdığınız hikaye metni en fazla 2000 kelime olmalıdır.
-Hikayedeki karakterlerin isimleri orijinal anime/manga havasından çıkmaması için Japoncaisimlerden seçilmelidir.
–Sıfırdan yepyeni bir hikaye yazacaklar için, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış veya kendisine ait olmayan bir hikaye ile katılması yasaktır.
-Bir kişi en fazla 1(bir) adet çalışması ile bu yarışmaya katılımcı olabilir.
-Yarışma başlangıç tarihi 10.05.2016- Son katılım tarihi 09.06.2016’dır. Bu tarihler dışında gönderilen çalışmalar değerlendirmeye alınmaz.

Hikayemi yazdıktan sonra ne yapmalıyım?

Hikayenizi yazdıktan sonra (en azından başladıktan sonra) başvuru formunu doldurmalısınız.

Başvuru formundaki bilgiler eksiksiz ve doğru girilmelidir. Başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 9 Haziran 2016 saat 23:59’a kadar yazdığınız hikayede istediğiniz değişikliği yapmanız mümkündür.

CT Anime Kulübü Facebook sayfasındaki afişi kendi Facebook profilinizde paylaşmanız şarttır.

Yarışma kurallarına “uymadığı tespit edilen” katılımcıların başvuruları iptal edilir.

Screenshot_1

Tüm katılımcıların hikayeleri öncelikle tek tek okunarak CT Anime Kulübü ekibimizce ön elemeye tabi tutulacaktır. Ön eleme süreci 1 hafta sürecektir.

Ön elemeden, çıkacak hikaye sayısı en az, 10 en fazla 20 olacaktır.

Ön elemeden çıkarak sergilenmeye hak kazanan eserler, okuyucu oylamasına sunulacaktır.

Okuyucu oylaması sonucunda kazanan kişiler, sunulacak manga listesinden istedikleri sıfır Türkçe manga ciltlerine sahip olacaklardır.

1. olan eser sahibi; 10 adet Türkçe Manga ve sürpriz anime ürünü
2. olan eser sahibi; 5 adet Türkçe Manga
3. olan eser sahibi; 3 adet Türkçe Manga

2 kişi de mansiyon ödülü olarak birer adet Türkçe Manga kazanacaklardır.

TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLERİZ.

CT Anime Kulübü 

Facebook sayfamızı beğenin

Twitter’da takip edin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 80
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Güzle düşünmüşsünüzde yani, bilemedim. Benim dediğimin ilacı yok. Adam iyi yazıyorsa ama birinci olacak kadar iyi olmasa, takipçi kitlesi sayesinde rahatlıkla birinci olabilir. Şikayetim buna. Şurda s

Anlıyorum. Mümkün olduğunca adil olması için çalışacağız.  Zaten çok iyi yazdığınıza inanıyorsanız illa ki dereceye girersiniz. Biz seçimin kapalı ortamda az sayıda kişinin verdiği bir kararla değil,

Orasını bende anlamadım nereden oylayacagız biz şimdi?

Şimdi, Huseyinekrem yazdı:

İyi güzelde, bu okuyucu oylaması kısmı çok saçma. Adamın eli kalem tutuyodur, haliyle finallere kalır. İyi de bir takipçi kitlesi varsa benim hiç sansım olmaz ki... Bari birini juri fln seçseydi...

Belli noktada finale seçilecek eserlerin kalite olarak birbirine yakın olması önemli. Zaten ön eleme jüri ile oluyor. Yani sunulacak en az 10 eseri jüri seçiyor ki, çok kötü bir çalışma sadece çevresi olan kişiler tarafından puanlanıp, ilk sıraya girmesin.
Ancak çoğu internet yarışması, ön eleme bile koymadan bazı yarışmalarda direkt puanlama sistemine sokuyor. Biz en azından bir ön eleme yapacağız.  
Tüm eserlerin jüri içinde seçilmesi de adaletsizlik gibi düşünülebilir. Kaç kişinin katıldığı, kaç eserin ön eleme ile sunulduğu(en az 10 düşünülüyor) açıklanacaktır. Zaten Wattpad gibi herkese açık online bir mecrada yapılmasının sebebi de budur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Cosplay yazdı:

Belli noktada finale seçilecek eserlerin kalite olarak birbirine yakın olması önemli. Zaten ön eleme jüri ile oluyor. Yani sunulacak en az 10 eseri jüri seçiyor ki, çok kötü bir çalışma sadece çevresi olan kişiler tarafından puanlanıp, ilk sıraya girmesin.
Ancak çoğu internet yarışması, ön eleme bile koymadan bazı yarışmalarda direkt puanlama sistemine sokuyor. Biz en azından bir ön eleme yapacağız.  
Tüm eserlerin jüri içinde seçilmesi de adaletsizlik gibi düşünülebilir. Kaç kişinin katıldığı, kaç eserin ön eleme ile sunulduğu(en az 10 düşünülüyor) açıklanacaktır. Zaten Wattpad gibi herkese açık online bir mecrada yapılmasının sebebi de budur.

Güzle düşünmüşsünüzde yani, bilemedim. Benim dediğimin ilacı yok. Adam iyi yazıyorsa ama birinci olacak kadar iyi olmasa, takipçi kitlesi sayesinde rahatlıkla birinci olabilir. Şikayetim buna. Şurda sınava bir ay kalmışken güzel bir ff yazmak epey vakit alacak. Boş yere emek harcamak istemem doğrusu.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.