Jump to content

Türkçe Manga Ödüllü Hikaye Yarışması

Önerilen İletiler

20 dakika önce, Huseyinekrem yazdı:

Güzle düşünmüşsünüzde yani, bilemedim. Benim dediğimin ilacı yok. Adam iyi yazıyorsa ama birinci olacak kadar iyi olmasa, takipçi kitlesi sayesinde rahatlıkla birinci olabilir. Şikayetim buna. Şurda sınava bir ay kalmışken güzel bir ff yazmak epey vakit alacak. Boş yere emek harcamak istemem doğrusu.

Anlıyorum. Mümkün olduğunca adil olması için çalışacağız.  Zaten çok iyi yazdığınıza inanıyorsanız illa ki dereceye girersiniz. Biz seçimin kapalı ortamda az sayıda kişinin verdiği bir kararla değil, daha demoktratik şekilde yapılmasından yana olduğumuzdan böyle bir oylamaya açacağız.  İlk 10'a çıkarttığımız kişileri de jüri kanaatlerimizle sunacağız. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 80
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Güzle düşünmüşsünüzde yani, bilemedim. Benim dediğimin ilacı yok. Adam iyi yazıyorsa ama birinci olacak kadar iyi olmasa, takipçi kitlesi sayesinde rahatlıkla birinci olabilir. Şikayetim buna. Şurda s

Anlıyorum. Mümkün olduğunca adil olması için çalışacağız.  Zaten çok iyi yazdığınıza inanıyorsanız illa ki dereceye girersiniz. Biz seçimin kapalı ortamda az sayıda kişinin verdiği bir kararla değil,

Orasını bende anlamadım nereden oylayacagız biz şimdi?

Ben bağımsız kendi halinde biriyim, ne facebook hesabım var ne de wattpad. Ve ayrıca Hüseyin Ekrem arkadaşımızın sitemi de gayet mantıklı ve çözümü için şartlar değerlendirilmeli ve de gerekirse değiştirilmeli. Kendi adıma, facebook a antipati duyduğum için hesap açmam, ama öte yandan yarışmaya da katılmak istiyorum... eee?
Benim gibiler için kurallar esnetilemez mi? Bu kadar katı olmaya, kasmaya gerek yok diye düşünüyorum. Birinciyi belirleyenlerin de jüri olmasından yanayım, kimse adaletsiz olduğunu falan düşünmez. Sonuçta ödül öyle aman aman bir şey değil, kimse böyle bir şey için adam kayıracak kadar seviyesiz olamaz. 
Bu söylediklerimi değerlendirmenizi dilerim, çünkü eminim benim ya da Hüseyin Ekrem gibi daha bir çok insan vardır.
(Üslubum için kusura bakmayın lütfen)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, kite yazdı:

Ben bağımsız kendi halinde biriyim, ne facebook hesabım var ne de wattpad. Ve ayrıca Hüseyin Ekrem arkadaşımızın sitemi de gayet mantıklı ve çözümü için şartlar değerlendirilmeli ve de gerekirse değiştirilmeli. Kendi adıma, facebook a antipati duyduğum için hesap açmam, ama öte yandan yarışmaya da katılmak istiyorum... eee?
Benim gibiler için kurallar esnetilemez mi? Bu kadar katı olmaya, kasmaya gerek yok diye düşünüyorum. Birinciyi belirleyenlerin de jüri olmasından yanayım, kimse adaletsiz olduğunu falan düşünmez. Sonuçta ödül öyle aman aman bir şey değil, kimse böyle bir şey için adam kayıracak kadar seviyesiz olamaz. 
Bu söylediklerimi değerlendirmenizi dilerim, çünkü eminim benim ya da Hüseyin Ekrem gibi daha bir çok insan vardır.
(Üslubum için kusura bakmayın lütfen)

Bu yarışmanın Wattpad ve Facebook üzerinde yapılması kurgulandı. Şimdiye kadar yapılan birçok hikaye yarışması, Word formatında yazıp, jüriye e-posta ile gönderilmesi üzerineydi. Ama bunun ortaya güzel bir şey çıkardığını düşünseniz bile, bu sadece jüri ve yarışmacı arasında geçen ve sadece o çekirdek kitlenin görebileceği bir durum.

CT Anime Kulübü olarak yeni bir oluşumuz. Amacımız, anime/manga kültüründen habersiz olan kişileri de çekebilmek ve diğer kişilere bu kültürün içindeki kişilerin yeteneklerini gösterebilmek. 

Wattpad gibi son dönemde oldukça sükse yapan kanallardan birinde ülkemizdeki anime/manga severlerin de kendi eserlerini göstermesini ve "biz de buradayız" demesini istiyoruz. Yarın öbür gün bir çizim yarışması olsa da benzer bir platform üzerinde yapılmasından yana oluruz. 

Kuralı sizin için esnetirsek, herkes için esnetmek zorunda kalırız. Yarışma bittiğinde kapatacağınız birer hesap açmanız, bizim kuralları esnetmemizden çok daha kolay.  Zaten yeteneğinize güveniyorsanız, kısa süreliğine bir hesap açmanız (kendi ad soyadınızla olmasa bile) size fayda sunacaktır. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Yemek Yiyen Sincap yazdı:

En baştan yazmak için  2000  kelime az değil mi ?

24 serilik tek sezonluk bir anime serisinin bütün hikayesi kadar yazmanız söz konusu değil. Sadece 1 veya 2 bölümlük hikayeyi oluşturmanız yeterli. Karakterler, mekanlar, durumlar ve olaylar üzerinden. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Cosplay yazdı:

24 serilik tek sezonluk bir anime serisinin bütün hikayesi kadar yazmanız söz konusu değil. Sadece 1 veya 2 bölümlük hikayeyi oluşturmanız yeterli. Karakterler, mekanlar, durumlar ve olaylar üzerinden. 

Yani  2 bin kelime kullanıp 2. bölüm olarak yine 2 bin kelime kullanabilir miyiz ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.