Jump to content

Youtube'a Paylaşılan amv&op&ed lerde Telif Sorunu

Capuchuu

Önerilen İletiler

Youtube a bir amv yada opening yükledik diyelim telif hakkı yiyoruz Ama youtube da bulunan opening ve amv ler nasıl telif yemiyor onları editleyen kişiler sizce ne yaptıda telif uyarısı gelmedi o videolara Amv lere gelmeme sebebini biliyorum sanırım iki şarkıyı karıştırıyorlar videoya küçük resim veya yazı koyuyorlar yada intro ekliyorlar bir yolla hallediyorlar ama openingde ben hiç küçük resim koyulmayan yada ekranı küçültmeden atılan videolar biliyorum belki onlarda müzikleri mixlemişlerdir ama yinede görüntüye bir şey eklemessek telif yiyoz acaba sebebini bilen varmı ? bende görüntüyü bozmadan video paylaşmak istiyorumda 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hepsine gelmiyor telif, illa gelecek diye bir şey yok, hiç resim ve intro koymayanlarıı böyle düşün, telif sahibi şirketlerin farklı farklı düşünceleri oluyor bu konularda. Bende zamanında çok şarkı yüklediğim için bilirim biraz, 6 tane hesabım kapatıldı son 6 yılda...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet, bu konuyu bende baya araştırmıştım, bende AMV işiyle ilgililendiğim için.  Telif hakkı geçerli animeyi effect yoluyla hallediyorsun zaten ama, müzik olayı kesme ve sesi kısma gibi yöntemlerle geçiliyor benim bildiğim kadarı ile en azından ben yapmıştım bunu sony vegas yoluyla. Hatta zamanında benimde 1-2 hesabım telif kurbanı olmuştur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.