Jump to content

( 12 / 12 ) Berserk

Sinsine

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 160
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime Adı : Berserk Anime Türü : Aksiyon, Macera, Şeytanlar, Dram, Fantastik, Korku, Askeri, Romantizm, Seinen, Doğaüstü Güçler Bölüm Sayısı : 12 / 12 Yapım Yılı : 2016 Çevirmen :

12. Bölüm eklendi ve seri tamamlandı. Seriyi çeviren Eldorwyn arkadaşımıza sonsuz teşekkürler. Son kez iyi seyirler.

1. Bölüm eklendi. İyi seyirler...

Posted Images

Berserk en çok sevdiğim animeler arasında,  bana göre bu animede verilen duygular insan doğasını çok iyi yansıtıyor ve bir insanın içinde hissettiği duyguları olduğu şekilde, hiç bozulmadan dışa vurumu gibi geliyor ( tabii biraz abartma var sonuçta anime ).

Spoiler

Guts'ın çocukluğunun nasıl geçtiği aşikar, bu yüzden Guts insan ırkına her zaman şüphe ile yaklaşıyor, normalde başıboş gezen bir tazı gibi paralı askerlik yaparken Griffith ile tanışıyor ve Griffith'in onu yenmesi sonucunda onun emrine giriyor yani konuşarak ikna olacak bir insan değil Guts. Bu da benim gözümde aynı insanları yansıtıyor, birine gerçekleri öğretebilmek için veya inandıklarına ikna edebilmek için önce onu yenmen gerekiyor. Bu şekilde Guts yavaş yavaş insan ırkına olan güvenini geri topluyor, aslında insan ırkı Guts için sadece Hawk birliğinden oluşuyor, özellikle Griffith. Çünkü Guts yenilgisi üzerine kendisinden üstün kabul ettiği kişinin öğretilerine göre yaşıyor ve Griffith'in sözleri onun için birincil değer taşıyor. Aslında Griffith'i terk ederken ona değer verdiği için gidiyor, ayrılmasının tek sebebi Griffith'in sözleri oluyor, Guts artık başıboş gezinen birisi olmayacak, Griffith'in sözleri ile hareket edecek ve hayatını ona göre yaşayacak. Guts'ın bu yönü insanlar arasındaki güveni temsil ediyor benim için, güven ne demek, ihanet ne demek?!? Fakat Griffith'in o sözleri Griffith'i pişman ediyor, çünkü Guts onun için bir dost bir eşdeğerdi. Kendi kararsızlığı ikileme düşmesi sevdiği birini, dostunu kaybetmesini ve artık dönülmesi olmayan bir yola girmesini sağlıyor. Griffith'te ben insanlarda olan ikilemi görüyorum. İkilemde kalıp gururuna yenik düşen ve o yüzden yanlış ve geri dönüşü olmayan bir seçimi yapan bir insanı görüyorum. Griffith aynı zamanda, bana göre, insan kararlığının ve inatçılığının bir simgesi.  Kararlığı Guts'ı kazanmasına yardım ederken, inatçılığından doğan, değer bilmemesi Guts'ı kaybetmesine yol açıyor... 

Elinize sağlık arkadaşlar :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.