Jump to content

Re:Zero Teori ve Bölüm Değerlendirmesi [Spoiler İçerir]

Red-King

Önerilen İletiler

Re-Zero-kara-Hajimeru-Isekai-Seikatsu-So

Tür; Dram,Fantastik

Bölüm Sayısı; 15/25

Ansızın, lise öğrencisi Subaru Natsuki gittiği mahalle bakkalındaki dönüş yolunda öteki dünyaya çağırılır. Hayatının en büyük dönüm noktası böyle başlıyordu, kimin tarafından çağrıldığını dahi bilmez durumdadır ve saldırıya uğradığında işler çok daha kötü bir hal alır. Ama gümüş saçlı gizemli bir kız ve onun sihirli kedisi onu kurtadığında, Subaru ona olan iyilick borcunu ödemek için işbirliği yapmak zorunda kalır. İkisi beberaber ipuçlarını bir araya getirdiğinde, Subaru ve kız saldırıya uğrayıp öldürülür. Bundan sonra, Subaru ''Ölümden Dönüş'' adlı yeteneği kazanmış halde uyanır ve zamanı ölümden geri alabilen çaresiz biri haline gelir. Umutsuzluğun ötesinde, acaba kızı ölümün kaderinden kurtalabilecek midir?

Öncelikle, anime "Light Novel" uyarlaması ve hali hazırda "Manga" üzerinden de çizildiğini belirtmek isterim. Bu konu altında güncel bölümleri tartışabilir, bunun üzerine fikirlerinizi ve teorilerinizi belirtebilirsiniz.

Teori;

Spoiler

Cadı dedikleri olay bence tek bir şahsı kapsamıyor. Bunu Betelgeuse'un konuşmaların da gayet iyi bir şekilde anlayabiliriz. Subaru zaten hali hazırda korkunç bir güç kullanıyor. Buda onu cadılardan biri yapıyor bence. Cadı değil, cadılar var kısacası. Ve hepsinin de takma isimleri var. Tembellik cadısı buna örnek verilebilir. Subaru, diğer cadılar için bir gereklilik gibi ama Emilia içinde bir gereklilik gibi.

be33ff3ba5.jpg

Opening de gördüğümüz bu kollar, 6 cadıyı simgeliyor bence. 7. kişi ise Subaru, ayrıca tarikat üyeleri Subaru'ya saldırmıyorlar, diğer günahları topluyorlar öncelikli olarak. Bizim oğlanın witch olduğunu varsayarsak, var olan yedi cadının arasındaki en güçlü ve tehlikeli güce o sahip. Emilia olayına gelirsek onu ortadan kaldırma gibi girişimleri var. Buda cadılarla ilgili bir bağlantısı olduğunu bize vurdukca vuruyor. Ejderha ise bir tür geri dönüş yani kurtuluş yolu gibi görünüyor. Emilia da bence bir tür anahtar görevi gören bir şeyler var. Cadıların onunla bu kadar çok ilgilenmesinin başka sebebi olamaz. Yinede daha hikayenin % de kaçındayız bilemiyoruz. İlerleyen zamanlarda kafamda oluşan daha sağlam teorileri sizlerle paylaşacağım...

Sizinde düşüncelerinizi bekliyorum. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yazarın söylediğine göre daha serinin yarısındaymış, bir bu kadar daha şey varmış yazılacak. Şu an 6. arcda olduğunu biliyoruz, daha yolu çok yani. Biz ise anca 3. arca başlayabildik. Çok bir şey beklememek lazım bu sezondan, bolca soru işareti görmeye hazır olalım sadece.

Spoiler

Sloth gibi abilerin daha çok türemesini bekliyorum. Veya değişik Witch karakterler çıkarsa işler çok değişik hal almaya başlar, uzun bi novelden böyle şeyler beklemek lazım. Witch of Lust falan ablalarımız aboo :pretty-onion-head-emoticon: Subaru'nun cadı olduğunu düşünmüyorum ya, Sloth gibi abilerden biri olabilir en fazla.

Emilia da ilk bölümlerde bahsettiği Trump Card yeteneğini kullandı sanırım, Puck reyiz de kabak gibi meydandaydı :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Betelgeuse'u ben sevdim ya :D 

Bölüm cidden çok güzeldi ve gerçekçiydi ve bence bu animenin artısı karakterdeki kişilik olsun hissiyat olsun gerçekçilikti. Yani o kadar ölüpte ya da ölü görüpte delirmemesi çok saçma olurdu. Bölüm sonunda malikanedeki o sahne Puck' ın uzaktan bakışı acayip oturdu içime yeni bölümü iple çekiyoruz efenim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben AMT'de süper bir şey yakaladım, direk buraya copy paste yapıyorum :D Yapmadan önce, o resimde ekranda koskocaman bir göz olduğunu fark etmişsinizdir. İçinde de Sloth'un suratı var. O gözün ne olduğu üzerine ufak bi beyin fırtınası yaptık, ben de şu şekilde bir teori türettim:

Alıntı

Aklıma şey geldi göz diyince, bu arc neden hatunum baya sahne aldı diye düşündüm. Sonra geçen bölümle ilgili yorumum aklıma geldi, gittim baktım bir de ne göreyim dft010.gif

Alıntı

Yarim saçlarını toplamış <3

Arkadaki şeye hep beraber bakıyoruz. Balina mı o? En son bu kadar büyük balinayı Tera'da görmüştüm 011.gif Ya sanki ben bu Whale lafını bizim yeşilli kızla Felix konuşurken mi ne duymuştum dedim 14'te şöyle hızlıca onların sahnelerine baktım şimdi. Bölüm başında değil de ortalarda bakın ne muhabbeti geçiyor, olaylara gel belliydi zaten buradan bir şeyler çıkacağı dft010.gif

Rem Subaru'nun gelmesini istemese de bizimki geliyor bir şekilde. Araca bineceklerken yolun ne kadar süreceği üzerine muhabbet geçiyor, Rem de 2 gün sürecek diyor. Normal yolu kullanmayacaklarmış, sis varmış yolda dft011.gif Hemi de neden:

Tam bu cümleyi söylediğinde yanımızdaki dayı gözlerini kısıp ciddileşiyor. VALLAHA BULDUM YA BALİNA AVLAYACAZ @.png Acaba tek ben mi buldum şu an çok heyecanlıyım 011.gif

Böyle ipucu ipucunu kovaladı ve bu şekilde bir çıkarıma ulaştım. Büyük ihtimalle de doğru bir şeye ulaştım gibi görünüyor eğer tutarsa çok sevinicem :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, UnderminE yazdı:

Ben AMT'de süper bir şey yakaladım, direk buraya copy paste yapıyorum :D Yapmadan önce, o resimde ekranda koskocaman bir göz olduğunu fark etmişsinizdir. İçinde de Sloth'un suratı var. O gözün ne olduğu üzerine ufak bi beyin fırtınası yaptık, ben de şu şekilde bir teori türettim:

Böyle ipucu ipucunu kovaladı ve bu şekilde bir çıkarıma ulaştım. Büyük ihtimalle de doğru bir şeye ulaştım gibi görünüyor eğer tutarsa çok sevinicem :D

Yüksek ihtimalle böyle bir şeyin varlığı söz konusu.

Asıl konu bizim oğlanın bu konu hakkında nasıl bir çözüm üreteceği. Kafası şu anda sadece  Betelgeuse ' ile bozulmuş durumda. "Whale" bu sis dediğimiz şey farklı bir şeyde olabilir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.