Jump to content

Mileydi

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Yo Minnaa !!! 

Ekim geldi hoş geldi :cheer2-onion-head-emoticon: 

En sevdiğim mevsim, tabi bunda Animelerin yeni sezonunun başlama döneminin olmasınında payı büyük -yaz mevsimi için aynısı diyemiyorum :bleeding-onion-head-emoticon:

Bu hafta sezonun açılması ile birlikte yeni seriler ve devam eden Animelerin yeni sezonları birer birer boy göstermeye başladı (tüm çevirmen arkadaşlara buradan bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi ileteyim), konumuza gelirsek güncel seri takip eden forumdaşlar veya yenilerde ne var ne yok bir bakayım kafama yatan olursa izlerimciler, sizi buraya davet ediyorum. 

İzlemiş olduğumuz serilerin ilk bölümleri hakkında görüşlerimizi buradan paylaşıp kendi kendimize ufak bir kritik yapalım istiyorum, aynı serileri de yaza biliriz hiç bir sorun yok.

Normalde güncel seri izlemem, hatta sezon sezon bile izlemem, komple bitecek (1-2-3-4- vs sezonları) ben izleyeceğim, ama bu yayın dönemi öyle olmayacak gibi -ruhsal olarak hala çalkantıdayım benim için aya atılan ilk adımdan bile daha büyük bir adım bu korkuyorummm senseiii- spor serileri fanıyım, hayranıyım, hastasıyım, delisiyim, manyağıyım, bu sezon da dolu dolu başladı tabi ben dayanamadım ve All Out!! - Yuri!!! on Ice ve tabi ki en büyük gözdem Haikyuu!! -neden hepsinde bir ünlem işareti var o.O- ile yeni sezonun kendimce açılışını yaptım. -izlemek istediğim bir iki seri daha var ama hayır olmaz kendimi tutup bitmelerini bekleyeceğim yoksa her hafta yeni bölüm bekleme stresini kalbim kaldırmaz-

Benim izlenimlerimin aşağıda sizleri de bekliyorum minna :blush-crazy-rabbit-emoticon:

All Out!!

Spoiler

Önce çizimleri çok hoşuma gitti, öyle alışılagelmiş yeşil soğan görünümlü karakterlerin olmaması benden ilk puanı kaptı yaşasın cüsseli erkeler :cheer2-onion-head-emoticon: açılış müziğini çok sevdim, seslendirmeler şimdilik iyi öyle kulağımı tırmalayan bir uyuşmazlık yaşamadım, karakterlere gelince öyle orjinal bir karakter yok (şimdilik) liseye yeni başlayan tıfılımız boyuna takık, yadırgadık mı? Hayır, bildiğin Edward Elric in esmer hali, -bana bücür mü dedin??? Ama bu itici olmak yerine oldukça sevimli geldi bana, birde devimiz var dışı ve içi birbirine tamamen zıt hımıl hımıl bir tip yadırgadık mı? Hayır, buraya yine bir ama koyuyorum oldukça sevimli bir yakışıklı kendisi -belli olmaz belki haremime katabilirim, bu iki birbirine tamamiyle hem görünüş hem huy olarak zıt karakterin lise hayatlarının ilk gününde rugby takımına katılmalarının hikayesi ile giriş yapıyoruz. Gülmekten zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım sürükleyici bir seri, oldukça çekişmeli, eğlenceli ve sert  bölümler bizi bekliyor diyebilirim malum rugbyden bahsediyoruz, eğer mangasına bağlı giderlerse oldukça güzel bir spor serisi izlemiş olacağız -tabi animesinin geleceğini duyunca mangasını okumayı bıraktım kendi kendime spoiler vermekten hoşlanmıyorum ama başkasına vermek çok eğlenceli (buraya da bir kötü kadın gülüşü bırakayım)

Yuri!!! on Ice

Spoiler

İşte bu çizimler, müzik, konu harika, kesinlikle beklediğime değdi, 24 dakika nasıl geçti anlamadım küçüklüğünden beri buz pateni sevdalısı ve hayranı olan karakterimizin çöküşü ile başladık hikayeye, ben biraz daha buhranlı ve ağır bir seri bekliyordum ne yalan söyleyeyim ama beklediğimin tam tersi ile karşılaştım ilk bölüm yanılgısı da olabilir tabi, ilerleyen zamanda ne olur, bize ne izletirler, direk drama bağlarlar mı bilinmez lakin şimdilik oldukça hoş bir başlangıç yaptı özelikle son kısımlara doğru gelen yarışma bölümünde ana karakter ve hayran olduğu karakter arasında, buzun üstünde sergiledikleri performansın geçişleri, çizimleri süperdi, kendimi bir an gerçek hayatta bir yarışma izliyormuş gibi hissettim (keşke çevirmen arkadaş hareketlerin açıklamasını da verseymiş hiç izlemeyenler için biraz yabancı kalmış terimler)

Spoiler

Ah o son sahne yok mu son sahne  bled1 onion head

Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

Bu arada direktörün benimle aynı yıl doğduğunu ve karakter tasarımcısının bende sadece 2 yaş büyük olduğunu öğrendiğimde ki boşluk hissi :noooo-onion-head-emoticon:

Haikyuu!!

Spoiler

İşte gönlümün birincisi, hasretim sona erdi bir serinin tüm karakterlerini sever bilirmisin? Evet seversin, hemde hepsini, ilk dikkatimi çeken açılış şarkısı oldu diğer sezonlarında beni o kadar cezbetmemesine rağmen bu sezon işte olmuş dedim hem açılış kilibi hem parçası kesinlikle 10 üzerinden 98765434567 alıyor benden ve yine ne arada bitti bu bölüm hayır nidaları arasında video oynatıcıyı büyük bir hüsran ile kapattım, ilk bölüm için ne denebilir ki uzun zamandır görmediğim dostlarım ile buluşmak gibiydi ve yine kahkaha ve gerilim arasında nasıl başlayıp nasıl bittiğini dahi anlayamadığım izlemesi en zevkli seri benim için... 

Spoiler

Bir ara iştahım gelirse bu seri için tanıtım konusu açayım yaa, hoş daha Ippo için bir şeyler yazacağım...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Haikyuu inanılmaz keyifli bir anime, beni gülümsetiyor cidden heyecanla bekliyordum. Böyle iç ısıtıp, lise yıllarına döndüren animeleri sevmemek elde değil.

@Barış D. Baryshx Drifters benim de ilgimi çekti, tarihi aksiyon ve seinen karışımı cezbedici görünüyor, üç beş bölüm eklenmesini bekliyorum başlamak için.

Bir de şu All out a bakalım 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Haikyuu!!! :love-onion-head-emoticon: Harika bir 10 bölüm olacak... İlk bölümü heyecanım dorukta izledim... Öyle de gidecek...

All Outs, Yarın izlicim yarın yazayım.

Yuri on Ice, güzel, komik ve ilgi çekici. Ana karaktere Shinichi diyesim geliyor hep. Güzel bir başlangıç yaptı.. Vicktor ismine bi sempatim mi oldu ne???

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Bloodivores

Spoiler

Bilim kurgu , vampir olduğu için dikkatimi çekmişti. ek olarak senaryosu Çin kaynaklı olunca acaba Çin anime konusunda nasıl bir yaklaşımı var diye merak eettiğim bir seri. Ancak Japonlardan hiçbir farkı yok. Klasik bir shounen. Devasa gereksiz bir oppai. 15-16 yaşında veletlerin ulusal bir suça karışması. Gereksiz dengesizlikte bir yan karakter. Tabii ikinci bölümüne şans vereceğim. Geldi ama henüz izleme fırsatım olmadı.

www. Working!!

Spoiler

Eski karakterler yok... Resmen dördüncü sezon gecikecek bununla yetinin demiş A1 Pictures ühühühühühü. İlk bölüm idare eder. İkinci bölüme şans verip diğer karakterleri iyice özlersem yarım bırakırım.

Drifters

Spoiler

Kesinlikle bu sezonun en iyisi olacak. Manga okuyormuşsun gibi olan gerçekçi mimikleri bol efektleri harika olmuş bir seri. Konusu tarihi başlayıp fantastik doğa üstü giderken senaryo o kadar genişletilebilir ki bilim kurguya bile dönebilir. Karakter dizaynları çok ayrı bir yerde. Gördüğüm en iyi tarihi karakter tiplerine sahip. Seiyuu kadrosu acayip sağlam. İlk bölümde birkaç yerde anlamlandıramadığın olaylar oluyor ancak o da yapım şirketinin cilvesi. Hellsingde de bol bol vardı. Ost ler tam not aldı. Op ve Ed ikinci bölümde daha iyi not veririm muhtemelen. Bakacağım^^

Bu sezon, Natsume, Bungao Stray Dogs, All Out ve Occultic Nine de bakacağım. Henüz izleme fırsatım olmadı. Bir anime daha unutuyorum bakmak istediğim ya neyse :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Drifters beni benden aldı. Kendi konusunda yazdığım üzere ben onu bol kan, aksiyon ve dram beklerken ters köşe yaptı. Tepkiler komedi yerinde olmuş. OVAsını izlememiştim ondan dolayı da olabilir tabii  sEmbarrassed_100-109 

Natsume her zamanki gibi harika... En en en en beklediğim anime oydu bu sezon. Hepsi bir yana o bir yana. Çok özlemişimmmmm.... Reiko hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyorum ben de

Bloodivores ve Occultic nine daha izlemedim. Şu iki gündür nedense izlediğim animeleri izleme hastalığına yakalandım. 

İzleyim onlarla ilgili ilk bölüm yorumumu yapmaya gelirim. Ama tabii D Gray man başlayacağım gecikebilir. scolding-smiley.gif?1292867668  Ah Aquarion beni D Gray Man izlemekten bile alıkoydun ya alacağın olsun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

16 saat önce, jans09 yazdı:

Drifters beni benden aldı. Kendi konusunda yazdığım üzere ben onu bol kan, aksiyon ve dram beklerken ters köşe yaptı. Tepkiler komedi yerinde olmuş. OVAsını izlememiştim ondan dolayı da olabilir tabii  sEmbarrassed_100-109 

Natsume her zamanki gibi harika... En en en en beklediğim anime oydu bu sezon. Hepsi bir yana o bir yana. Çok özlemişimmmmm.... Reiko hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyorum ben de

Bloodivores ve Occultic nine daha izlemedim. Şu iki gündür nedense izlediğim animeleri izleme hastalığına yakalandım. 

İzleyim onlarla ilgili ilk bölüm yorumumu yapmaya gelirim. Ama tabii D Gray man başlayacağım gecikebilir. scolding-smiley.gif?1292867668  Ah Aquarion beni D Gray Man izlemekten bile alıkoydun ya alacağın olsun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sen ve Zeynep'in seveceğini düşündüğüm yeni bir seri var > Watashi ga Motete Dousunda

http://www.turkanime.tv/anime/watashi-ga-motete-dousunda

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.