Jump to content

Fairy Tail'den Kaynaklı Bir Atarlanma Ve Dahası [Spoiler İçerebilir]

LeornKayn

Önerilen İletiler

Konu Fairy Tail ile alakalıdır :) Face'te Animistik gönderisi olan bir durumda Lucy X Natsu ve Naruto X Hina paylaşmışlar gidip , Lissanna dururken oldu mu şimdi yazdım...sonra ağlayan suratlı bir yorum geldi bir kızdan hadi o sadece üzdün demiş ardından gelen bir fangirl'in yorum ise şöyle "Şükran Nur Tek Lisanna mi -_-||-_-|| Really ?? NaLu dururken cidden Lisanna mi ...nesliniz tukenmedi gitti asdasdasd tabii renkler ve zevkler tartisilmaz ama lutfen gercekci olun FT de NaLi olma ihtimali 0 dan daha kucuk bir ihtimal ayrica Lisanna coktan pes etti ama bi siz etmediniz hala Inatla Nali diyonuz ・_・ " Şimdi buradan anladığım seride Lisanna pes etti Lucy fazla öne çıktı diye bizim onunla aynı görüşte olmamız gerekmesi :D wtf diyorum sadece , aramızda Lucy* seven bir tayfa olabilir  bu grup ya da başka birileri bu ergen kızların neden Lucy'e bu kadar fangirlik yapıp Lisanna'dan nefret ettiğini açıklayabilir mi ? , açıkça şunu da belirtiğim Lucy' severim çok iyi tatlı bir kızdır,loncayı en çok sahiplenenler arasındadır loncası için asla pat etmez ancak bu bunların yanında bana Fairy Tailde en çok -ben bir kaşar kızım ben bir mozeralleyım- duygusunu da kusura bakmasında Lucy hissettirmiştir Lucy'e zaman zaman gıcık olsam da severim kendisini ama ben Natsu'nun o Lisanna ile alakalı bölümlerini izlediğimde açıkçası Lisanna ile tekrar karşılaştığında biraz duygulu şeyler bekliyorken mangaka ya aga iyi ettim döndürdüm de Lucy var ya Lisanna ile arasında diyalog geçirmeyim de fazla Lucy'nin şansı olsun demiş gibi hissettim çünkü o flashbacklerdeki Natsu Lisanna'yı gerçekten severken Lisanna döndükten sonrası ki tepkisizliği resmen bunu işaret ediyordu...Aynı muhabbeti İchiRuki muhabbetinde de yaşamıştım, ben İçigo Orihime'yi desteklerken Rukia ile  İçigo her ne kadar yakıştırsamda Abarai Renji'nin o Rukia için İçigo ile yaptığı konuşmadan sonra, Abarai'ya kıyamazdım ki çok güzel sahnelerdir o kısımlar...Abarai Rukia her ne kadar seride ufak yakınlaşma belirtesi göstermese de desteklediğim kısımdı..

Bunu  ilk başta durum güncellemesi yapmıştım ama bu durumluk bir muhabbetle merakımı gideremeyeceğini ve konuluk bir tartışma olduğunu düşündüm :) böyle bir tepki aldıktan sonra bu diğer forumların içinde ve diğer genç kitle içinde takılan kişiler bana bu durumu daha iyi açıklar diye düşündüm genç kızların bu Lucy Fangirlüğü nereden geliyor cidden merak ediyorum.Ayrıca bu konudaki görüşlerinizide merak ediyorum..Ayrıca sizin için ise neden LisNat veya LucNat merak ediyorum.Aynı şekil Abarai Rukia muhabbeti ve İçigo Ori muhabbeti de tartışmaya açıktır :D ama asıl bu konuyu açma amacım bana ufak bir yorumdan dolayı öfkelenip köpüren bu ergen arkadaşı anlamak (ergen olduğundan diyenler çıkabilir :D ondan başka bir neden daha olmalı diyorum :D )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

erkek adam döneklik yapmaz aga Lucy i severim iyi karakter falan ama çok oynak , lisannayı tercih ederim. Hayvan gibi şey ediyirsen

Spoiler

aynı olay nisekoi de oldu TeamOnodera dedik sonuna kadar ama mangaka ztn daha en başından belliydi yani belki bizi şaşırtırda çocuk sevdiğine kavuşur dedik ama onu da döndürdü sonda chitoge ile evlendi :D yani rakuyu öyle bir döndürmüşti ki mangaka japonyaya gidersem bulacam o adamı.

o değilde çok gereksiz bir atarlanma konusu olmamış mı şimdi farkettim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Şimdi shipleme olayı incelik ister dfhghgkfd tamam sustum :D Buradan girmeyecektim olaya neyse :D Shipleme kişisel zevklere göre yapılacak bir şey. Herkes istediğini istediğine yakıştırır. Fanatik derecede karşı tarafı yadırgamak saçma ve immatür bir davranış. Onda hemfikiriz sanırım.

Shipleme kriterim iki karakterin bir araya geldiğinde komedi olmasıdır. Buna vereceğim en iyi örnek Skip Beat. Ren'i çok severim. Selamlığımın tahtında oturur ama Mogami'nin Ren ile Shou ve mangada sonradan araya dalacak yakışıklıların arasında en çok Shou ile yakıştırırım. Çünkü aşırı doğal ve komik bir ilişkileri var. Shou hakediyor mu etmiyor ama shiplemem bu yönde. Üzgünüm Ren... 

Natsu Lucy Lisanna üçlüsünde Lucy ile shiplemeyi tercih etme nedenim de bu. Lisanna ile Natsu çok sıkıcı bir çift olurdu. Ek olarak animenin ilk başlarındaki gibi Lisanna keşke retrospektif bir karakter olarak kalsaydı. Mangakanın ölmeyi ve öldürmeyi sevmediği için bu tarz bir dönüşüm yapması fangirlleri iyice deli etmiştir :D Lisanna tatlı bir kız ama NaLu daha eğlenceli bir shipleme. Üzgünüm Lisanna....

Ama FT de en sevdiğim çift Gajeel ile Levy'dir çok tatlılar :D

Gelelim Ichio Rukia Orihime üçlüsüne... Renjiden gireyim önce Renji kesinlikle Rukia üzerinde büyük emeği olan birisi. O sebeple sonuna kadar shipliyorum. Fangirl değilim. Ama Ichigo ile Rukiayı shipleyenlerden nefret ederim. Onlar çok iyi birer dost. Bir erkekle bir kızın arasında illa romantik bir ilişki olması gerekmiyor. Hatta animelerde gördüğüm en iyi kız-erkek dostluğu diyebilirim. Onlar kanka. Lütfen shiplemeyelim. Bozuk bir zihniyet yapısı... Ichigo ile Orihime shiplemesi yapmıyorum. Bu bu anlama gelmiyor. Gerekçem gene çok sıkıcı bir ilişki olacağıdır. Kubo Sensei(mangakası) ile Morita'ya(Ichigo'nun seiyuusu) Rukia mı Orihime mi demişler. "Matsumoto" diye cevap vermişler. Bence de Matsumoto :D Üzgünüm Rukia ve Orihime....

Spoiler

Tabi biz ne kadar shiplemesek de olan olmuş mangada :|

Şimdiye kadar en çok yakıştırdığım çift ise Kagura-Sougo'dur. Benim gibi bir Gintamaist'ten duyduğunuza şaşırabilirsiniz ama Gintama benim acayip nefret edip bu kadar sevilen nesi var deyip meraktan başladığım bir seri idi. Başladığımda karakterlere alışamamış ve bırakma kararı almıştım. Ta ki 17. bölüme kadar. Orada Kagura ile Sougonun ilk kombosunu görmüş animeye aşık olmuş ve devam etmişimdir. Bu ikili hangi sahnede bir araya gelirse gelsin duygularımı biraz komedi biraz neşe biraz romantizm biraz saçmalıkla renklendirmişlerdir. Çok seviyorum onları ^^ 

Ama şu var. Animede ikinci bir erkek karakter ya da ikinci bir kız karakter ortaya çıksaydı -Başta Nobumeden öyle bir şey bekliyordum ama son arcta işler çok değişik bir hal aldı gene de Sougo ile Nobume yi shipleyen de vardır. Tercih meselesi.. - neyse işte öyle bir karakter olsaydı sırf shipliyorlar diye onların zevklerine laf atmam, "bi bitmediniz" demem mantıksız olurdu diye düşünüyorum. ama tabi gerekçelerimi söylerdim. Çok uzun yazdım ayol .. Bir resim paylaşam :*

sougo-kagura-gintama-35359500-244-206.jp

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

14 saat önce, sadece okan yazdı:

erkek adam döneklik yapmaz aga Lucy i severim iyi karakter falan ama çok oynak , lisannayı tercih ederim. Hayvan gibi şey ediyirsen

Göster

aynı olay nisekoi de oldu TeamOnodera dedik sonuna kadar ama mangaka ztn daha en başından belliydi yani belki bizi şaşırtırda çocuk sevdiğine kavuşur dedik ama onu da döndürdü sonda chitoge ile evlendi :D yani rakuyu öyle bir döndürmüşti ki mangaka japonyaya gidersem bulacam o adamı.

o değilde çok gereksiz bir atarlanma konusu olmamış mı şimdi farkettim :D

Zaten amacım atarlanmasını tartışmak değildi neden böyle bir tercih yaptıktan sonra bana öfkelenmesini anlamak istedim,nasıl bir yöntem izledi ki bu kararı verirken bu kadar agresifleşti :D Ve sizlerin bu konuyu cevaplarken neleri ön plana koyup değerlendirdiğinizi merak ettim.Misal senle ben Sadakat konusu öne koyup shipliyoruz anladığım kadarıyla :) Amygirl İse ilişkiler eğlenceli olmalı diyor öyle shipliyor yazım uzun oldu demiş ama bence güzel olmuş oldukça doyurucu bir yazıydı Amy-san...

Gintama 27-28 aralarında bırakmıştım ben ısınamadı diğer insanlar bu kadar konuşuyor ama ne var bunda diyordum hala diyorum ama devam edeceğim dondurduğum yerdem çünkü One Piece bir Naruto Bleach kadar sevmesem de izledikçe insanların neden Op sevdiğini anladım büyük ihtimal Gintamada da ilerdikçe anlarım o yüzden devam edeceğim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben kendi adıma Nalu olmuş Nali olmuş çok takmıyorum. Lakin benim de rahatsızlık duyduğum olay Natsu ve Lucy konusunda bu kadar gereksiz fangirllik yapılması. Açık konuşacağım ben sizler gibi Lucy'e güzel yorum yapamayacağım. Bana göre animede en gereksiz, sırf bu gereksiliğinden ötürü birkaç güç verilmiş bir karakter. Takdir edilecek tek yanı loncasına herkesten daha bağlı olması gerisi tırı vırı. Ayrıca Ft izleyen birisi olarak ben hiç Natsu Lucy arasında bir yakınlık görmedim ki ben bunun mangasını da okuyorum. Daha ziyade iyi birer arkadaş gibiler. Gray ve Juvia kısmen belli edildi. Yani Gray açısından kısmen yoksa Juvia pek bir atak :D  Gajeel ve Levy göstere göstere belli edildi. Erza ve Jellal de keza aynı şekilde en belirgin çiftti en başından beri. Hatta ve hatta Lissanna ve Natsu da geçmişte görüldüğü üzere belirgindi. Ama ben Natsu Lucy 2'lisine dair hiçbir şey görmedim şu 2 sezonda ve okuduğum yere kadar mangada. Ayrıca ben de Lissanna'ya yapılmış olan o acımasızlığı anlamış değilim. Hiçbir şey olmamış gibi gösterilmesi biraz vefasızlık gibi geldi.  Neyse diyeceklerim bu kadar :D

Benim kendi adıma yakıştırma olayım şöyle; Ben genel olarak her daim ilk kişiden yanayım. Yani şöyle misal Natsu ile Lissanna diye bir şey gösterildi bir şeyler bitmeden araya Lucy girdi benim bu durumda tarafım Lisanna oluyor. Ama benim Ft animesinde çiftim Gray ve Juvia dolayısıyla ilgimi nalu veya nali çekmiyor. Lakin dediğim gibi birini seçeceksem yapı gereği lissanna derim. 

Bleach animesini henüz bitirmedim ama benim de oradaki çiftim İchigo ve Orihime idi hele ki Renji'nin konuşmasından sonra. 

Genel olarak seri romantizm değilse kimin kiminle olduğu benim ilgimi çekmez. Seri romantizm değilse ve ben bir çifti çok seviyorsam ve ilerisi için bir yakıştırma söz konusu ise sevdiğim çiftin olmasını isterim o ayrı. Bknz: Naruto & Hinata çok da tatlış oldular şahsen :P

Konu güzel şahsen. Başka üyelerin yorumlarını şimdiden merak ediyorum...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Birincisi FT'nin fan kitlesi belli zaten hacı fazla takmaya bile gerek yok qameqi fanlarından bile daha kanserler yabancı forumlarda teoriler üretilirken hayran yapımı teorik bölümler bile çizilirken bizimkiler Nalu galup diyip geçiyorlar. 

İkincisi ship olayı abartılmamak koşuluyla herkes kendi istediğini shipler herkes bir olmak zorunda değil ben de karar versem Natsu ve Lisanna derim senin dediğin gibi "Lucy gibi bir kaşarı" Natsu'ya yakıştırmam.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben geldim ; THE BIG LUCY KORUYUCUSU :angel2-onion-head-emoticon:

Yav arkadaşım sen niye kanser Nalu fanlarını takıyorsun ki?  Takman hata, Natsu x Lucy gerçekten çok eğlenceli bir çift amma velakin benim şipim Brandish x Lucy'dir.

Lissanna x Natsu da sevmem Lissanna x Mest best şipimdir

Hatta olası bir Lissana x Lucye varım ben (mangada Lucy Lissannayı çıplak gördü, namus Lucye ait :D ) 

Kısaca ben insan azmanı Natsuyu da sevmem, iki kızıda hak etmiyor  

Şimdi konuya gelecek olursak ; Lissanna asla Lucyden önce olmadı, animede o dediğiniz romantik yerler sadece ANİME de oldu. Hatta yapılan röportajlar da Mashimanın pek hoşlanmadığı bu durumdan söyleniliyor. 

Lissana geri döndüğünde Natsunun böyle tepkisiz olması bu yüzden bunlar sadece ANİMEDE oldu. 

Ayrıca Lissanna her ne kadar şirin olsada seride fazlasıyla figüran, hiçbir özelliği yok malesef uselless konumunda, geri getirilmesi en başından beri saçmaydı. Sanırım sadece Miranın acısının dinmesi için getirdi Mashima çünkü biliyoruz ki karakterlere kıyamıyor bunu kedindi de dedi

Bu arada Mashima 'nın son röportajlarına bakacak olursanız, shipler hakkında konuştuğu orada şu konulardan bahsetmiş. 

>Başta Gray ve Lucy olabilirdi 

>Natsu ve Erza aynı şekilde

> Sonra Gray ve Juvia 'nın Gray için daha özel olacağını düşünmüş

> Başta Nalu düşünmüyormuş fakat Lucynin Natsu'yu görünce fazla şirin olduğunu düşünmüş. Daha sonra da Nalu ilişkisi için ;" kesinlikle arkadaştan daha fazlasılar" dedi. (Ayrıca Japonyada Nalu şipleyen çok büyük bir kitle var , hatta Lucy 'nin popülerliği bayağı üstlerde bayağı en popüler karakter oldu seride) 

Gönül isterki Erza x Lucy de olsun (fanservislerle geçiriyoruz mlsf)  

Ama şunu bilin ki Lucy asla "kaşar"  bir karakter değil ne isterse giyinebilir sadece fazlasıyla saf bu da onun tek zaafı 

Bu arada ikisi arasında illaki bir seçim yapacaksam Nalu çok açık bir biçimde daha eğlenceli bu aynı Nisekoi de olduğu gibi (Chitoge x Raku).

Bu arada az daha coşayım ;

Anna Heartfilia > Layla Heartfilia > Lucy Heartfilia >Ultear >>>>> diğer karakterler :)

Edit: Nali benim için fazlasıyla shoujo manga şipi olurdu, bu yüzden tercih etmiyorum

Edit 2: Oha lo Lissanna x Natsu romantik yerleri ana mangada yok omake mangada var, yine pek önemli değil ama okumak isterseniz link atarım güzel bölümmüş.

Spoiler

Onodera tamamen kendi aptallığından kaybetti bu konu tartışmaya açık bile değil

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, lntegral yazdı:

Ben o yukarıdaki brandishxlucyi hiç görmedim :kill-me-crazy-rabbit-emoticon:

Kız ev kızı,dağılın :booger-crazy-rabbit-emoticon:

Gördün gördün :) 

Brandish x Lucy canon olacak aradaki tek engel Natsu 

(Aslında asla canon olmayacak aslında nalu canon olacak hadi ervayı avutun:boohoo-crazy-rabbit-emoticon: )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

16 saat önce, SudeErva yazdı:

Ben geldim ; THE BIG LUCY KORUYUCUSU :angel2-onion-head-emoticon:

Yav arkadaşım sen niye kanser Nalu fanlarını takıyorsun ki?  Takman hata, Natsu x Lucy gerçekten çok eğlenceli bir çift amma velakin benim şipim Brandish x Lucy'dir.

Lissanna x Natsu da sevmem Lissanna x Mest best şipimdir

Hatta olası bir Lissana x Lucye varım ben (mangada Lucy Lissannayı çıplak gördü, namus Lucye ait :D ) 

Kısaca ben insan azmanı Natsuyu da sevmem, iki kızıda hak etmiyor  

Şimdi konuya gelecek olursak ; Lissanna asla Lucyden önce olmadı, animede o dediğiniz romantik yerler sadece ANİME de oldu. Hatta yapılan röportajlar da Mashimanın pek hoşlanmadığı bu durumdan söyleniliyor. 

Lissana geri döndüğünde Natsunun böyle tepkisiz olması bu yüzden bunlar sadece ANİMEDE oldu. 

Ayrıca Lissanna her ne kadar şirin olsada seride fazlasıyla figüran, hiçbir özelliği yok malesef uselless konumunda, geri getirilmesi en başından beri saçmaydı. Sanırım sadece Miranın acısının dinmesi için getirdi Mashima çünkü biliyoruz ki karakterlere kıyamıyor bunu kedindi de dedi

Bu arada Mashima 'nın son röportajlarına bakacak olursanız, shipler hakkında konuştuğu orada şu konulardan bahsetmiş. 

>Başta Gray ve Lucy olabilirdi 

>Natsu ve Erza aynı şekilde

> Sonra Gray ve Juvia 'nın Gray için daha özel olacağını düşünmüş

> Başta Nalu düşünmüyormuş fakat Lucynin Natsu'yu görünce fazla şirin olduğunu düşünmüş. Daha sonra da Nalu ilişkisi için ;" kesinlikle arkadaştan daha fazlasılar" dedi. (Ayrıca Japonyada Nalu şipleyen çok büyük bir kitle var , hatta Lucy 'nin popülerliği bayağı üstlerde bayağı en popüler karakter oldu seride) 

Gönül isterki Erza x Lucy de olsun (fanservislerle geçiriyoruz mlsf)  

Ama şunu bilin ki Lucy asla "kaşar"  bir karakter değil ne isterse giyinebilir sadece fazlasıyla saf bu da onun tek zaafı 

Bu arada ikisi arasında illaki bir seçim yapacaksam Nalu çok açık bir biçimde daha eğlenceli bu aynı Nisekoi de olduğu gibi (Chitoge x Raku).

Bu arada az daha coşayım ;

Anna Heartfilia > Layla Heartfilia > Lucy Heartfilia >Ultear >>>>> diğer karakterler :)

Edit: Nali benim için fazlasıyla shoujo manga şipi olurdu, bu yüzden tercih etmiyorum

Edit 2: Oha lo Lissanna x Natsu romantik yerleri ana mangada yok omake mangada var, yine pek önemli değil ama okumak isterseniz link atarım güzel bölümmüş.

Göster

Onodera tamamen kendi aptallığından kaybetti bu konu tartışmaya açık bile değil

Lucy çok saf ? hahahah :D güldürdü :) Fairy Tail 2 bitirmedim ama Lucy'nin fazla ön plana çıktığını biliyorum az çok zaten çok fazla ön planda olacağını hissettim 2. FT'de ejderha konusu olsun ve sürekli anlatıcı ses olarak Lucy'nin seçilmiş olması olsun Lucy gelecekten hikayeyi anlatırmış gibi konuları özetlemesi olsun falan filan büyük ihtimal NatsuLucy olacak sonu mantığım bunu söylüyor tabi Natsucuk ölmezse son zamanlar,ben izlerken hikaye Natsu'nun hikayesi ama ana karakter rolünü tamamen Lucy almaya başladı gibi bir düşünceye sahip olmaya başladım bile ön planda oluşu çok belli oluyor zaten ardından çıkan gizemli hikayesi kazandığı güçler vs vs buna işaret...Benim seride favori karakterlerim Happy ile Gajeel,Juvia,Levy .Şimdi Juvia Gray olayı zaten var aynı şekil Levy Gajeel ki Levy'nin yanındaki 2 ortağının Levy'e sarkarcasına yakın olmaları sinirimi bozmuyor değil :D Son olarak ancak bu 4'ü arasında bile ayrım yapabilirim oda Happy'dir Happy'e bir şey olmadığı sürece isteyen istediği ilişkiyi kursun...

Ayrıca Lucy Fairy Tail'deki en sinsi en çakal üyedir bana kalırsa diğerleri çok saflar özellikle Natsu , Lucy'nin saf olduğunu sanmıyorum başta dişiliğini kullanarak işleri halleden Levy veya Juvia değildi ;)

Ekleme* Ben Lucy'e kıyafet seçimlerinden dolayı kaşar gibi geliyor bana demedim bunu da belirtiyim bütünüyle var oluşu bana öyle bir his veriyor...Eğer serideki kıyafetleriyle yargılayacak biri olsaydım listeye Erza-Juiva vsvs neredeyse bütün kadın karakterleri eklemem gerekirdi :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.