Jump to content

Akumina \(>ヮ<)/ - VN - Oyun - Anime İncelemeleri

UnderminE

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 69
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhabalar! Ben ve arkadaşımın MyAnimeList üzerinden destansı sezon incelemeleri yapmaktan bıkması üzerine açılan bu blogu 3 yıldır bir şekilde ayakta tutmayı başardık. Mevsimlik değerlendirmeler, oyn

Shinkai Makoto ve Kimi no Na wa. >Yazı Linki< Shinkai Makoto'yu acayip severim ama son filmiyle beni biraz kızdırdı.

Kakegurui - 6-7. Bölüm İncelemesi Uzunca bir aradan sonra 2 parçalı bölümü tek seferde ele aldım. Bol sitemliyim, neden mangadan kopuyorsunuz nedennn >Yazı Linki<

Posted Images

UnderminE, 1 saat önce yazdı:

Shinkai Makoto ve Kimi no Na wa.

czdlwklxaamcbwu.jpg

>Yazı Linki<

Shinkai Makoto'yu acayip severim ama son filmiyle beni biraz kızdırdı.

Görsele bakınca en güzel renklendirme 5 Centimeter Per Second'daymış. Ve oyunculuk yönünden de Byousoku 5 Centimeter > Kotonoha no Niwa > Kimi no Nawa gibi geliyor bana. Bir de bir yorumda görmüştüm, hatırladığım kadarıyla Hoshi wa Ou Kodomo filminde senaryo yönünden Kimi no Nawa filminden daha iyi bir iş çıkarılmış. Ve evet Millennium Actress'de ki karakterler usta oyuncular gibidir :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gallardo, 5 saat önce yazdı:

Görsele bakınca en güzel renklendirme 5 Centimeter Per Second'daymış. Ve oyunculuk yönünden de Byousoku 5 Centimeter > Kotonoha no Niwa > Kimi no Nawa gibi geliyor bana. Bir de bir yorumda görmüştüm, hatırladığım kadarıyla Hoshi wa Ou Kodomo filminde senaryo yönünden Kimi no Nawa filminden daha iyi bir iş çıkarılmış. Ve evet Millennium Actress'de ki karakterler usta oyuncular gibidir :)

Ben de eski yapımlarının karakterlerinin daha güçlü olduğunu düşünüyorum, 5cm hep favorim oldu zaten. Hoshi wa Ou Kodomo'yu da izledim aslında ama yazıya dahil etmedim çünkü Place Promised benzeri ara ara yorsa da her şey güzel bağlanıyordu bir şikayetim yoktu. Ayrıca bazı yapımlarının mangasının da okunması gerektiğini söyledi bir arkadaşım, daha iyi oturuyormuş hikayeler.

Renklendirme ve çekim açısından ben Kotonoha no Niwa'yı daha bir üste koyar oldum yalnız. Çok etkilendim ondan, yakın-uzak odaklanmalarını sanki gerçekten milimetrik kamera çekimiyle o an orada yapıyormuş hissi verdi muazzamdı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

UnderminE, 8 saat önce yazdı:

Ben de eski yapımlarının karakterlerinin daha güçlü olduğunu düşünüyorum, 5cm hep favorim oldu zaten. Hoshi wa Ou Kodomo'yu da izledim aslında ama yazıya dahil etmedim çünkü Place Promised benzeri ara ara yorsa da her şey güzel bağlanıyordu bir şikayetim yoktu. Ayrıca bazı yapımlarının mangasının da okunması gerektiğini söyledi bir arkadaşım, daha iyi oturuyormuş hikayeler.

Renklendirme ve çekim açısından ben Kotonoha no Niwa'yı daha bir üste koyar oldum yalnız. Çok etkilendim ondan, yakın-uzak odaklanmalarını sanki gerçekten milimetrik kamera çekimiyle o an orada yapıyormuş hissi verdi muazzamdı.

Bazı yapımlar derken Makoto Shinkai yapımlarından kastettiğin var mı? Bunun haricinde evet mesela Akira ve Kaze no Tani no Nausicaa'nın mangaları da filmlere nazaran çok daha detaylı ve anlaşılırmış.

Sen olaya fotoğrafçı gibi bakmışsın ama evet üç boyutlu çizimler animenin içindeymiş gibi hissettirebilir ki Kotonoha no Niwa gerçekten de dışarıda yağmur yağıyormuş hissi vermişti (hatta yağmurlu günde izleyince etkisi daha güçlü olur).

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gallardo, 5 saat önce yazdı:

Bazı yapımlar derken Makoto Shinkai yapımlarından kastettiğin var mı? Bunun haricinde evet mesela Akira ve Kaze no Tani no Nausicaa'nın mangaları da filmlere nazaran çok daha detaylı ve anlaşılırmış.

Sen olaya fotoğrafçı gibi bakmışsın ama evet üç boyutlu çizimler animenin içindeymiş gibi hissettirebilir ki Kotonoha no Niwa gerçekten de dışarıda yağmur yağıyormuş hissi vermişti (hatta yağmurlu günde izleyince etkisi daha güçlü olur).

Evet izlerken yağmur yağıyordu :D

Hmm hangisiydi ya Hoshi no Koe ve 5cm'in mangalarını okumamı söylemişti arkadaşım. Hoş yanlış hatırlamıyorsam 5cm'nin mangasında neler olduğunu az çok biliyordum yıllaaar önce.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

2018 İlkbahar Ayları Üzerine

1111111111.png

>Yazı Linki<

Geleneksel mevsimlik raporumu yazdım. Ace Attorney külliyatının oyun sırasından girdim, Iconoclasts ve Remnants of Naezith gibi oyunlardan çıktım. Ufak tefek birkaç kısa tanıtımdan sonra bahar sezonu animelerini şöyle bir inceledim. Buyrunuz

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Sonunda aylardır beklediğim gün geldi çattı. Haftalık Steins;Gate 0 bölüm incelemelerini aynı gün içerisinde yapmaya çalışacağım. Bu yazıda şimdilik "ne izlememiz gerekiyor, ne beklememiz gerekiyor, tam olarak hangi noktadayız" tipi soruları yanıtladım. Kafası karışanlar içeri buyursun:

>Yazı Linki<

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.