Jump to content

Yeni Yılda, Yeni Türk Anime

torotoro

Önerilen İletiler

Güzel gibi fakat eskisine erişme eski.turkanime.tv gibi bir siteden oluyordu bir önce değişiklik için.Bu değişiklilkte de aynısını yaparsanız güzel olur.Onun dışında gayet kullanışlı ve güzel.Ama fragman bölümünü kötü buldum.Çünkü fragman ingilizce dublajdı.Lütfen orijinal japonca hallerini koyun böyle güzel olmuyor :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 135
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yeni Yılda, Yeni Türk Anime Türk Anime yeni yılla birlikte 7 yaşına girdi. Uzun zamandır planladığımız üzerinde büyük emekler sarf edilen yeni sitemizi yöneticimiz @schneizeL'in uzun çalışmaları

GÜNCELLEME: Hesabım / Ayarlarım konumuna gidip "Video izleme ekranı?" kısmını Eski Sürüm'e çevirip bölümlerdeki video izleme bölümünü eski sitede olduğu gibi kullanabilirsiniz.  

Gerçekten çok çok çok doğru bir karar olmuş. Site çok daha kullanışlı bir hale gelicek. Animeler hakkında insanlar daha kolay bilgilenecekler. Myanimelist kullananlar için bu konuda sıkıntı yok ama di

Posted Images

• Forum Admin
On 31.01.2017 at 01:32, MyartOkazaki yazdı:

1- Orta tuşla yapılan aşağı yukarı kaydırma da efekt var sanırım. Kaydırmadan çok ittirmeye benzemiş. Çok rahatsız ediyor. Sitenin bildiğim bir noktasına çok hızlı kaydırdığım zaman site 0.2-0.3 saniye kadar geç geliyor. Mekanik durmuş, eski hali çok daha iyiydi...

2- Anime listesindeki, izlediklerime Ekle simgesi sadece üye girişi yapanlara gözükürse daha iyi olur...                                                  

3- Anime listesi eski halindeyken her animenin butonu birbirinden bağımsızdı.  Çok daha tatlı ve samimi duruyordu. Şimdi daha düz ve soğuk olmuş...                                                                                                                                                                                         

4- Site başlıklarının arka planı koyulaştırılmış. Grade efekti daha  az belli olduğu için daha sıradan olmuş. Eskisi daha samimiydi...

5- Yeni yazı fontu olmamış. İ'lerin üzerinde ki noktalar sola kayık duruyor...                                                                                                

6- Üst menünün sürekli olduğu gibi durması rahatsız edici. Kullanılmadığı zamanlarda yarım şekilde kapansa daha iyi olur...            

Benim görüşlerim bunlar. Bunun dışında eklentiler çok iyi olmuş. Ama eski site de bu bahsettiklerim daha iyiydi... :)                            

Özetle beta özellik olarak çok iyi ama görünüş olarak alelacele hazırlanmış gibi duruyor... :/

1) Bende öyle bir gecikme bulunmamaktadır. Birde site BETA'dan çıkınca tekrar denersiniz, hala bir gecikme varsa sorun olup olmadığı konusunda daha detaylı bir inceleme gerçekleştiririz.                                                                                                                                            

2) İzlediklerime Ekle herkes tarafından görülebilir ancak sadece üye olanlar kullanabilir. Bundaki amacımız kendine anime listesi oluşturmak için üye girişi yapması gerektiğini gören insanları sitemize üye yapabilmektir. Böylece üye sayımızı artırır serilerdeki etkileşimi yükseltebiliriz. (Animeler de oylamaya katılarak puanının belirlenmesi)                                                                                            

3) BETA aşamasında olan yeni temamız herkes tarafından anlaşılması daha kolay, basit ve daha işlevsel bir site olacak şekilde tasarlanmıştır.                                                                                                                                                                                                            

4) Şuan ki siteye alıştığınız için size öyle geliyor BETA'yı kullanmaya devam ettikçe alışacağınıza inanıyorum :)                                            

5) Yazı fontunda bir sorun göremedim noktalı harfler gayet düzgün bir kayma yok.                                                                                            

6) Gelen istekler üzerine navigasyon barını siteyi aşağı kaydırdığında gizlenecek şekilde düzenledik.                                                            

Bilmenizi isterim ki bu tema üzerinde uzun zamandır çalışılmaktaydı ve mümkün olan en iyi şekilde tasarlanmaya çalışıldı. Ayrıca bizzat yöneticimiz tarafından kodlanmıştır hazır bir tema değildir.

On 31.01.2017 at 20:26, Zoom yazdı:

şu   Önceki BölümSonraki Bölüm   butonunu eskı yerıne koyun ya en asagya ınmek durumunda kalıoz 

Birkaç kişi daha bu istekte bulundu bizde bunun üzerine "ışıkları kapat" simgesinin sağına ve soluna "önceki bölüm", "sonraki bölüm" tuşlarını ekledik. Ayrıca önceden olduğu gibi videonun altında da hala butonlar bulunmakta.

Spoiler

yNgG4N.png

On 31.01.2017 at 21:17, ostar542 yazdı:

Bu konuda arkadaşa katılıyorum. Ben notebook kullandığımdan alan biraz daralmış gibi hissediyorum.                                                                                                 Yeni eklenenler bölümler kısmına anime detaylarının bulunduğu sayfaya yönlendiren bir link olsa güzel olabilir. Küçük bir simge gibi bir şey de olabilir. Anime detaylarına ulaşmak için yayınlanan bölümü açıp oradan anime detayları için linke tıklayıp geçmek biraz uzun oluyor. Ekleseniz sevinirim.(Benim gözden kaçırdığım bir yerde varsa belirtirseniz sevinirim. Bunca zaman fark etmemekte benim için ayıp olur biraz kendimle alay ederim :D :D :D)  

Navigayon barını sayfayı aşağı kaydırdığınızda gizlenecek şekilde düzenledik. Yeni Eklenen Bölümler için anime detay sayfasına yönlendiren bir buton konusunu yöneticimiz ile konuştum ama bunun "sunucumuza fazla yük bindireceği için yapamayacağımızı" söyledi. Elimizdeki imkanlar dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

On 01.02.2017 at 01:30, Atalay Öz yazdı:

Çok güzel olmuş ama anime ve manga haberleri kısmında haberin yayınlanma tarihinide eklemeniz çok iyi olur çıkış sırasına göre yukardan aşağıya olduğunu biliyorum ama kaç gün öncesi veya sonrası paylaşılmış tıklamadan öğrenemiyoruz

Haber panosundaki kaydırma çubuğunu güncelledik. Artık haberler için daha rahat ve kolay kaydırabilirsiniz. Ayrıca haberin eklenme tarihi ve saatini de ekledik.

22 saat önce, aminoasit yazdı:

Listede bir anime gördüğüm zaman animeyi "izlemeyi düşündüklerime" almak için önce göze tıklayıp "izlemeyi sürdürüyoruma" alıp sonra anime listelerime gidip ordan "izlemeyi düşünüyoruma" çevirmem mi gerekiyor.Önceki gibi direk izleme listesini seçecek şekilde ayarlasanız daha iyi olmaz mı? Yani gözü tıklayınca düşünüyorum , sürdürüyorum,tamamladım, bıraktım çıksada biz direk seçsek...Ya da zaten bir yolu varda ben mi göremedim :/

Bunun için seri detay sayfasına bir güncelleme yapmaya çalışabiliriz. Ancak kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Takipte kalın ;)

9 saat önce, nippon yazdı:

ya ingilizce yada japoncasının yanına türkçe isimleride eklenmeli. ayrıca gerçekten animeyi indirebilecekmiyiz merak ediyorum..

Türkçe isimleri eklemek için bütün anime başlıklarını Türkçeye çevirmek gerekecek. Kendi kişisel görüşümü söylemek istiyorum. Bunun hiç gereği yok çünkü bir çok kaynakta animeyi arattığınızda sonuçlara ulaşabilmek için İngilizce veya Japonca adıyla arama yapmak gerekiyor. 

2 saat önce, KuroKagami yazdı:

Güzel gibi fakat eskisine erişme eski.turkanime.tv gibi bir siteden oluyordu bir önce değişiklik için.Bu değişiklilkte de aynısını yaparsanız güzel olur.Onun dışında gayet kullanışlı ve güzel.Ama fragman bölümünü kötü buldum.Çünkü fragman ingilizce dublajdı.Lütfen orijinal japonca hallerini koyun böyle güzel olmuyor :(

eski.turkanime.tv uygulaması bu tema için yapılmayacak. Alışmak daha kolay olsun diye öyle bir seçeneğe gerek yok. Fragman bölümü için siz şans eseri dublaj bir fragmana denk gelmişsinizdir diye tahmin ediyorum. Fragmanları MyAnimeList'den aldık bu yüzden arada o tür şeylere rastlayabilirsiniz :(. Denk geldiğinizde bize bildirin düzeltmeye çalışalım.                                                                                        

Hepinize BETA testine katıldığınız için ve olumlu/olumsuz geri dönütler de bulunduğunuz için teşekkür ederiz. İmkanlarımız dahilinde yeni sitemizi daha iyi yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 02.02.2017 at 23:20, Torukojin_A yazdı:

Navigayon barını sayfayı aşağı kaydırdığınızda gizlenecek şekilde düzenledik. Yeni Eklenen Bölümler için anime detay sayfasına yönlendiren bir buton konusunu yöneticimiz ile konuştum ama bunun "sunucumuza fazla yük bindireceği için yapamayacağımızı" söyledi. Elimizdeki imkanlar dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Teşekkürler. İleride sunucuyu güncellediğinizde eklenirse daha güzel olur. Hem sunucunu geç tepki vermesinide istemeyiz :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

beta.thumb.jpg.afc9e740dc35e61e560fab33a26baba7.jpg

Ortadaki işaretlediğim link kısmı farklı bir yere yönlendiriliyor. 

http://beta.turkanime.tv/video/ao-no-exorcist-kyoto-fujouou-hen-5-bolum 

http://beta.turkanime.tv/izle/ao-no-exorcist-kyoto-fujouou-hen-5-bolum burada sayfa 404 Not Found hatası veriyor.  Deneme amaçlı ya da farklı bir durum yoksa bence buradaki linklendirme olmasa daha iyi olabilir, sunucu yük bindiriyor olabilir.  Sonuçta aynı sayfayı açmak için kullanılacak gibi duruyor. Onun yerine F5 kullanmak ya da sayfayı yeniden yükleme butonunu kullanabiliriz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
12 dakika önce, ostar542 yazdı:

beta.thumb.jpg.afc9e740dc35e61e560fab33a26baba7.jpg

Ortadaki işaretlediğim link kısmı farklı bir yere yönlendiriliyor. 

http://beta.turkanime.tv/video/ao-no-exorcist-kyoto-fujouou-hen-5-bolum 

http://beta.turkanime.tv/izle/ao-no-exorcist-kyoto-fujouou-hen-5-bolum burada sayfa 404 Not Found hatası veriyor.  Deneme amaçlı ya da farklı bir durum yoksa bence buradaki linklendirme olmasa daha iyi olabilir, sunucu yük bindiriyor olabilir.  Sonuçta aynı sayfayı açmak için kullanılacak gibi duruyor. Onun yerine F5 kullanmak ya da sayfayı yeniden yükleme butonunu kullanabiliriz.

Böyle bir sorun olduğundan bizde haberdarız. Haftaya bu sorun çözülecek. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eklenirse daha güzel olabileceğini düşündüğüm bir konu var. Çok rahatsız ediyorum gibi geliyor ama betayı değerlendirmek istiyorum. Hatalı olan videolar düzeltildiğinde fansubların(burada içeri sağlayanlar olarak kullanıyorum) not ya da açıklama yaptığı bir bölüm olsa tıklayınca açılan "Takvim Hakkında Bilgilendirme!" gibi eklense güzel olabilir. örnek vereyim video altyazıda sorun var bunların çoğu altta yorumlarda belirtiliyor ama düzelme yapılıp yapılmadığı belli olmuyor. Düzeltildiğinde fansublar buraya eklese buradan takip edebiliriz. Şu tarihte video altyazı sorunu giderildi. Videonun daha kalitelisi yüklendi gibi not düşseler güzel olacağının görüşündeyim. Hemen eklemesi beklemiyorum ama düşüncemi yazmak istedim. Kolay gelsin. Teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

20 saat önce, ostar542 yazdı:

Eklenirse daha güzel olabileceğini düşündüğüm bir konu var. Çok rahatsız ediyorum gibi geliyor ama betayı değerlendirmek istiyorum. Hatalı olan videolar düzeltildiğinde fansubların(burada içeri sağlayanlar olarak kullanıyorum) not ya da açıklama yaptığı bir bölüm olsa tıklayınca açılan "Takvim Hakkında Bilgilendirme!" gibi eklense güzel olabilir. örnek vereyim video altyazıda sorun var bunların çoğu altta yorumlarda belirtiliyor ama düzelme yapılıp yapılmadığı belli olmuyor. Düzeltildiğinde fansublar buraya eklese buradan takip edebiliriz. Şu tarihte video altyazı sorunu giderildi. Videonun daha kalitelisi yüklendi gibi not düşseler güzel olacağının görüşündeyim. Hemen eklemesi beklemiyorum ama düşüncemi yazmak istedim. Kolay gelsin. Teşekkürler.

Hata raporlarından kontrol edilip sorunlar düzeldiğinde hata raporunu gönderen kişiye düzeltildiği hakkında cevap gönderiliyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.