Jump to content

Yeni Bir Başlangıç! Çizime Baştan Başlamak!

by_alfa

Önerilen İletiler

On 06.05.2017 at 16:55, by_alfa yazdı:

Tekrar bı boyama denemem Faber Castelle Classıc Color ıle.

Wally West Tıtans Rebıtrh ten

Gizle

Son baktığım resimlere göre bu çok daha iyi uğraşmışsın eline sağlık, gerçek model derken insan kastetmemiştim zaten, kalem defter kitap şapka sürahi, terlik kemer evde ne bulursan, kafana göre bir kompozisyon oluşturup hatta camdan dışarı bak sana hazır kompozisyon onu çiz, farkı hemen anlayacaksın resme bakmakla gerçekten çizmenin, "güzel bir hocamız öğrencisi, hocam resime bakıyorum bakıyorum çizemiyorum ama sizin dersinizde ortaya bir şeyler koyup çizin dediğinizde hemen çiziyorum. Hocanın cevabı: Çünkü dersteki nesnenin arkasını görebilirsin ancak fotoğrafın arkasını göremezsin." sanırım drawing on the right side of the brain diye bir kitapta okumuştum bunu betty edwards isimli konuda tez çalışmaları bulunan bir hocamızın kitabı, kitapta çok başlangıç taktikleri var senin için şu an sarmayabilir, ama bir gün gelir de takıldım bir türlü çizemiyorum dersen oradaki etkinlikleri yapabilirsin kolay hepsi \\ İyi çalışmalar!

O tek yönde tarama işi de bildiğin gibi aynı yöne giden çizgiler aynı yöne boyanır yani duvar aşağıya doğru zemin ileriye(düzlem içine) doğru gibi ama bu yöntemle renkleri karıştırma zor olduğu için kuru boyada yine en hoşu bence minik yuvarlaklar hem boşluk kalmıyor hem ikinci katı geçerken daha güzel karışıyorlar. Böyle boyadıktan sonra gerçekçi dokunuş tarzında o bölgedeki dokunun 3 boyutta gittiği yöne göre çizgiler çekilebilir çizgi kalınlığı bahsettim mi hatırlamıyorum ama bu west amcanın resminde de mesela elin çizgileri biraz daha kalın veya geride kalan yüzün çizgileri biraz daha ince çizilse elin daha da öne çıkmasını sağlayıp etkiyi arttırabilir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.