Jump to content

( 01 / 01 ) Koe no Katachi

KuramaUN

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 258
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime Adı : Koe no Katachi Anime Türü : Dram, Okul, Shounen Bölüm Sayısı : 01 / 01 Yapım Yılı : 2016 Çevirmen : Nones Düzenleme : Nones Özet: Ishida Shouya, sağır bir kız

1 günümü ayırdığım, duyurulmaya başlandığı andan itibaren gözüm olan bu movieyi tamamlamış olmanın gururunu yaşıyorum. Çok rahat bir çevirisi olsa da kısacık bir cümlenin 3 satıra ayrılması kayn

İyi bir kaynak çıkınca çevirin daha iyi olabilü, diğer fansubun yaptığı gibi yapmayalım :P  Kolay gelsin İnci-çan :)

Posted Images

Öncelikle çeviri için teşekkürler İnci ;)

Sıra geldi eyyorlamama, anime bana hikâye olarak çok zayıf geldi. Böyle bir puan alması düşündürücü :P Popüler kültürün etkileri diyelim ve de zamanla bu puanı düşecektir ;)

Filmde klasik karma felsefesi işlenmiş, özellikle sümsük ana karakter esas oğlanımızda. Tabii karma işlenirken çok ve gereksiz uzatılmış 01:30'dan sonra damardan girmeye başlıyor. Her zaman ki gibi esas oğlanımız, büyüyüp sümsüğün biri olarak karşımınıza çıkıyor. Japonlarda sümsüklük sendromu mu vardır nedir, özellikle shounenlerde :P

Ayrıca buna benzer animeler var diye hatırlıyorum. Kısaca bana beklediğim o şeyi veremedi, halbuki hevesle izlemeye başlamıştım. Sara sara izlememek için zor tuttum kendimi :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Barış D. Baryshx yazdı:

Sıra geldi eyyorlamama, anime bana hikâye olarak çok zayıf geldi. Böyle bir puan alması düşündürücü :P Popüler kültürün etkileri diyelim ve de zamanla bu puanı düşecektir ;)

Filmde klasik karma felsefesi işlenmiş, özellikle sümsük ana karakter esas oğlanımızda. Tabii karma işlenirken çok ve gereksiz uzatılmış 01:30'dan sonra damardan girmeye başlıyor. Her zaman ki gibi esas oğlanımız, büyüyüp sümsüğün biri olarak karşımınıza çıkıyor. Japonlarda sümsüklük sendromu mu vardır nedir, özellikle shounenlerde :P

Ayrıca buna benzer animeler var diye hatırlıyorum. Kısaca bana beklediğim o şeyi veremedi, halbuki hevesle izlemeye başlamıştım. Sara sara izlememek için zor tuttum kendimi :(

Katılıyorum Barış adminim. Yani ben ilk tanıtım videosunu izlediğimde cok fazla etkilenmiştim fakat onunla kaldik yani ceviri bitince bu kadar mi demedim degil. :P fakat bir yandan da çekti beni guzeldi yani etkisindeyim hala :)

31 dakika önce, jans09 yazdı:

Vaayyyyyyy ellerine sağlık Nonesss....!!!!????|||| Tepkim şaştı. İlk vakit bulduğumda izleyeceğimmmm rice-ball-smiley-06.gif?1302020563

Iyi seyirler canimcim şimdiden :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
8 saat önce, Barış D. Baryshx yazdı:

Yaaa bigit sen ne anlarsın :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z: Bilerek izlediğin takdirde hiç de hayal kırıklığı değildi. Daha fazla ne umulabilirdi ki diye düşünüyorum, sümsüklük kısmına katılmıyorum, arkadaş ortamında gözde biri olarak dışlanmasının sonucu uğradığı hayal kırıklığı bence çok güzel yansıtılmıştı, ilk okula gidiyorsunuz, belli bir arkadaş çevreniz var ve bir bakıma siz lider gibisiniz, kendinizde her hakkı görüp birde çevrenin pohpohlamasıyla daha bir gaza geliyorsunuz, sonra işler tersine dönüyor, birden göklerdeyken, hop bir bakmışsın eziklediğin kişinin yerindesin, psikolojik olarak bu şekilde bir etkilenme veya bunun yansıması, ya kendini dışarıya kapatırsın yada daha beter azarsın şeklinde yansıtılabilir ki mangaka ilk yolu seçmiş. Kötü mü yapmış bence hayır daha çabuk bir olgunlaşma yaşattı kahramanımıza diye düşünüyorum. Mangasını okuduğumdan belki bende daha farklı bir etki yaratmamış olabilir. Sonuçta içeriğini biliyorum gidişatı biliyorum sonunu biliyorum. Eğer mangasını okumamış yada  bu eser uyarlama yerine orjinal bir yapım olsaydı belki bu kadar etkilemez yada daha farklı şeyler umabilirdim. 

18 dakika önce, Nones yazdı:

Katılıyorum Barış adminim. Yani ben ilk tanıtım videosunu izlediğimde cok fazla etkilenmiştim fakat onunla kaldik yani ceviri bitince bu kadar mi demedim degil. :P fakat bir yandan da çekti beni guzeldi yani etkisindeyim hala :)

Iyi seyirler canimcim şimdiden :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Ohhoooo çevirmen bile derse vay halimize :oniondesuplz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mileydi yazdı:

Yaaa bigit sen ne anlarsın :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z: Bilerek izlediğin takdirde hiç de hayal kırıklığı değildi. Daha fazla ne umulabilirdi ki diye düşünüyorum, sümsüklük kısmına katılmıyorum, arkadaş ortamında gözde biri olarak dışlanmasının sonucu uğradığı hayal kırıklığı bence çok güzel yansıtılmıştı, ilk okula gidiyorsunuz, belli bir arkadaş çevreniz var ve bir bakıma siz lider gibisiniz, kendinizde her hakkı görüp birde çevrenin pohpohlamasıyla daha bir gaza geliyorsunuz, sonra işler tersine dönüyor, birden göklerdeyken, hop bir bakmışsın eziklediğin kişinin yerindesin, psikolojik olarak bu şekilde bir etkilenme veya bunun yansıması, ya kendini dışarıya kapatırsın yada daha beter azarsın şeklinde yansıtılabilir ki mangaka ilk yolu seçmiş. Kötü mü yapmış bence hayır daha çabuk bir olgunlaşma yaşattı kahramanımıza diye düşünüyorum. Mangasını okuduğumdan belki bende daha farklı bir etki yaratmamış olabilir. Sonuçta içeriğini biliyorum gidişatı biliyorum sonunu biliyorum. Eğer mangasını okumamış yada  bu eser uyarlama yerine orjinal bir yapım olsaydı belki bu kadar etkilemez yada daha farklı şeyler umabilirdim. 

Ohhoooo çevirmen bile derse vay halimize :oniondesuplz:

Hala en sevdigim movie adminicem. Sadece beklenen etkiye goremedigim konusunda hemfikirdim Baris admin ile. Yani tanitim videosunu izledigimde tüylerim diken diken olmustu ve kesinlikle bu movienin benim olmasini istedim. Cevirdim hala etkisindeyim ozellikle sonlara dogru duygu yogunlunu muazzam hissettim ama ne bileyim bir sey biraz eksik geldi açıklayamayacağım bir sey.  Ama altini ciziyorum hala etkisindeyim. Ve o guzel yurekli Nishimiya Shouko favori anime karakterim olmaya aday

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.