Jump to content

Japonya'da Üniversite Eğitimi

Zusth

Önerilen İletiler

Selam arkadaşlar!

Öncelikle sadece konuya hakim olan arkadaşların yorum yapmasını rica ediyorum. Üniversite için Japonya'ya gitmeyi düşünüyorum, çünkü hem ülke olsun hemde insanı olsun ilgilendiğim bir yer. Halihazırda iyi düzeyde Almanca ve İngilizce konuşabiliyorum ve dil belgelerim de var. Ancak Almanya için anadil seviyesi diplomaya sahip bir öğrenci LYS, YGS sınavına girerek katılabiliyorken, internette Japonya hakkında hiçbir bilgi bulamadığım için buraya yazmak istedim. Normal bir şekilde üniversite hayatımı (4 yıl) mühendislik okuyacak şekilde geçirmek için neler yapmam lazım? Japonca falan öğrenilir hatta direk dil okuluna bile yazılabilirim onda sıkıntı yok ama önemli olan üniversite işi benim için. Yoksa Almanya alternatifi de duruyor nede olsa.

Şimdiden teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Facebook'ta JAPONYADAKİ  TÜRKLER...! Kültür Elçiliği Grubu...! isimli kapalı gruba katılın. Grubun "Dosyalar" kısmında "JAPONYA EĞİTİM SİSTEMİ" ve "JAPONYA’da ÜNİVERSİTE okumak...!" konularına bir göz atın büyük ihtimalle işinize yarayacaktır. Dosyaları okumadan gruba gönderi yazmayın, grubun yöneticisi haklı olarak dosyalar okunmadan soru sorulmasını sevmiyor :) 

https://www.facebook.com/groups/Maturan/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

animemuzikleri, 1 saat önce yazdı:

Evet exchange var ama exchange de erasmus gibi para almıyorsun yine para lazım yani paran varsa her şey oluyor

bakarım bir ara çok japonya meraklısı değilim ama belki giderim hayalim kutuplara gitmek  güzel doğa manazarı bir yerde ev felan yapmak yani :D

japonyaay da yolumuz düşerse uğrarız

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MetroFM, 17 dakika önce yazdı:

bakarım bir ara çok japonya meraklısı değilim ama belki giderim hayalim kutuplara gitmek  güzel doğa manazarı bir yerde ev felan yapmak yani :D

japonyaay da yolumuz düşerse uğrarız

:D ben de olsa da yüksek lisansa japonyaya gitsem istiyorum, belki şansa bir şekil tuttururum üniversitenin bursu verirler de giderim ya da bir iki yıl burada çalışıp para toplayıp öyle giderim,  yabancı öğrenci olarak baktığında adamlarda en büyük sıkıntı para sıkıntısı çünkü o yüzden üç yorumdur ekonomik yorum yapıyorum .D harbiden araştırdığım zaman birkaç üniversitenin kurallarında vardı bir de üstelik okurken çalışmana filan izin vermiyor yabancısın diye resmi olmadan çalıştıran esnaf filan oluyormuş gerçi de 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

animemuzikleri, 17 dakika önce yazdı:

:D ben de olsa da yüksek lisansa japonyaya gitsem istiyorum, belki şansa bir şekil tuttururum üniversitenin bursu verirler de giderim ya da bir iki yıl burada çalışıp para toplayıp öyle giderim,  yabancı öğrenci olarak baktığında adamlarda en büyük sıkıntı para sıkıntısı çünkü o yüzden üç yorumdur ekonomik yorum yapıyorum .D harbiden araştırdığım zaman birkaç üniversitenin kurallarında vardı bir de üstelik okurken çalışmana filan izin vermiyor yabancısın diye resmi olmadan çalıştıran esnaf filan oluyormuş gerçi de 

biliyom kaçak çalışılıyor her yerde de her ülkede yapılıyor yani de denk gelirsen yinede atabilirler ülkeden :D bakalım ya bence gerek kalmaz zaten başka yerde yükseklisans yapmakda çok birşey değiştirmez benim için maksat iyi ve beleş olsun :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Torukojin_A, 10 saat önce yazdı:

Facebook'ta JAPONYADAKİ  TÜRKLER...! Kültür Elçiliği Grubu...! isimli kapalı gruba katılın. Grubun "Dosyalar" kısmında "JAPONYA EĞİTİM SİSTEMİ" ve "JAPONYA’da ÜNİVERSİTE okumak...!" konularına bir göz atın büyük ihtimalle işinize yarayacaktır. Dosyaları okumadan gruba gönderi yazmayın, grubun yöneticisi haklı olarak dosyalar okunmadan soru sorulmasını sevmiyor :) 

https://www.facebook.com/groups/Maturan/

Teşekkür ederim bu yardımcı olabilecek gibi duruyor.

animemuzikleri, 1 saat önce yazdı:

Hocam yabancı ülkelerin çoğu yurt dışından gelen öğrencilere açık. Sen hapishaneye gitmiyorsun ki, hem ilerde gittiğin okulun prestijini artırmış olacaksın hemde ekonomiye katkın olacak sonuçta orada okuyup Türkiye'ye dönecek halin yok. Almanya öğrencilere tüm ulaşım hizmetlerini bedava karşılıyor ve 180 tam gün part-time çalışma izni veriyor, bunun yanında devletten gelen burslardan bahsetmeme gerek bile yok. Aynı şekilde Japonya'da hem burs hemde part-time desteği var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.