Jump to content

Çok söz olan/olmayan animeler..

dortseker

Önerilen İletiler

Merhaba !:muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

ilk tartışma konumu sizlere sunuyorum! azıcık heycanlı ve meraklıyım  (acaba saçma bi konu mu çok yorum gelir mi bir sürü düşünceler içindeyimkjdhdfjkg) . 

Konu başlığından anlaşılması zor tartışma konusunun. Bu yüzden açıyorum biraz. Şöyle ki, bir anime düşünün türü ne olursa olsun içersinde bulundurduğu karakterler nerdeyse hiç bi diyoloğa girmiyor tek tük bi kaç konuşma duyuyorsunuz sadece. Müthiş bir çizim, müthiş efektler, karakterlerin harketleri vs. çok güzel bi şekilde yansıtılmış hiç bi boşluk göremezsiniz ve sizi tatmin eder böyle animeler.    Aslında bu tür animeler konuşmalar olmadan da bir çok şey anlatıldığı, içinde kendinizden bir parça bulduğunuz, hatta göz zevkinize hitap eden animelerdir. 

Bir de konu başlığımıza şu yönden bakalım; çok konuşulan sürekli bir şeyler anlatmaya size sürekli      'a aa adam doğru söylüyor, vay öyle miymiş?'    dedirtecek kadar sözler içermesi özellikle o muhteşem ana karakterlerin roman olacak sözlerini barındıran birçok anime, ama bazen animelerde karakterler o kadar çok konuşur ki, başı neydi bu konuşmanın? konu neydi ?neden konuşuyor bu adam? olursunuz . görselliği vardır fakat karakterler çok fazla ve o kadar konuşulur ki hatta bu animelerin konusunun ne olduğunu bile bulmakta zorlanabilirsiniz. 

Benim şahsen bazen uykum bile geliyor adam çok konuşunca ama bu demek değildir ki hiç bi söz olmayan animeler de sıkıcı değildir.Bazen ne zaman konuşacak da bu adam sesini duyacağız olur insan :) şimdi diyecekseniz 'ammaa abartmış bi konu yazarken bu ne böyle bende başını unuttum o kadar çok şey yazmış ki' jdfdgdf benim yapımcım da beni böyle geveze yaratmış diyeym o zaman tövbe sjfjkdfg :6:    düşüncelerinizi uzuun uzuun yazmaktan çekinmeyin benim gibi saldırın klavyeye :) umarım üzerinde çok konuşulucak bir konudur okuduğunuz için teşekkürler :admire2-onion-head-emoticon:

https://www.youtube.com/watch?v=Lw4unI3tVN Q

Düzenlenme: dortseker tarafından
yasaklı kelime kullanmışım
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

En üstte yazdığına uyan bir movie var "Byousoku 5 Centimeter"

Çok uzun zaman oluyor bu animeyi izleyeli zaten 3 bölümden oluştuğunu hatırlıyorum ama pek fazla  bir diyalog yoktu hep karakterler gösterilirdi fazla bir söz yoktu çizimler anlatıyordu zaten kendini.

Alttakine uyan ise "Zetsuen no Tempest"

Bu animeye gelirsek karakterler o kadar çok konuşuyor ki bir kaç bölüm aynı sahnede geçtiği bile oldu tamamen diyalogdan oluşan bir animeydi.Bende en çok bu tarz animeleri seviyorum diyalogların uzun olduğu her şeye açıklık getirilen animeleri.

Herhalde forumda ciddi olan ilk yorumumdu :gosluk:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

xloqe, 8 dakika önce yazdı:

En üstte yazdığına uyan bir movie var "Byousoku 5 Centimeter"

Çok uzun zaman oluyor bu animeyi izleyeli zaten 3 bölümden oluştuğunu hatırlıyorum ama pek fazla  bir diyalog yoktu hep karakterler gösterilirdi fazla bir söz yoktu çizimler anlatıyordu zaten kendini.

Alttakine uyan ise "Zetsuen no Tempest"

Bu animeye gelirsek karakterler o kadar çok konuşuyor ki bir kaç bölüm aynı sahnede geçtiği bile oldu tamamen diyalogdan oluşan bir animeydi.Bende en çok bu tarz animeleri seviyorum diyalogların uzun olduğu her şeye açıklık getirilen animeleri.

Herhalde forumda ciddi olan ilk yorumumdu :gosluk:

Aslında üzülerek bir şey söylemek istiyorum forumda bildiğime göre yeni olduğumuz için pek göze batmamasını düşünerek söylüyorum forumda anime önermek ve istemek yasakmışş sanırım. doğru bir bilgimi emin değilim aydınlatılırsam çok iyi olur:bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:    güzel bir yorumdu teşekkürler ayrıca dediklerin ikisine de bakıcam ikinci dediğini zaten duymuş gibiyiim :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dortseker, 15 dakika önce yazdı:

Aslında üzülerek bir şey söylemek istiyorum forumda bildiğime göre yeni olduğumuz için pek göze batmamasını düşünerek söylüyorum forumda anime önermek ve istemek yasakmışş sanırım. doğru bir bilgimi emin değilim aydınlatılırsam çok iyi olur:bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:    güzel bir yorumdu teşekkürler ayrıca dediklerin ikisine de bakıcam ikinci dediğini zaten duymuş gibiyiim :D 

Bende bilmiyorum ama tahminen bir sıkıntı olmaz herhalde anime önermedik sadece hakkında konuştuk tabi yetkili bir abi&ablamız aydınlatırsa bizi yanlışsa da düzeltirse çok güzel olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
dortseker, 6 saat önce yazdı:

Öncelikle günaydın forumdaşlar... Forumda anime önerisi istemek veya vermek yasak değil, forum kurallarını okursanız yeterli bilgiye sahip olursunuz.

Anime ve manga önerileri için forumumuz da konumuz mevcuttur. Orayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Açmış olduğunuz konuya gelince belli bölümlerde konu açılması için üyelerin 150 iletiyi doldurması gerekiyor, bu yüzden taze üyelerin konu açmasına pek sıcak bakmıyoruz, sebebi ise %99,99 forumda olan konuları iyice araştırmadan benzer veya aynı konuları açmaları ve bununda forumda konu kirliliğine yol açması.

Konu fena değil en azından hatırladığım kadarı ile benzer konumuz yoktu vardı ise de eskimiştir büyük ihtimal, umarım üyelerimiz katılımlarını esirgemezler. Konunuz yanlış yere açılmış olup taşınmıştır.

Gelmişken konu ile ilgili de yazayım :smiley43:

Sözleri az olan bir seri izlediğimi pek anımsamıyorum ama sözleri ile beyinde fırtınalar yaratmış çok seri var özelikle, Legend of the Galactic Heroes ( Ginga Eiyuu Densetsu) izlemeyen var ise açıp izlesin neredeyse her diyalog bir ders niteliğinde olup, politika, din, askeri ve sosyal yönden zamanın en güzel tespitlerini yapmış ve bu tespitlerde hala geçerliliğini koruyan, her ne kadar hayal dünyası olsa da yaşadığımız çağın bakış açısını neredeyse aynı paralellikte ele alan muhteşem bir yapıt bana göre.

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu ve The Tatami Galaxy 'de muhabbet bolluğu olan diğer animelere örnek verilebilir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mileydi, 7 saat önce yazdı:

Öncelikle günaydın forumdaşlar... Forumda anime önerisi istemek veya vermek yasak değil, forum kurallarını okursanız yeterli bilgiye sahip olursunuz.

Anime ve manga önerileri için forumumuz da konumuz mevcuttur. Orayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Açmış olduğunuz konuya gelince belli bölümlerde konu açılması için üyelerin 150 iletiyi doldurması gerekiyor, bu yüzden taze üyelerin konu açmasına pek sıcak bakmıyoruz, sebebi ise %99,99 forumda olan konuları iyice araştırmadan benzer veya aynı konuları açmaları ve bununda forumda konu kirliliğine yol açması.

Konu fena değil en azından hatırladığım kadarı ile benzer konumuz yoktu vardı ise de eskimiştir büyük ihtimal, umarım üyelerimiz katılımlarını esirgemezler. Konunuz yanlış yere açılmış olup taşınmıştır.

Gelmişken konu ile ilgili de yazayım :smiley43:

Sözleri az olan bir seri izlediğimi pek anımsamıyorum ama sözleri ile beyinde fırtınalar yaratmış çok seri var özelikle, Legend of the Galactic Heroes ( Ginga Eiyuu Densetsu) izlemeyen var ise açıp izlesin neredeyse her diyalog bir ders niteliğinde olup, politika, din, askeri ve sosyal yönden zamanın en güzel tespitlerini yapmış ve bu tespitlerde hala geçerliliğini koruyan, her ne kadar hayal dünyası olsa da yaşadığımız çağın bakış açısını neredeyse aynı paralellikte ele alan muhteşem bir yapıt bana göre.

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu ve The Tatami Galaxy 'de muhabbet bolluğu olan diğer animelere örnek verilebilir.

Bir üyeye verdiğiniz cevapla okumuştum demek ki biraz yanlış anlamışım  ve aslında beklemem gerektiğini biliyordum bi deneyeyim dedim . neninyle beraber anlattığınız için  teşşekür ederim. bir sonraki konu için bekleyeceğim.

ben bi kaç araştırma yaptım zaten konu paylaşmadan önce bu açtığım konuyla alakalı bi paylaşma göremedim o yüzden yazmayı tercih ettim.Konunun yanlış yere açıldığını paylaşır paylaşmak fark ettim ama bi aksiliktir ki forum adminlerinden birine  denk gelip sorunu söyleyemedim ben demeden de uğraşıp düzelttiğiniz için de teşekkür ederim :D umarım bir çok kişi konuyla alakalı kendi düşüncelerini yazarlar ben de sabırsızlıkla bekliyorum :) 

Önerilerin için teşekkürler sıkılmayacağım bir anime olduğunu düşünoyrum çok konuşmalardan :) bu önerinle animelerin aslında bize bir şeyler kattığını da görüyorum bi kez daha önerilerine mutlaka bakıcam .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Honobono log da hatırladığım kadarıyla pek konuşma yok çerez animelerden 

İnaka isha benim için çizimleri en garip anime ve neredeyse hiç konuşma yok

Kono danshi serileri de az konuşma içeriyor ama baya düşündürüyor

Aoi bungaku kısmen konuşmalar normal uzunlukta ama diyaloglardan çok kişinin kendi düşüncelerinden oluşuyor denebilir

Ani ni tsukeru kusuri wa nai çerez animelerden olduğundan yine fazla konuşma içermiyor ama komik ve akışına bırakıyor insan kendini

İsshuukan friends oldukça monotondu ama konuşmaların çok da uzun olduğunu hatırlamıyorum 

Kotonoha no niwa ful konuşmaydı ortada anime yok

Bleach'teki dövüşlerde hep konuşuluyor ve bu yüzden 5 dk lık bir dövüş 3 bölüm uzatılıyor  

Naruto da uzun uzuuun süren flashback'ler yüzünden hikaye hep kendini tekrar ediyormuşçasına ilerliyor  

ve zaten psikolojik ve dedektiflik konularını içeren hemen hemen tüm animede bayacak kadar çok konuşma  içeriyor

İllallah çekiyorum  :bad-atmosphere-onion-head-emoticon: aklıma gelenler bunlar şimdilik 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.