Jump to content

Merhaba

Torodiya

Önerilen İletiler

pseudohomophylus, 7 saat önce yazdı:

Hoş geldin

Umarım formdan keyif alırsın kavramlara bence fazla takılma şimdi örnek olarak biz bir hormon var diyelim adı epinefrin olsun kökeni yunanca , adrenalin ile aynı hormon kelime kökeni latince şimdi ben buna hem adrenalin hem epinefrin hem de Türkçe olarak böbreğin üstü desem yanılmış olmam 

Çizgi film çizimlerden oluşmuş film ,movie,hareketlilik anlamına gelir

Anime Fransızca kökenli animation kelimesinden gelir aynı şeyi ifade eder saniye 24 karelik çizimlerin ardı ardına oynatılması ile oluşur 

Anime çizgi filmdir biz bu ifadeyi kullanırken 7 den 77 ye hatta belkide daha geniş kitlelere hitap edebilen konulara sahip japon çizgi film sanatını kastediyoruz bu da animenin sanki farklı bir kavram olduğu hissini uyandırıyor

Ayrıca bu konuda pek çok tartışmaya şahit oldum bence fazla derine inme bazı konularda muhalefet çıkan işsizlerden de çok var klavye başında (bkz:ben)

Teşekkürler bilgi için hoşbuldum bu arada ~(˘▾˘~)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

chaica Neko, 5 saat önce yazdı:

Merhaba ben Tevfik,

Teknik olarak anime zaten bir çizgi filmdir sadece çiziliş biçimi ve her yaşa hitap edebilme özelliği vardır.

Eğer "Bu yaşta çizgi film mi izliyorsun ?" gibi sorulara maruz kalıyor isen kafana takma herkesin sevdiği şeyler farklıdır bunu anlamayan ve izlemenle alay eden kişilerle de arkadaşlık yapmanı önermem zira insanların sevdiği şeylere saygı göstermek zorunda olduğumuz düşünüyorum.

İyi forumlar :haha-milk-bottle-emoticon:

Merhaba, teşekkürler ~(˘▾˘~)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.