Jump to content

NEDEN FORUMDA TAKILIRIZ

SeNaToR2038

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Valla bu konuya en çok ben bir şeyler yazmak isterim ama işten yeni geldim çok yorgunum ?

Bu foruma fanfiction yarışması için kaydolmuştum. Yaklaşık yedi yıldır takılıyorum. Kimler geldi kimler geçti çok eğlenilen zamanlar da oldu böyle değişik sanal krizler de çıktı şöyle bir düşünülünce..

Açıkçası bir yıl önce ani şehir değişikliği kararım oldu ve yeni iş yeni hayat kurdum. Bunun sebebi burada tanıştığım iki tatlı mı tatlı iyi ki tanımışım dediğim insan. Onun dışında bir sürü güzel insanla tanıştım burada

Forum kültürü özellikle bir konu hakkında bilgi alışverişi ve ortak hobilerde bir buluşma noktası halinde olsa da son yıllarda chatango, disquss, discord gibi platformların popülerliği sebebi ile gitgide azalan bir durum. Son ik iyıl içinde adam akıllı bir sohbet ortamı ya da etkinlik göremedim forumlarda. Özellikle anime izleyen kesimin anime izleme şekilleri tarzları ve animeye bakış açısındaki farklılıklar forum ortamlarını daha ıssız hale getirdi. Eski zamanları bilen yaşayan varsa bunu en çok fark edenler de onlardır.  Üzücü...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Amygirl, 2 saat önce yazdı:

Özellikle anime izleyen kesimin anime izleme şekilleri tarzları ve animeye bakış açısındaki farklılıklar forum ortamlarını daha ıssız hale getirdi. Eski zamanları bilen yaşayan varsa bunu en çok fark edenler de onlardır.  Üzücü

bak bu çok doğru bir tespit yeni gelen 2000 sonrası kesimin çoğu ,anime zevki olarak, 'slice of life' türlerine ve ergenlik dönemi romantizimi ,okul hayatı animelerine yoğunlaştılar...ve milleti ortak bir kültürde toplayacak bir büyük seride çıkmadı.Bleach,Gintama,FMA,One Piece,Naruto,Fairy Tail vs gibi o yüzden herkes çok ayrı kafalarda..Boku No Hero Acamedia biraz yapabilir gibi duruyordu ama sanırım yapamadı gerçi tür olarak şuan talep edilen şey shouenen değil.Shingeki No Kyojin ise çok sessiz bir kitleye sahip.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Forum benim için aile gibidir. Gerçek hayatta aile hayatım nasılsa forumda da öyle. Sabahın köründe kalkıp işe gidip, akşam-gece saatlerinde eve gelmek bir rutin oldu. Aile fertleri ile sohbet etmeyi bırak yüzlerini görsem şükrederim. Forum için de durum aynı, arada girip bakıyorum tanıdık isimler neler yapmış. Yeniler ne alemde ? Ama eskiden, okul hayatı dışında çok zaman vardı, hem aileme hem kendime hemde foruma çok zaman ayırıyordum. Yeri gelir okula gitmem,ders çalışmam yine vakit bulurdum (kötü örnek). Tabii başka sebeplerde var ama benim açımdan forumdan uzaklaşmamın temel sebebi budur. Çok sevdiğim Madarame'nin bir repliği tüm bu yazdıklarımın özeti olarak konuyu pekiştireceği için buraya bırakıyorum.

Spoiler

1901301_818626088164097_952131654_n.jpg.b25c94ee355920fdb00ab04c0da55347.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sakuragi, 14 saat önce yazdı:

Forum benim için aile gibidir. Gerçek hayatta aile hayatım nasılsa forumda da öyle. Sabahın köründe kalkıp işe gidip, akşam-gece saatlerinde eve gelmek bir rutin oldu. Aile fertleri ile sohbet etmeyi bırak yüzlerini görsem şükrederim. Forum için de durum aynı, arada girip bakıyorum tanıdık isimler neler yapmış. Yeniler ne alemde ? Ama eskiden, okul hayatı dışında çok zaman vardı, hem aileme hem kendime hemde foruma çok zaman ayırıyordum. Yeri gelir okula gitmem,ders çalışmam yine vakit bulurdum (kötü örnek). Tabii başka sebeplerde var ama benim açımdan forumdan uzaklaşmamın temel sebebi budur. Çok sevdiğim Madarame'nin bir repliği tüm bu yazdıklarımın özeti olarak konuyu pekiştireceği için buraya bırakıyorum.

İçeriği Gizle

1901301_818626088164097_952131654_n.jpg.b25c94ee355920fdb00ab04c0da55347.jpg

Güzel demişti Madarame, bende izledim Genshiken serilerini. 10 puan vermiştim ilk sezona ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Açıkçası yıllarca öylesine denizdeki rotasız bir gemi gibi girer forumda dolanırdım. Üyeleri falan merak ederdim son 2 aydır muhabbet mekanının canlanması ile birlikte daha görünür halde takılır oldum 

Gecenin 2 - 3 ünde konuşacak birilerini görünce çölde vaha bulan gezgin misali dalıyorum konuşmalara :pretty-onion-head-emoticon:

Hiçbir şey bulamasam bile gider eski oyunlara cevap yazarım

Son zamanlarda samimi olduğumuz 10-15 forum sakini ile discord üzerinden takılmaya başladık, yine de forumun yeri benim için ayrı ha bir de soğan kafa giflerini kullanmak da bağımlılık yaptı ondan forumda takılıyorum:happy-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence insanların forumlarda vakit geçirmesinin sebepleri olarak forumların konsantre olduğu, üzerinde durduğu konular hakkında kolayca bilgi sahibi olabilmek ve burada aynı ilgilere sahip kişilerle iletişim kurup güzel vakit geçirebilmek olabilir diye düşünüyorum.  Mesela bu forum için düşünecek olursam gerçek yaşamda animeler,mangalar, Japonya,kültür vs. bu konulara ilgisi olan insanları bulmak kolay olmuyor. Dolayısıyla da insanlar böyle forumlarda birleşiyorlar. Bense şaka maka 4 senedir buradayım. Nedense yaşlı hissediyorum. :drama-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.