Jump to content

Katana

Merlin

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 38
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Katana (刀), ya da Taçi'nin kullanımını takiben 1400'lerden sonraki ismiyle 大刀 dayito, tek-yönlü, uzun Japon kılıcı.[1][2][3] Çoğu Japon, katana kelimesini genel olarak kılıç anlamında kullanır. Dünyan

Benim abimde vardı (ailede baba-anne kuzenlerine falan abi olarak gördüğümüz kişilere deriz ya işte o abilerden :D ) kınısı sargıyla kaplı siyah ama parlayan bir renkteydi beni cezbetti ben de açmak i

Öhöm öhöm kendi katanamı tanıtmaklan gurur duyarım karşınızda haruka yüzümü sansürledim sorry ama internette kendimizi gereğinden fazla ifşa etmememiz gerektiğine inanırım ^^ ve not olarak yep katanal

Yo aslında katanalar çok ağır değil, yani tabi 1,80'lik ağır katanalarda var ama diğerleri 2 kg'yi geçmiyor genellikle. Ben bi aralar katana kullanmadan önce elim alışsın diye 1 kg'lik sopayla çalışma yapıyordum :D

kişinin kas gücüne göre değişir tabi ama ben sporla alakası olmayan pc başında yaşayan narincik bir bayan olarak benim için oldukca ağır benimkisinin 2kg olduğunu sanmıyorum 3 falandır herhalde gidip tartasım geldi :P neyse sonuç olarak işin sanatsal yanıda var bence sırf güzel görünüşü için bile alınabilecek birşey annemleri ikna edebilirsem odamın duvarına güzel bir japon köşesi yapıcam 1kaç yelpaze 1-2 geyşa maskesi ve katana falan :rolleyes:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kişinin kas gücüne göre değişir tabi ama ben sporla alakası olmayan pc başında yaşayan narincik bir bayan olarak benim için oldukca ağır benimkisinin 2kg olduğunu sanmıyorum 3 falandır herhalde gidip tartasım geldi :P neyse sonuç olarak işin sanatsal yanıda var bence sırf güzel görünüşü için bile alınabilecek birşey annemleri ikna edebilirsem odamın duvarına güzel bir japon köşesi yapıcam 1kaç yelpaze 1-2 geyşa maskesi ve katana falan :rolleyes:

:D Bende istiyom ya :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...
  • 3 ay sonra...

kullanım olarak  en rahat kesici silah bana göre romalıların gladius türü silahları. katana olarak adlandırdığımız ve elimizde bulunan dekoratif oyuncaklar ise süs eşyasından ibaret. iyi bir katana güçlü bir bilek gücü ile bir insanı ortadan ikiye bolecek kadar güçlü bir silahtır ve tamamen el yapımıdır. kılıç shamsir yada diğer türlere göre katana en ölümcül primitif savaş aleti oluyor tabi bu benim şahsi görüşüm =)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.