Jump to content
Türk Anime TV Forum

Önerilen İletiler

Ohaaa, kimse the GazettE diye bi başlık açmamış çok ilginç.

Kısaca bilgi

The GazettE grubu 2002 yılında Yune (eski baterist) tarafından kuruldu.Grup Ruki (vokal),Uruha(gitarist), Reita(bass), Aoi (gitarist) ve Yune (baterist 'den oluşmaktaydı). Fakat grup arasındaki anlaşmazlıklar sonucu Yune gruptan ayrıldı onun yerine grubun şuan ki bateristi Kai gruba katıldı. Bu olay üzücü gibi görünsede aslında THE GazettE grubun tam anlamıyla kimliğini bulmasını sağladı.

THE GazettE ilk olarak maxi singleleri olan ''Wakermichi'' 'yi piyasaya sürdü.Tabi bu sinlede Yune vardı bu singlın piyasaya sürülmesinden 1 ay sonra gruptan ayrıldı ve yerine Kai geldi. Ardından ise ''Madara'' 'yı piyasaya sürdüler.

PS COMPANY ile bir anlaşma imzaladılar.( bu şirkette Alice Nine, Kaggra, Miyavi gibi önemli rockçılar yer almaktaydı)

Mayıs 2003’ te ilk mini albümleri Cockayne Soup’ un ardından Hanamuke ile ilk turnelerine çıktılar. Turnenin dışında, grup Hanamuke ile iki parça da hazırlamıştır. İkinci turnelerinin hemen ardından o dönem ünlü müzik dergisi Cure kapağında Vidoll ve GazettE’ nin bulunduğu bir ek çıkartmıştır.

THE GazettE Visual-kei adıyla bilinen Japon Rock kültürünü br parçası sayılır. THE GazettE grubu Filth in Beaty ile ilk büyük çıkışını yapmıştır. Cassis ile tam anlamıyla bir THE GazettE adını hafızaya kazıttırdılar. Bunun ardından gelen NIL ve DIM albümleri de THE GazettE 'nin gerek Asya gerek Asya dışında büyük bir hayran kitlesine ulaşmasını sağladı.

Hyena, Taion, Filth in beaty, Cassis, Burial application, Regret, Distress and coma, İnvisible wall, Before I decay............. gibi mükemmel parçalara imzasını atan Japonya'nın en önemli gruplarından olan the GazettE GAZEROCK kültürünün oluşmasını sağladı.

blablabla

aslında resim de koyacaktım ama üşeniyorum şimdi. Bi arkadaşın vardı facebook üzerinden konuştuğum(facemi kapamadann önce tabi) o önermişti Cassis i dinle mutlaka diye başımın etini yiyordu.

Neyse şu anda en çok Chizuru yu seviyorum şarkılarından, siz?

Ha bi de Kuroshijsuji'nin de müziklerine el atmışlardı yanılmıyorsam ama izlemediğim için bilemeyeceğim. :huh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konunun direkmen Japon müziği kısmına taşınması lazım :)

Geçenlerde japon rock gruplarına bakayım derken tanıştım bu grupla fena sayılmazlar...

Ses olarak normalin iyisi müzik olarak iyi buldum ben...5-4 tane başaralı güzel parçaları mevcut geri kalanlarıda fena sayılmaz...

Cassis adlı şarkıları hoşuma gidiyor...solo ve elektro gitar + piyano iyi bir müzik ortaya çıkmış...

Ancak tip tarzı olarak pek beğenmedim adamları garip geldiler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konunun direkmen Japon müziği kısmına taşınması lazım :)

Geçenlerde japon rock gruplarına bakayım derken tanıştım bu grupla fena sayılmazlar...

Ses olarak normalin iyisi müzik olarak iyi buldum ben...5-4 tane başaralı güzel parçaları mevcut geri kalanlarıda fena sayılmaz...

Cassis adlı şarkıları hoşuma gidiyor...solo ve elektro gitar + piyano iyi bir müzik ortaya çıkmış...

Ancak tip tarzı olarak pek beğenmedim adamları garip geldiler...

ya, adamların tiplerinden rahatsız olan çok kişi var, o bi gerçek. De Japonya'da acayip popüler sanırım bu tipler. Büyük olasılıkla bundan kaynaklanıyor.

Şarkıları güzeldir, severim ben. Ergen hayranları var, işte onlardan değilim, başlığın etiketine aldırma sen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Paylaşım için teşekkürler Dinleyelim bakalım bir :D :D

ya, adamların tiplerinden rahatsız olan çok kişi var, o bi gerçek. De Japonya'da acayip popüler sanırım bu tipler. Büyük olasılıkla bundan kaynaklanıyor.

Şarkıları güzeldir, severim ben. Ergen hayranları var, işte onlardan değilim, başlığın etiketine aldırma sen.

Japonya'da bizim ülkemizde Emo denilip dalga geçilen şey aslında bir yaşam tarzı akımıdır. Emo terimi hiççilik felsefesini yansıtır. Dünyada hiçbir şeye değer vermeyen amacı olmayan bir düşünce akımı yani... Dolayısıyla Emoların o değişik tarzları da Japonya'da popülerdir. Tabi ülkemizde bu akım yanlış anlaşılmıştır. :D

Şimdi baktımda fotolara adamlar değişik ya :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Paylaşım için teşekkürler Dinleyelim bakalım bir :D :D

Japonya'da bizim ülkemizde Emo denilip dalga geçilen şey aslında bir yaşam tarzı akımıdır. Emo terimi hiççilik felsefesini yansıtır. Dünyada hiçbir şeye değer vermeyen amacı olmayan bir düşünce akımı yani... Dolayısıyla Emoların o değişik tarzları da Japonya'da popülerdir. Tabi ülkemizde bu akım yanlış anlaşılmıştır. :D

Şimdi baktımda fotolara adamlar değişik ya :D

Aslında, Emo, İngilizce bir kelime olan Emotional'ın kısaltmasıdır. Anlamı duygusallık/hassaslıktır. Daha sonraları ileri boyutlara taşınarak Emo yaşam tarzı çıkmıştır. Sadece Japonya'da geçerli bir kavram değil, uluslararasıdır ve Türkiye harici çoğu ülkede çeşitli nedenler dolayısıyla dalga geçilir.

Sevgi,aşk,acı,üzüntü ve benzerlerini abartılı bir şekilde yaşamaktır bir bakıma ve müziklerle, giyim ve görünüşlerle de kendilerini ifade etmeye çalışmalarıdır. Çoğu genç tarafından yaşam tarzı haline getirilmiştir. Kendini emo olarak tanımlayan çoğu kişinin aslında hiç yoktan sorun yaratıp ilgi çekmeye çalışmaları yüzünden, fazla sevilmez.

Küçük bir ekleme yapayım dedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gazette en sevdiğim guruplardandır ilk shiver şarkılarını dınledim ilk nasıl ve nerde dinledim bilmiyorum ama birsürü güzel şarkıları var. Vokalistlerinin seside çok beğiniyorum iyi bi grup yani :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bunlar teknik olarak emo değiller...Başka bir tarz yaratma çabasındalar :) ... Benim hoşuma gitmeyen yanı çok fazla makyaja bulanmışlar arkadaş insan bir noktadan sonra makyajcılarına dur demeleri gerekirken dudurtmamışlar makyajcıyı :) ... Saçlarına bişe demiyorum animeden çıkmış gibi bir hava katmış saçlar :) ama yüzleri çok renkli be...

Ama çalışkan bir grup kurulduğundan itibaren sürekli kendilerini müzik konusunda geliştirmeyi başarmışlar ve halada devam ettiriyorlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında, Emo, İngilizce bir kelime olan Emotional'ın kısaltmasıdır. Anlamı duygusallık/hassaslıktır. Daha sonraları ileri boyutlara taşınarak Emo yaşam tarzı çıkmıştır. Sadece Japonya'da geçerli bir kavram değil, uluslararasıdır ve Türkiye harici çoğu ülkede çeşitli nedenler dolayısıyla dalga geçilir.

Sevgi,aşk,acı,üzüntü ve benzerlerini abartılı bir şekilde yaşamaktır bir bakıma ve müziklerle, giyim ve görünüşlerle de kendilerini ifade etmeye çalışmalarıdır. Çoğu genç tarafından yaşam tarzı haline getirilmiştir. Kendini emo olarak tanımlayan çoğu kişinin aslında hiç yoktan sorun yaratıp ilgi çekmeye çalışmaları yüzünden, fazla sevilmez.

Küçük bir ekleme yapayım dedim.

Bunlar benim okuduklarımdan çok daha farklı şeyler :o SeptNoir-samaaaa :wub: bir şeyler öğrendiiim :D :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar benim okuduklarımdan çok daha farklı şeyler :o SeptNoir-samaaaa :wub: bir şeyler öğrendiiim :D :D

:D Tuhaf, rastgele konularda bir çok şey bilmeyi seviyorum. Bir aralar günümü vikipedi ansiklopedisinde geçirirdim :ph34r:

Sen ne okudun ki merak ettim şimdi :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok