Jump to content

Mangada erkek karakter nasıl olmalı?

weirdone

Önerilen İletiler

Böyle düşünsülsede nedense tutulan mangalarda bu klişe olanlar oluyor. Neredeyse Usui nin mangadan çok fanı var

.Dediğin doğru tabikide fiziki özellik kişiliğiyle alakalı ama genel bir beğeni krıteri vardır diye düşünüyorum.

Evet, insanlar klişelere bayılıyorlar :P. Bende Usui severim, ne yalan söyleyeyim. Ama bu basit bir karakter olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :D Genel bir beğeni kriteri olabilir dediğin gibi. Benim beğenim de kişiliklerle alakalı ve özgün. :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Çok manga okuyan biri değilimdir ama her manga türünün hitap ettiği bir yaş kitlesi vardır.Örneğin shounen genelde genç gruba hitap eder ve buna yönelik olarak karaktere şekil verirler.14-17 yaş arası

futurecoffeecup öncelikle sakin, derin nefes al...al al...şimdi ver ama yavaşça, nefes aaaaaal veeeeeeer :D ehem söylediklerine katılıyorum birkaç pürüz buldum o da tartışılmış yetişememişim zaten :)

Karışmayayım konu dağılmasın dedim ama yine duramıyorum! Birkaç FF senin dediğin gibidir doğru, ama FF'nin hası kendini ilk bölümden/tanıtımdan belli eder zaten. İlk bölüme bakmadan önyargılı olmamak

Çok manga okuyan biri değilimdir ama her manga türünün hitap ettiği bir yaş kitlesi vardır.Örneğin shounen genelde genç gruba hitap eder ve buna yönelik olarak karaktere şekil verirler.14-17 yaş arası insanlar genelde kişilik arayışı içinde daha tam oturmamış ve insanları kendine örnek alan insanlardır bu nedenle manga sektöründe güçlü karakter yer yer onların idolü olur.Zekasıyla,olağan üstü gücüyle vs. vs. güçlülüğünü fiziği ile de yansıtmak zorundadır shounen animelerde fışkıran göze batan kasların olmasında en önemli etken budur işte.Kısacası karakter oluşurken hitap ettiği yaş kitlesine bakılmalıdır.

Shounende dediğin gibi azçok nasıl olması gerektiği belli.Shoujo mangaları bilindiği gibi daha çok romantizm içerdiği için yaş kitlesi biraz daha yüksek.Bu türlerdede en çok ana karakterler ön planda oluyor.Kısacası kız karakter yapmakta sorunum yok ama erkek karakter nasıl olmalı?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shounende dediğin gibi azçok nasıl olması gerektiği belli.Shoujo mangaları bilindiği gibi daha çok romantizm içerdiği için yaş kitlesi biraz daha yüksek.Bu türlerdede en çok ana karakterler ön planda oluyor.Kısacası kız karakter yapmakta sorunum yok ama erkek karakter nasıl olmalı?

Shoujo romantik animelerdir ve reddedilmez bir gerçek ki kızlar daha çok okuyor öncelikle kızların sevdiği tarzda bir erkek çizmek okuyucu sayısını yüksekte tutar.Uzun boylu,zayıf,bana kalırsa çok kaslı olmamalı çünkü kaslar ben buradayım dediği an romantizm azalıyor hissine kapılıyorum.Bence en önemli bölümler saç ve gözleri klişeliği bu iki unsuru çok iyi yaparak önleyebilirsin neden karakter 3 numara saça sahip keçi sakallı biri olmasın ki illa lise aşkını konu almak gerekmiyor.İmzanda ki karakter örneğin çoğu shoujo mangada karakterlerin saçları aynı uzunlukta bunlar okuyucuyu çeken etkenler bana kalırsa uzun saçlı erkek karakter her zaman öndedir ama kısa saçı denemekten zarar gelmez sonuçta :D Kısa saç zordur çünkü dikkat direk yüze kayıyor eğer çok iyi çizeceğine inanıyorsa çizer kısa saç denemeli diye düşünüyorum.

Ayrıca giyiniş tarzı çok önemli bence sıradan giyinmemeli karakter farklı olmalı ve ben buradayım demeli.Bunlar insanlar sevdiği tür ve ben bunlardan yanayım.

Edit:Kişilik olaraksa hiç kimseyi takmayan cool çocuk olabilir ama cool olduğu kadar çekingen,heyecanlı ve biraz odun olursa mangaya komedide katar :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uzun boylu, zayıf, kaslı olsun ama aşırıya kaçmasın, gözleri büyük değil küçük olsun bence erkeklerde küçük göz daha iyi oluyor. Saça gelirsek uzun kısa farketmez hepsi kabulüm. :P Kişilik olarak bence biraz asi olmalı hanım hanımcık olmamalı. :D Hödük de olmamalı kibarlıktan payına düşeni almış olmalı. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shoujo romantik animelerdir ve reddedilmez bir gerçek ki kızlar daha çok okuyor öncelikle kızların sevdiği tarzda bir erkek çizmek okuyucu sayısını yüksekte tutar.Uzun boylu,zayıf,bana kalırsa çok kaslı olmamalı çünkü kaslar ben buradayım dediği an romantizm azalıyor hissine kapılıyorum.Bence en önemli bölümler saç ve gözleri klişeliği bu iki unsuru çok iyi yaparak önleyebilirsin neden karakter 3 numara saça sahip keçi sakallı biri olmasın ki illa lise aşkını konu almak gerekmiyor.İmzanda ki karakter örneğin çoğu shoujo mangada karakterlerin saçları aynı uzunlukta bunlar okuyucuyu çeken etkenler bana kalırsa uzun saçlı erkek karakter her zaman öndedir ama kısa saçı denemekten zarar gelmez sonuçta :D Kısa saç zordur çünkü dikkat direk yüze kayıyor eğer çok iyi çizeceğine inanıyorsa çizer kısa saç denemeli diye düşünüyorum.

Ayrıca giyiniş tarzı çok önemli bence sıradan giyinmemeli karakter farklı olmalı ve ben buradayım demeli.Bunlar insanlar sevdiği tür ve ben bunlardan yanayım.

Doğru demişsin ancak uzun saçı yapmak sanıldığı kadar kolay değil. :) Genelde kısa saçlı karakterler yan karakter olarak seçilir çünkü yüzü ne kadar iyi çizersen çiz göze hitap olarak uzun saçlı karakterler daha önde.Örneğin senin imzanda sağdan ikinci olan ve kise direk göze çarpıyor.(Tabi açıları falanda etkili.İyi bir örnek olmadı galiba. :) )

Giysi konusunda haklısın sade birşeyler bile giyinse onda farklılık yaratacak etken olmalı.

Uzun boylu, zayıf, kaslı olsun ama aşırıya kaçmasın, gözleri büyük değil küçük olsun bence erkeklerde küçük göz daha iyi oluyor. Saça gelirsek uzun kısa farketmez hepsi kabulüm. :P Kişilik olarak bence biraz asi olmalı hanım hanımcık olmamalı. :D Hödük de olmamalı kibarlıktan payına düşeni almış olmalı. :D

Oluşturacağım karakterin tüm özelliklerini saydın. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ayriyetten, izlediğim şey ne olursa olsun, bir derinlik, mantık, gerçekçilik -gerçeklik demiyorum, gerçekçilik diyorum- ve ergen aforizması olmayan bir felsefe arıyorum.

Bu şekildeki yapımları da her zaman bulamıyorum.

Onlardan bir örnek versen ne güzel olucak ama. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle, lütfen yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına mesajları düzgün okuyalım, tatsızlık çıkmasın.

Padvox'a

Bi de şu japonlar çok uçuk kıyafetler giymiyor konusuna gelince, bilmem Shibuya semtini duydun mu? Ya da üniversite gençliğinin yaşamları hakkında bir fikrin var mı? Sokakta her gün cosplay vari kıyafetlerle dolaşan tipler olabiliyor. Yani, TRT de bi belgeselde vardı, semt semt Tokyo'yu tanıtıyordu kadının biri.

Edit: Ben o ilk mesajımda shonen karakterlerini neden sevmediğimi açıkladım, ve tuhaf bir şekilde birbirilerine benzeyen yanlarına değindim. Açık söyleyeyim, shonen sevmiyorum, frp oyunlarından fırlamış gibi görünen epik ortaçağ savaşçılarını ya da erdem timsali eli katanalı samurayları da, bana gerçek dışı geliyor. Bu tamamen benim düşüncelerim. Elbette bunun da oldukça büyük bir pazarı var, izleyeni var. Ona bir şey demiyorum, her malın bir alıcısı var.

Ayriyetten, izlediğim şey ne olursa olsun, bir derinlik, mantık, gerçekçilik -gerçeklik demiyorum, gerçekçilik diyorum- ve ergen aforizması olmayan bir felsefe arıyorum.

Bu şekildeki yapımları da her zaman bulamıyorum.

Shibuya Tokyoda en sevdiğim semt :) Ama oradaki belirtmem lise hayatı adınaydı neyse ben aramızdaki düşünce farkını bir nebze anladım sen gerçekçilik mantığa uygunluk yani olabilirlik arıyorsun bense imkansızı alışa gelmiş dünyamdan uzakta tamamen hayallerle dolu bir dünya arıyorum :D Buda düşünce çatışmasına neden olabiliyor.Olabilir tabi ki böyle bir şey ben tekrar belirteyim kesinlikle tatsızlık çıkarma çabasında değilim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

futurecoffeecup

öncelikle sakin, derin nefes al...al al...şimdi ver ama yavaşça, nefes aaaaaal veeeeeeer :D ehem söylediklerine katılıyorum birkaç pürüz buldum o da tartışılmış yetişememişim zaten :) heh niye bu yorumu yazıyorum diyecektim :D bunlar bence çok yararlı bilgiler şahsen ben FF yazma konusunda kendimi geliştirmek adına çok önemli dersler çıkardığımı düşünüyorum. Özetle teşekkürler :)

gelelim konuya

Resmi ekleyen

veritastan ma Gangryoung a merhaba deyin ve kaçın zira ilk yapacağı şey kavga çıkartmak olacaktır. :D onun dışında şöyle bir yorum gördüm li bence benden çok daha iyi açıklamış seriyi de kendisini de

" Baş karkater sevginin, arkadaşlığın, gücünü kullanarak 2-3 günlük antremanlarla kendinden çok daha güçlü rakiplerini indimiyordu.

- Baş karakter saçma sapan ışın patlamaları, ne olduğunu anlamadığımız, gökten güçler almıyordu.

- Baş karakter adeletin savunucusu, doğruluğun yılmaz savaşçısı, sevdiklerini koruyan, cool bakışlı, melankolik bir velet değildi.

- Baş karakter senin benim gibi bir adamdı. Bazen bencildi, bazen duygusaldı, bazen sinirliydi, bazen çok zekiydi, bazen aptalın tekiydi, bazen korktu, bazen cesaretlendi ve en önemlisi hiç kimseye doğruluğu ve erdemliği anlatarak 30-50 yaş insanları hedeflerinden bağırarak söylediği 3 cümle ile vaz geçirmedi

- Baş karkaterin etrafında ne istediğini bilmeyen, sürekli duygusal patlamalar yaşayan, zırlak bir .rospu yoktu.

- 13-8 yaş arası, 2787382 metre ateşli veya kesici silah kullanan, kulaklarına kanat takmış ya da ağzından salya akan psikopat çocuklar yotku."(alıntı)

evet baş karakter böyleydi işte. Yalnız serinin kurgusu ticari yetmezlikten dolayı apar topar bitmesinden midir nedirpek iyi değildi hatta ortalamanın bir tık altındaydı bile diyebilirim. Onun dışında bu sayılan klasikliklere gönderme niteliğindeki laflarla ve güçlere getirdiği açıklamaları kısımlarını ben özellikle sevdim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evet baş karakter böyleydi işte. Yalnız serinin kurgusu ticari yetmezlikten dolayı apar topar bitmesinden midir nedirpek iyi değildi hatta ortalamanın bir tık altındaydı bile diyebilirim. Onun dışında bu sayılan klasikliklere gönderme niteliğindeki laflarla ve güçlere getirdiği açıklamaları kısımlarını ben özellikle sevdim.

Bu mangayı okumuştum ama bu mangada hikaye daha çok ön plandaydı.Sonradan hikaye ya bağlanamadı yada orda bitirmek istedi mangaka bilmiyorum ama hikayede bitince zaten birşey kalmadı elinde.

Ayrıca bu mangada baş karakteri yerden yere vurmuş neredeyse herşeyden yoksun iken hocasına bakarsak herşey var ve ben bu mangayı okurken başkarakter hocasıymış havası veriyordu hep.

Teşekkürler yorumun için bu arada.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.