Jump to content

Ruh İkizi

AdminSlayer

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 90
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O sen miydin ? :o :D :D :D

herkes çift yaratılmıştır bir bütünün iki parçasıymış kişi görüşür ve şak diye bir birine oturur muş olmaz öyle şey !!! bir ilişki demek zaman demek çaba sarfetmek demek senin ideal eşinmi yok ö

Benim ruh öküzüm var ikizim yok :(

Posted Images

öf ne ruhsuz çıkdınız be be abi kalbindeki kanla seviyor sanki orda olan şey kalp çakrası ruhundan geliyor kanla sevmiyon milleti sen vampir değilsin anatomiye demi dalcaz hiç bilgim yok ama eğer kanla sevseydik zombiler en koyu aşıklar olurdu :D

yanlız cidden iyi deliyiz bizde ha :D şimdi ruh yok diyon demi dedin ha bak şimdi sen rahatlayabiliyon demi yapabiliyon sence vücudda rahatlamayı ne sağlıyor hani bir sakinlik felan gelirya doğaya felan dalarsın hani birini seversin kalbin pırpır eder kalp krizi olduğundan yada kan eksikliğinden değil demi bunlar iyi bak saksı çalışıyor :D buraya kadar anladıysan umutsuz vaka değilsin ruh var mı yokmuya gelince o size kalmış siz sadece kendinizi büyütüyorsunuz bizim gibi bir çok kez reankarne olan ruhlar sadece bu hissi yadırgamaz :D önünüzde daha çok hayatlar var yaşamanın tadına varın hahahaha sizin dünya hakkında ne düşündüğünüzü bilmiyorum ama dünyada insanlarda çok tatlılar gerçekden insan yaşamayı seviyor ruhlar burda yok sa siz neden gelesi,niz değil mi

kanıt isterseniz zorunda değilim neticede bu hayatlrımdan biri er geç bitecek önem veriyorum değer elbette ve doludolu yaşamak en önemlisi tabiki :D size önerim çakra açın meditasyon yapın yoga yapın gerçekden zevk alarak yaşayın eğer mutsuz iseniz

dediğim gibi ikna etme zorunluluğum yok ama konuşmam gerekiyor çünki böyle güzel bir dünyada gerçekden kendinizi tek olarak düşünmek hayvanlara bakın hepsinden kaç tane var sonra kendinize bakın nüfusumuz daha fazla her hangi bir ortalama türden karıncaları saymayın :D gerçekden tek olabilirmisiniz ayrıca neden kabul etmiyorsun ruhunu sana ne kötülüğü oldu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MetroFM, 5 saat önce yazdı:

öf ne ruhsuz çıkdınız be be abi kalbindeki kanla seviyor sanki orda olan şey kalp çakrası ruhundan geliyor kanla sevmiyon milleti sen vampir değilsin anatomiye demi dalcaz hiç bilgim yok ama eğer kanla sevseydik zombiler en koyu aşıklar olurdu :D

yanlız cidden iyi deliyiz bizde ha :D şimdi ruh yok diyon demi dedin ha bak şimdi sen rahatlayabiliyon demi yapabiliyon sence vücudda rahatlamayı ne sağlıyor hani bir sakinlik felan gelirya doğaya felan dalarsın hani birini seversin kalbin pırpır eder kalp krizi olduğundan yada kan eksikliğinden değil demi bunlar iyi bak saksı çalışıyor :D buraya kadar anladıysan umutsuz vaka değilsin ruh var mı yokmuya gelince o size kalmış siz sadece kendinizi büyütüyorsunuz bizim gibi bir çok kez reankarne olan ruhlar sadece bu hissi yadırgamaz :D önünüzde daha çok hayatlar var yaşamanın tadına varın hahahaha sizin dünya hakkında ne düşündüğünüzü bilmiyorum ama dünyada insanlarda çok tatlılar gerçekden insan yaşamayı seviyor ruhlar burda yok sa siz neden gelesi,niz değil mi

kanıt isterseniz zorunda değilim neticede bu hayatlrımdan biri er geç bitecek önem veriyorum değer elbette ve doludolu yaşamak en önemlisi tabiki :D size önerim çakra açın meditasyon yapın yoga yapın gerçekden zevk alarak yaşayın eğer mutsuz iseniz

dediğim gibi ikna etme zorunluluğum yok ama konuşmam gerekiyor çünki böyle güzel bir dünyada gerçekden kendinizi tek olarak düşünmek hayvanlara bakın hepsinden kaç tane var sonra kendinize bakın nüfusumuz daha fazla her hangi bir ortalama türden karıncaları saymayın :D gerçekden tek olabilirmisiniz ayrıca neden kabul etmiyorsun ruhunu sana ne kötülüğü oldu

İlk paragrafa cidden güldüm :D bu halimde güldürdüğün için tebrikler, şimdi yazına geleyim.. ben kesin "ruh yok" diyemiyorum çünkü kanıtlayabileceğime inanmıyorum ama ruh nerede ? Ruha gerek duymadan yaşıyoruz ve ben düşündüğümde ruha bir rol biçemiyorum ? Bence ruh denen şey aynı kulaktan kulağa dolanan efsaneler gibi. :D Bi de işin din kısmı var ama oraya girmeyeceğim. Ve ayrıca ruhun yaptığı söylenen şeyleri beyin üstleniyor elbette yardımcı arkadaşları ile (sinir sistemi, kas sistemi, organ arkadaşlar vs.). Tamam biliyorum şu an bi tehlikenin içine girdim sen bu konularda ısrarcısındır yazmasam mı diye çok düşündüm -sadece birkaç sn düşündü- yani diyeceğim şu lütfen düşüncemin bu olduğunu kabul et yeter. :D Yazar burada uzun açıklama ile geri dönmeye gerek yok diyor çünkü seni anladım. :p Ruhun bana kötülüğü olmadı.s deyim olarak kullanırım "ruh" kelimesini lakin  bilemiyorum, inandırıcı, gerekli gelmiyor. Neden ruha ihtiyaç duyalım ki ? Her şeyimiz belli bir mekanik ile işlerken ?  Biraz fantastik bir olay ruh. Böyle düşününce de bize öğretilenden farklı şekilde sonuçlar çıkıyor ve  ölünce ne olacağız sorusu geliyor o da ayrı delirme sebebi sonu yok çünkü. :ı Bilemiyorum amaan. u.u Ne ise diyeceklerim bu kadar.

Konuya gelir iseeem, ruh ikizini farklı algılıyorum._. ruhtan doğma bir şey gibi değil de daha çok kafa uyuşması gibi._. bence ruh ikizi birbiri ile aynı kişiliktekilere denmez, iki farklı zıt kişiliğin birbiri ile anlaşmasına/anlaşabilmesine denir BENCE. O yüzdeen mümkünatı olan bir şey sanırım. u.u Ve bir o kadar da kıymetli. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pelin, 3 saat önce yazdı:

İlk paragrafa cidden güldüm :D bu halimde güldürdüğün için tebrikler, şimdi yazına geleyim.. ben kesin "ruh yok" diyemiyorum çünkü kanıtlayabileceğime inanmıyorum ama ruh nerede ? Ruha gerek duymadan yaşıyoruz ve ben düşündüğümde ruha bir rol biçemiyorum ? Bence ruh denen şey aynı kulaktan kulağa dolanan efsaneler gibi. :D Bi de işin din kısmı var ama oraya girmeyeceğim. Ve ayrıca ruhun yaptığı söylenen şeyleri beyin üstleniyor elbette yardımcı arkadaşları ile (sinir sistemi, kas sistemi, organ arkadaşlar vs.). Tamam biliyorum şu an bi tehlikenin içine girdim sen bu konularda ısrarcısındır yazmasam mı diye çok düşündüm -sadece birkaç sn düşündü- yani diyeceğim şu lütfen düşüncemin bu olduğunu kabul et yeter. :D Yazar burada uzun açıklama ile geri dönmeye gerek yok diyor çünkü seni anladım. :p Ruhun bana kötülüğü olmadı.s deyim olarak kullanırım "ruh" kelimesini lakin  bilemiyorum, inandırıcı, gerekli gelmiyor. Neden ruha ihtiyaç duyalım ki ? Her şeyimiz belli bir mekanik ile işlerken ?  Biraz fantastik bir olay ruh. Böyle düşününce de bize öğretilenden farklı şekilde sonuçlar çıkıyor ve  ölünce ne olacağız sorusu geliyor o da ayrı delirme sebebi sonu yok çünkü. :ı Bilemiyorum amaan. u.u Ne ise diyeceklerim bu kadar.

Konuya gelir iseeem, ruh ikizini farklı algılıyorum._. ruhtan doğma bir şey gibi değil de daha çok kafa uyuşması gibi._. bence ruh ikizi birbiri ile aynı kişiliktekilere denmez, iki farklı zıt kişiliğin birbiri ile anlaşmasına/anlaşabilmesine denir BENCE. O yüzdeen mümkünatı olan bir şey sanırım. u.u Ve bir o kadar da kıymetli. 

haha 1.paragrafı okuyup hala vaz geçiremediysem daha fazla denemem :D cevap yazma demişsin ama ben hep yanıt vermeyi severim alışkanlık :D yani ruhun olduğuna inanmayabilirsin neticede sana onları öğretecek olan ben değilim ben sadece bu dünyada 1 insanım okadar insan arasından yani büyütülecek bir yanım yok yani ruhun olduğuna inanmasanda 6.hissi reddetmeyen rüya gördüğüne inanan varlıklarız hani rüyayı desen replay yapıyor yanlış ama gideri var 6. hissede desen ruh ikizi felan hissediyoz ah onunda gideri var yani sana kalmış ben seni ikna etmek istemiyorum ama düşüncen çok ilgi çekici :Ddevamını yazmanı isterim düşüncelere saygı duyarım ve elimden geldiğince bende düşüncelerimi paylaşmak isterim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pryda, 10 dakika önce yazdı:

Doğru ama hem birbirini tamamlayan ve uyum içinde olan zıt karakterlere hem bir çok açıdan birbirine benzeyenlere yani benzer kişiliklere denebilir,ruh ikizi tabiri kullanılırken zıt kişiliklerin düşünülmediğini düşünüyorum ruh ikizi yerine ruh arkadaşı vs denirdi o zaman :D Kesinlikle mümkünatı durumuna ve kıymetine katılıyorum  :angel2-onion-head-emoticon:

ruh ikizi denmesinin sebebi aynı sorunlarla bellibir duruma kadar karşılaşmış aşması gereken sorunlar benzer birbine yardımcı olabilecek olmarından geliyor ha dersen nerden oluyor bu ruh ikizi olyı bilmeem ben öyle çok bilgilide değilim ama şunuda biliyorum tüm ruhlar birbirine bağlıdır ruh ikizleri ise doğuştan bağlı olduğun ruhlardır yani diğer ruhlarda öyle bağsız felan değil :D bende zıt karakterleri severim ama benzer benzeri çeker ilişkilerde belkide zıttı bilemem yani aslında bu konuda kadere inancım var ama kaderi doğru anlamalısın kader sadece sensin sadece ve sadece "hiç birşey senden büyük değil ve sende hiç birşeyden büyük değilsin" evrende denge vardır her şey eşittir sahip olunamayacak yürünemeyecek yol yoktur :D bu benim düşüncem tabi ruhuma inamak benim için kendime inanmakdır yani çok bir seçim duygum olmadı bu konuda inanamamak için bir sebebe sahip değildim diyebilirim senin sebeplerin varsa birgün aşarsın ruhsal yola girmek ayrı bir konu onun için aşmak yetmez biraz daha fazlası gerekir sen olman gerekir

bu türkiyede zor olan bir konu eğer yürt dışında doğmuş olsan çok daha raht ederdin vay be ne konuştum ya neyse daha fazlada anlatırım dinlersen anlatmayı severim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MetroFM, 3 saat önce yazdı:

haha 1.paragrafı okuyup hala vaz geçiremediysem daha fazla denemem :D cevap yazma demişsin ama ben hep yanıt vermeyi severim alışkanlık :D yani ruhun olduğuna inanmayabilirsin neticede sana onları öğretecek olan ben değilim ben sadece bu dünyada 1 insanım okadar insan arasından yani büyütülecek bir yanım yok yani ruhun olduğuna inanmasanda 6.hissi reddetmeyen rüya gördüğüne inanan varlıklarız hani rüyayı desen replay yapıyor yanlış ama gideri var 6. hissede desen ruh ikizi felan hissediyoz ah onunda gideri var yani sana kalmış ben seni ikna etmek istemiyorum ama düşüncen çok ilgi çekici :Ddevamını yazmanı isterim düşüncelere saygı duyarım ve elimden geldiğince bende düşüncelerimi paylaşmak isterim

Cevap verme demedim, kendi görüşünü tekrardan savunacak cevaplar yazmana gerek yok dedim. Elbette "cevap verme" diyemem. Devamını sonra tartışırız, olur mu ? :D Gerçi yazdıklarına daha bakmadım kusura bakma.s.ss.s

Pryda, 3 saat önce yazdı:

Doğru ama hem birbirini tamamlayan ve uyum içinde olan zıt karakterlere hem bir çok açıdan birbirine benzeyenlere yani benzer kişiliklere denebilir,ruh ikizi tabiri kullanılırken zıt kişiliklerin düşünülmediğini düşünüyorum ruh ikizi yerine ruh arkadaşı vs denirdi o zaman :D Kesinlikle mümkünatı durumuna ve kıymetine katılıyorum  :angel2-onion-head-emoticon:

Sizi anlamadım açıkçası. q.q 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ruh ikizi dediğin şey eğer gerçekten varsa ;

"Bir elmanın diğer yarısı olmalı" & "Eriğine çekirdek olmalı" & "Gitarına tel olmalı" & "Telefonuna şarj olmalı" & "Uçağına pilot olmalı" & "Tırnağına oje olmalı" & "Yemeğine kola olmalı" & "Çayına dem olmalı" & "Simidine çay olmalı" & "Karpuzuna peynir olmalı" & "Hamburgerine patates olmalı"

Tahminimce böyle bir şey olmalı ben daha bulamadım bulursam var olduğuna inanırım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

her ne yaparsan yap hayat uzun anlamsız an anı olamaz yaşamaya devam et seçimlerin seni yarın nereye taşır ben sen veya bir başkası bilemez tahmin edemezin demiyorum

seni mutlu edenlerle birlikte bir ömür geçir hayata olması gerekenlere kafa yormak ile uğraşma benden sana tavsiye "Not: benden aşk tavsiyesi alma"

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

Ruh ikizi: Yani mükemmel ilişkiyi yaşayabileceğin "sadece bir" kişinin olması. O bir özel kişi dışında biriyle kurulan tüm ilişkilerin eksik olması. Böyle bir şey varsa, insanlar nasıl bu kadar kolay evlenebiliyorlar. Nasıl karşılarındaki kişiden bu kadar kolay emin olabiliyorlar. Dahası, bu kişiyi nasıl bulacağım ki ben. Tüm hayat uğraşımı bırakıp, tüm zamanımı bu kişiyi bulmaya adasam bile, o kişiyi bulacağımın garantisinin "g"si yok. Dünya haritasına bakıp onun bu dünyada herhangi bir yerde olduğunu düşününce başım dönüyor. Tanrım neden böyle bir şey var ki? Neden sadece ruh ikiziyle olmak zorunda ki? Hadi dünyadaki yerini geçtim, dünyada farklı tarihlerde, farklı zamanlarda yaşama imkanım olsa bile, geçmiş yaşamlarda ve gelecek yaşamlarda, öylesine ilişki yaşayabileceğim bir kişi daha olmayacak, ve bu kişi benimle aynı zamanda yaşayacak. Gerçekten bu olası mı? Zaman konusu, mekan konusundan da büyük bir sorunsal. Bize yol gösterecek kırmızı bir iplik olsaydı her şey çok daha kolay olurdu ama maalesef o da yok.

Evet, düşününce hem mantığa oldukça aykırı, hem de acımasızca geliyor bana. Yani bir ruh ikizin var, ondan daha iyisi yok, ve sen onun nerede olduğunu bilmiyorsun. Böyle bir inanç insanı "diğer bütün ilişkiler anlamsız" düşüncesine sevk edebilir ki bu da insanı pasifize etmekten başka bir işe yaramaz. Oysa ki ilişkiler bir tecrübedir, her ilişkiden bir şeyler kazanırsın. Yanlış ilişkiler yaşayıp doğrusuna denk gelince, o doğruyu ayırt edecek ve o ilişkiyi yürütecek tecrübeyi kazanmış olursun. Yani erkek perspektifinden bakan biri olarak "ilişki = tecrübe" mantığı bence erkekler için geçerlidir diyorum.

Uzun lafın kısası, ruh ikizine inanmıyorum ama ruh ikizi derken kastedilene inanıyorum yani birisi bizde çok farklı çok ilginç hisler uyandırabilir ama o hisleri uyandırabilecek tek kişi değildir. O an hislerin etkisiyle öyle zannederiz ve onun ruh ikizi olduğunu düşünebiliriz. Ama o, nadiren karşılaştığımız "uygun" insanlardan sadece biridir. Uygundan kastım da fiziksel kimyanın + kafaların uyuşması. Bu da, sosyal bir insan için bile belki 3-5 senede bir denk gelebilecek nadirlikte bir uygunluk.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.