Jump to content

Anime Seçerken Neye Dikkat Edersiniz?

lamirox

Önerilen İletiler

• 5 ay sonra...
  • Yanıtlar 186
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ben bir anime ye başlayacağımda ilk başta görünümüne bakarım sonra türüne birde bölüm sayasına tabi bu degişiyor az bölümleri cok izlemem tabi ikinci sezonu yoksa  :) :)

Psikolojik tarzda anime izlemeyi sevdiğim için bu tarzın içeriğindeki hikayeye bakarım. Genelde Seinen olur... Psikolojik tarzda en sevdiğim anime Shin Sekai Yoridir... Ve genelde diğer izlediklerimed

Öncelikle evi arabası varmı diye bakarım elektirik alırsam ve tipide hoşsa neden olmasın?

Posted Images

Kapak Resmi, tagler, yorumlar, hikaye, 3 yada 5. bölüme kadar izledikten sonra sarıp sarmaması (konunun işleniş şekli), çizimler, v.s v.s 

Sırasıyla devan eder. Hikaye ve işleniş şekli güzelse gerisine pek bakmam. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Müzik ve kurgu çok önemli bir animede. Animeyi kurtaran da budur bana göre.

Karakter yapısı ve geçmişi izleyiciye iyi etki etmeli. İzleyici o geçmişi ve yapıyı kendisinde görmeli veya hayal etmeli.

Senaryo için bir şey diyemezsiniz çünkü manga neyse animesi de odur. Zaten mangaya göre gitmeyen bölümlere "Filler" deriz ve can sıkıcı olur bu bölümler. 

Asıl vermek istediğim mesaj ise mangası ne olursa olsun müzik ve kurgu iyiyse o anime başını alır gideeerrr...

"Manga kültürünü bilen animede bir adım öndedir..."

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim için uzun olması veya çizimi iyi olması önemli değil baş karakterin ilgi çekici olması önemli örnek vermem gerekirse M.D.Luffy çok ilgi çekici bir karakter her şeyi eğlencesine yapan biri olmasına rağmen idealleri ve arkadaşlarına verdiği önemle yerine göre ciddileşiyor.Bu yüzden çok ilginç bir karakter çünkü Luffy'nin ne yapacağını kestiremeyebiliyoruz.Bir ikinci dikkat ettiğim şey ise müzikleridir.Duygusal sahneler sadece duygusallığıyla değil müziğin aktırdığı duyguyla da ön planda olmalıdır.Üçüncü ve son dikkat ettiğim nokta ise anime gizem taşıdığı zaman o gizemden başka bir soru işareti kalmaması gerekli yani anime kendi içinde,mangakanın o kurduğu dünyada kendiyle çelişkiye düşmeyip bir paradoks yaratmamasıdır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.