Jump to content

Anime Seçerken Neye Dikkat Edersiniz?

lamirox

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...
  • Yanıtlar 185
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ben bir anime ye başlayacağımda ilk başta görünümüne bakarım sonra türüne birde bölüm sayasına tabi bu degişiyor az bölümleri cok izlemem tabi ikinci sezonu yoksa  :) :)

Psikolojik tarzda anime izlemeyi sevdiğim için bu tarzın içeriğindeki hikayeye bakarım. Genelde Seinen olur... Psikolojik tarzda en sevdiğim anime Shin Sekai Yoridir... Ve genelde diğer izlediklerimed

Öncelikle evi arabası varmı diye bakarım elektirik alırsam ve tipide hoşsa neden olmasın?

Posted Images

senaryo senaryo senaryo

bir de karakter gelişimi varsa tamam.

müzikler ve seslendirme 2. önemli şey daha doğrusu 3 mü oluyor...neyse

3(4?) önemli şey güçlerin açıklanması ve uygulanması ama bu zaten senaryoya giriyor.

görüntü kalitesi olarak içine etmedikleri sürece izlenir yani yüzüne bakılacak kadar olsun yeter bu üsttekiler iyi olduktan sonra.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
  1. İlk olarak konusu ve türü çok önemli ilgimi çekmezse izlemem.
  2. Romantizm olmasa bile, ucundan bir ilişki isterim. Birbiriyle evli anne baba bile yeterli..
  3. Bir de bölüm sayısına bakıp kıyaslama yaparım.. Eğer bölüm sayısı az ve konusu çok genişse izlemeyebilirim. Malum sonra devamı gelmiyor ve acı çekiyoruz. Ah Game of Thrones ahh...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1. Anime de Dere'ler varmı? Varsa Kuudere olsun onun dışındakilere asla tahammül edemem.

2. Çizimler. Evet çizimlere göre mi yargılıyorsun diyenler oluyor ama önemli be kardeş.

3. Konu önemli, mesela ben romantizm izleyemem asla, ama Shounen-ai, Yaoi, Doğaüstü, vb. varsa izlerim.

4. Karakterlerin zeka seviyeleri.

5. Seiyuu'lar Yuki Kaji, Hiroshi Kamiya falan varsa direk atlarım.

6. Klişe avcılığı yaparım eğer 3 den fazla yakalarsam yeter arkadaş der kapatırım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1. Çizimler.

2. Animenin türü.

3. Konusu.

4. Eğer romantizm türü bir anime ise, genellikle olduğu gibi kız saf mı değil mi ona bakarım.

5. Bölüm sayısı.

6. Eğer ki animenin türü romantizm değilse, kendi kendime hafiften spoiler yiyerek animede bir çift veyahut çift olarak yakıştırabileceğim kişi/kişiler var mı ona bakarım.

7. İzleyenlerin tepkilerine. Beni pek etkilemese bile haklı çıktıkları bazı yerler olabiliyor, animeyi izlerken onları hatırlıyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

İlk bölüm sayısına bakarım. Bölüm sayısı yüksek olanları sonra izleyeceğim çünkü bu aralar sadece telefondan izleme imkanım var. 

Akıcı olması çok önemli, sonraki bölümde ne olacak diye merak etmeliyim. En önemlisi bu. 

Konusu tabiki önemli ama konunun işleniş şekline göre her şey değişiyor. Kendi içinde tutarlı olmazsa zaten izleyemem. 

Tavsiye üzerine izlerim bir de. Ama tavsiye verecek kişi önemli. Benimle aynı kafadan olmalı. Mesela en son izlediğim sword art online'a ben 10 üzerinden 8 veririm ama 4 bile vermeyecek olanlar var saygı duyarım, renkler ve zevkler meselesi. 

Aksiyon ve macera şart değil ama olursa daha iyi, ölümler ve ölüm ihtimali ne kadar yüksek olursa o kadar içine çekiyor bence. Yoksa basit kalıyor gözümde. 

Şu anda da bu özelliklere göre arayış içindeyim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Önce MAL' dan puanına bakarım. Eğer bir anime 8.00 puan üstüyse sağlamdır, izletir, sürükler diye düşünürüm. Daha sonra "Genre" ya (Tür demek. Özellikle ingilizcesini yazıyorum çünkü hangi anime sitesine girerseniz karşılaşırsınız. Özentilikten değil ;)) bakarım. Mesela shoujo ları direk elerim bana hitap etmez çünkü :) Bu na göre anime seçerim ve herkese bu yötemi tavsiye ederim genellikle iyi denk gelir bu şekilde basit bir algoritma izlerseniz. https://myanimelist.net/profile/CocoJutsu bu da benim hesabım. Arayış içinde olanlar çok güzel animeler bulabilirler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.