Jump to content
Türk Anime TV Forum
lamirox

Anime Seçerken Neye Dikkat Edersiniz?

Önerilen İletiler

İlk bölüm sayısına bakarım. Bölüm sayısı yüksek olanları sonra izleyeceğim çünkü bu aralar sadece telefondan izleme imkanım var. 

Akıcı olması çok önemli, sonraki bölümde ne olacak diye merak etmeliyim. En önemlisi bu. 

Konusu tabiki önemli ama konunun işleniş şekline göre her şey değişiyor. Kendi içinde tutarlı olmazsa zaten izleyemem. 

Tavsiye üzerine izlerim bir de. Ama tavsiye verecek kişi önemli. Benimle aynı kafadan olmalı. Mesela en son izlediğim sword art online'a ben 10 üzerinden 8 veririm ama 4 bile vermeyecek olanlar var saygı duyarım, renkler ve zevkler meselesi. 

Aksiyon ve macera şart değil ama olursa daha iyi, ölümler ve ölüm ihtimali ne kadar yüksek olursa o kadar içine çekiyor bence. Yoksa basit kalıyor gözümde. 

Şu anda da bu özelliklere göre arayış içindeyim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önce MAL' dan puanına bakarım. Eğer bir anime 8.00 puan üstüyse sağlamdır, izletir, sürükler diye düşünürüm. Daha sonra "Genre" ya (Tür demek. Özellikle ingilizcesini yazıyorum çünkü hangi anime sitesine girerseniz karşılaşırsınız. Özentilikten değil ;)) bakarım. Mesela shoujo ları direk elerim bana hitap etmez çünkü :) Bu na göre anime seçerim ve herkese bu yötemi tavsiye ederim genellikle iyi denk gelir bu şekilde basit bir algoritma izlerseniz. https://myanimelist.net/profile/CocoJutsu bu da benim hesabım. Arayış içinde olanlar çok güzel animeler bulabilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakışıklı varsa hepsini izlerim ksldgjsdklgjsd

Şaka bir yana gerçekten her şeyi izlerim. Yarım bırakmayı da sevmem. Çok dayanılmayacak kadar kötüyse bırakırım. Ecchi'ye bir itirazım yok ama Hentai asla. Ayrıca zorlama çiftleri, gay, lez ilişkilerden, ensest ilişkilerden NEFRET ederim. Erkek çoğunluklu spor animelerinin yorumları okunmayacak kadar iğrenç geliyor bana zaten. 

Yaoi, Yuri, Shonen ai, shojou ai asla izlemem

Ah birde komedi unsuru önemli benim için. Fazla gergin ortama tahammülüm yok. Az da olsa bir komedi, böyle suratlar falan değişince tadından yenmez..

v-gintama-760x428.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok