Jump to content

One Piece Neden Sevilmez?

Morgion

Önerilen İletiler

Lütfen mesaj kirliği yapmayın,yanlış anlaşılmasın cevabı verilmiş bir şeye 2. kişi verince post fazlalığı oluyor sadece :mellow:

sanane?belki mesajını görmedim?Post fazlalığı olsa ne olacak olmasa ne olacak ? boş boş konuşmayı bırakta mesajlarını görmeye dayanamıyorum desen daha yerinde olur.

One Piece neden sevilmez?Diğer mesajlarda dedikleri gibi fizik kuralları çok esnek ve arada saçma sapan şeyler olabiliyor.Mesela denizin ortasında resim defteri çıkarıyor 70. bölüme kadar geldim bunların çoğu denizdeydi hiç tuvalete gittiklerini görmedim bunun gibi bi kaç tane daha sayabilirim ama detaylara fazla takılmamak gerek çünkü bu tarz animelerde hep böyle şeyler oluyor zaten örnek Narutoda sözde ağaçtan ağaca zıplıyor ama bildiğin uçuyorlar iki animeyide kötülemiyorum ikiside baş yapıtlardan biri herkesin izlemesi gerek.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 151
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ya uzun diyipte narutoya bayılıp one piece i sevmeyenin ben aklına yanayım, narutonun ilk 200 bölümü + shippudenin ilk 150 bölümü öyle sıkıcıydı ki ayıla bayıla izledim, ana karakter ezik bir türlü gü

Buraya beni eleştirmeye geldiysen alkış sana diyorum başka bir şey demiyorum. İsteyen istediği animeyi izleyebilir. Ben kendi görüşümü sundum. İster efsane olsun ister olmasın beni orası ilgilendirmiy

Yeri geldiğinde bir gemi için bile duygulandırmayı beceren bi animeye "Çizimlerinden dolayı izleyemem" demeyin ya.  :( Yani benim anlayabileceğim bi durum değil bu. Konunun kalitesini, genişleyebilirl

Şimdi itiraf edin hepinizi 5-10 bölüm en fazla 30 bölüm izleyip,bütün animeyi çözüp sevmiyorum çok dandik dediğimiz bir seri :)

O duyguyu biliyorum çünkü o duygu bende de vardı. Ama ilginçtir ki millet ilerden ne olacağını sormak yerine çamur atmayı tercih ediyor. Neden böyle anlamış değilim. Millet neden sevmiyor bu seriyi,sevmediğinizi yönlerini açıklayarak söyleyin bu başlıkta,güncelde olan da söylesin mesela ben başlayayım;

Fizik kuralarını çok esnetiyor. Yıldırım lastiğe etki etmiyor diyor ama yıldırımın yaydığı ısı ile erimesi gerekirdi lastik ama bu garipliğin aynısı zoro veya robin 1 milyon volt yeyince ölmedi,kısacası fizik kuraları çok esnek.

Yeni dünya da korsanlar kaslı maslı 3.5 metrenin altında adam yok,bizim luffy velet kaldı orada,la bi adam 2 yılda hiç mi boy atmaz,aksine bide küçülüyor. Hadi lastik boy atmıyor dersin de,bizde o kadar izledik küçücük lastik adamın 20 metre adamı tek eliyle savurması garip geliyor biraz :D

Eğer bütün mesele bunlarsa sorun sende ama :D

-not: lafım sadece sana değil ama üstüne alınan kimsede yanlış anlamasın zevkler ve renkler tartışılmaz :)-

her şeyden önce anime bu. Hani açıkçası ben anlamam seinen shonen falan, kimi animelerde fizik kuralları vardır kiminde yoktur ama sonuç olarak op de yok. Şunda var bunda niye yok dersen dediğm gibi sorun sendedir. Ya da yıldırım o güçtemi ki ne saçma demekte aynı. Hani gerçekte ya da şu animede böyle değil bunda niye böyle demek ne kadar doğru? demek istiyorum :)

Bir kere ODA-sensei'nin tarzı bu. OP öncesi one-shot larına bakarsan herkesin gözünde yüceleştirdiği şeyleri ayak altına alıp aklına bile gelmeyen şeyleri yüceleştirme huyunu görürsün. Aklıma gelmişken yıldırım olayına bir daha değinmek istiyorum, taa luffy'nin infazında göstermişti luffy'nin bağışıklığını ve buggy'i bile öldürememesini siz-yine siz yine siz işte- enele yoğunlaştınız yani :D Çünkü genel olarak yıldırım gücüne karşı fanların bir orgazm geçirmesi söz konusu ilk başladığım sıralar bende öyleydim anlıyorum

Nihayetinde konuya dönersek op sevilmezse bunun olabilecek tek nedeni bölümlerde yer yer gelen gereksiz uzunluk, daha da kötüsü zaten 1 hafta beklemek işkenceyken verilen aralardır. Malum fazla naz aşık usandırır hesabı bıktım.

Anime de ise eskiden filler ları bile zevkle tekrar tekrar izlerken-bknz: arlong park yürüyüşü mangada bişeye benzemezken animede efsanedir- kuja adasından sonra giren gereksiz ve saçma filler lardan çizimlerdeki kalitesizliğe kadar animeden ve seriden yavaş yavaş soğuyarak nihayetinde bırakma noktasına gelmişimdir.

En önemli sebebi ise, bunların üstüne çeşitli forumlarda hemen hemen her konuyu tartışmış olmam ve anime/one piece fanlarıyla giriştiğim sohbetlerden hepsi olmasa da büyük çoğunluğunun gerizekalı olmasını -yani diğer herşey de olduğu gibi tartışma nedir nasıl yapılır karşısındakine saygı nedir bilmeden yaptığı için- sevmem. Bunun üstüne diğer animelerle çeşitli konularda karakter konu "one piece en iyisi diyosan paylaş panpa" "one piece/naruto bok gibi ne anlıyonuz""- karşılaştırma yapılması ve tekrar tekrar bıkmadan usanmadan yapılan ve aynı muhabbetlerin, kavgaların dönmesi de cabası. Millet hayali karakterler için birbirini hiç çekinmeden kırıyor yazık.

edit: bayağıdır içimi dökmüyormuşum senin konuya rastgeldi idare et :D gerçi bütün yorumumun okunacağı bile meçhul

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer bütün mesele bunlarsa sorun sende ama :D

-not: lafım sadece sana değil ama üstüne alınan kimsede yanlış anlamasın zevkler ve renkler tartışılmaz :)-

her şeyden önce anime bu. Hani açıkçası ben anlamam seinen shonen falan, kimi animelerde fizik kuralları vardır kiminde yoktur ama sonuç olarak op de yok. Şunda var bunda niye yok dersen dediğm gibi sorun sendedir. Ya da yıldırım o güçtemi ki ne saçma demekte aynı. Hani gerçekte ya da şu animede böyle değil bunda niye böyle demek ne kadar doğru? demek istiyorum :)

Bir kere ODA-sensei'nin tarzı bu. OP öncesi one-shot larına bakarsan herkesin gözünde yüceleştirdiği şeyleri ayak altına alıp aklına bile gelmeyen şeyleri yüceleştirme huyunu görürsün. Aklıma gelmişken yıldırım olayına bir daha değinmek istiyorum, taa luffy'nin infazında göstermişti luffy'nin bağışıklığını ve buggy'i bile öldürememesini siz-yine siz yine siz işte- enele yoğunlaştınız yani :D Çünkü genel olarak yıldırım gücüne karşı fanların bir orgazm geçirmesi söz konusu ilk başladığım sıralar bende öyleydim anlıyorum

Nihayetinde konuya dönersek op sevilmezse bunun olabilecek tek nedeni bölümlerde yer yer gelen gereksiz uzunluk, daha da kötüsü zaten 1 hafta beklemek işkenceyken verilen aralardır. Malum fazla naz aşık usandırır hesabı bıktım.

Anime de ise eskiden filler ları bile zevkle tekrar tekrar izlerken-bknz: arlong park yürüyüşü mangada bişeye benzemezken animede efsanedir- kuja adasından sonra giren gereksiz ve saçma filler lardan çizimlerdeki kalitesizliğe kadar animeden ve seriden yavaş yavaş soğuyarak nihayetinde bırakma noktasına gelmişimdir.

En önemli sebebi ise, bunların üstüne çeşitli forumlarda hemen hemen her konuyu tartışmış olmam ve anime/one piece fanlarıyla giriştiğim sohbetlerden hepsi olmasa da büyük çoğunluğunun gerizekalı olmasını -yani diğer herşey de olduğu gibi tartışma nedir nasıl yapılır karşısındakine saygı nedir bilmeden yaptığı için- sevmem. Bunun üstüne diğer animelerle çeşitli konularda karakter konu "one piece en iyisi diyosan paylaş panpa" "one piece/naruto bok gibi ne anlıyonuz""- karşılaştırma yapılması ve tekrar tekrar bıkmadan usanmadan yapılan ve aynı muhabbetlerin, kavgaların dönmesi de cabası. Millet hayali karakterler için birbirini hiç çekinmeden kırıyor yazık.

edit: bayağıdır içimi dökmüyormuşum senin konuya rastgeldi idare et :D gerçi bütün yorumumun okunacağı bile meçhul

Hacı,şu fanboyluğu bırakın ilk önce bu başlığı açmamın sebebini anlayın biraz,burası bir çeşit taşlama başlığı en sevdiğim yapım one piece olsa da bıktım ln yeter,çizgi film izliyorum sanki şu eleştirelemez mantığını bir bırakın. Fanboyluktur bu lütfen detaya inin taşlayın ln şu seriyi,yapan adam tanrı değil hattalarını söyleyin.

Edit=Başlığı açan benim arkadaş,isanane ne demek oluyor kibarca uyarıyoruz,hemen bir atarlanma az sakin be ya

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hacı,şu fanboyluğu bırakın ilk önce bu başlığı açmamın sebebini anlayın biraz,burası bir çeşit taşlama başlığı en sevdiğim yapım one piece olsa da bıktım ln yeter,çizgi film izliyorum sanki şu eleştirelemez mantığını bir bırakın. Fanboyluktur bu lütfen detaya inin taşlayın ln şu seriyi,yapan adam tanrı değil hattalarını söyleyin. Birde seni anlıyorum demekten de vazgeç lütfen,beni tanımadan etmeden laflarımıza bir dikkat edelim. Mesele buysa sorun sende ne demek hacı,benim opla bir sorunum yok ki,şu sitede one piece en çok savunan adam benim zaten,ama valahi bıktım fanboy fanboy fanboy her yerde

Edit=Başlığı açan benim arkadaş,isanane ne demek oluyor kibarca uyarıyoruz,hemen bir atarlanma az sakin be ya

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başlığı senin açtığınıda sonradan fark ettim zaten, şu post kasma işini biraz bırakın.Postum fazla olsa ne olacak olmasa ne olacak ? Bu mantığı anlamıyorum arkadaş bunları geçin artık.Ben konuya girdiğimde senin o mesajın yoktu zaten yemek yemeye gitmiştim geldiğimde cevap verdim her neyse kusura bakma :) bak az evel sende 2 tane üst üste mesaj attın ne olacak şimdi ? :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şu an Pc de 550 bölüm yüklenmiş durumda. 17 bölüm izledim. Yaza izlemeyi düşünüyordum. Faka nerdeyse 600 bölümdür bir hazineyi bulamayan bir tayfa düşününce insanın izleme hevesi kaçıyor.

Hazine hazine değil ki izlerken anlarsın. 24 yıldır binlerce korsan bulamamış bu hazine altın falan değil,bulana her şeye vaat eden bir hazine şu an bile hazineyi bulmakla uzaktan yakından alakası yok,hatta kimsenin yok.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bendensin bende arabasta da bırakmıştım,2 ay sonra döndüm seriye :)

O uzunlukların sebebini ilerde anlarsın,arabasta ve gökyüzü adasın grand line ve one piece tanıtmak amaçlı olan arclar oldukları için gereksiz bir uzunluğa sahipler. Arabasta da önemli olan şeyler antik silahlar,savaş lordları,güç dengesi ve luffynin ünlüleşmeye başlaması,gökyüzü adası ise karasakalın göründüğü 2. yer(ilki davul adasında bir grup korsandan bahsediliyor onlar karasakal tayfası),hakinin tanıtıldığı yer,dof korsanları gibi şeyler tanıtılıyor. Ondan sonra gereksiz bir tilki var,sonra rahatsın,hep heyecan hep heyecan enies loby de için titrer zaten,duygusal biri değilimdir ama her yaşamak istiyorum lafını duyduğumda içim titrer gözlerim dolar. Ödül aldığı bir arctır.

Yaklaşık ne kadar bölüm sonra rahata ereceğimi söylersen çok makbule geçer be a :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık ne kadar bölüm sonra rahata ereceğimi söylersen çok makbule geçer be a :D

Arabastanın sonlarını seveceksin,ondan sonra bir kaç bölüm sıkılmayacaksın,gökyüzü adasına gidecekler başında bırakmak isteyeceksin(ben bırakmıştım) sonra oda baya güzeleşecek,gökyüzü adası bitince şok olacaksın,nerden nereye bağladı diye,sonra inecekler aşağı tilkili bölümlerde sıkılacaksın,water 7nin başında sıkılacaksın. Yani bir sevicek bir sıkılacaksın 300lere kadar,ondan sonra sıkılırsan gel yüzüme tükür :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hacı,şu fanboyluğu bırakın ilk önce bu başlığı açmamın sebebini anlayın biraz,burası bir çeşit taşlama başlığı en sevdiğim yapım one piece olsa da bıktım ln yeter,çizgi film izliyorum sanki şu eleştirelemez mantığını bir bırakın. Fanboyluktur bu lütfen detaya inin taşlayın ln şu seriyi,yapan adam tanrı değil hattalarını söyleyin.

Yani şöyle bir içimi dökeyim dedim kursağımda bıraktın. Konunun başlığı neden sevilmez. Ben bütün hatalarına rağmen seviyorum. Belki artık takip etmiyorum anime mangayı ama şimdiye kadar gördüğüm en iyi kurguya sahip yapım-sadece anime manga değil amerikan hint yapımları da dahil- olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İlla hata istiyorsan onları da sıralarım. Misal

Buggy ilk bölümlerde bedeninden ayrı bir adaya uçmuştur. "Luffy o kadar güçlü mü bir kere?" mantığını geçtim sonra diyor ki hayır aslında sınırı 200 barabara. Bu bilmemkaç gomugomu barabara ölçü birimleri de belirsiz. Sonra arabasta da kelimenin tam manasıyla öldü. Ama hiçbir karakterde görülmemiş bir şansla geri döndü. Hele croc'a karşı 2. ölüşünde havaya attığı su geri geldi ki hava sıcaklığı olsun suyun 90 dereceyle atılmaması olsun, 90 dereceyle atılsa dahi tam üstüne düşmemesini sağlayacak bir rüzgar faktörü olsun...Gelmemesi gerekti yani. Bunlar sadece aklıma gelen bir kaç örnek ve sadece ana karakter için. Bunun yine arabasta arc ta 5 km çapındaki bir alanı yok edecek bombanın o kadar kısa sürede o kadar yükseğe çıkartılması bir yana, bombayı çıkaran pell'in ölmemesi var. Zaten marineford savaşına kadar kimsenin ölmemesi ayrı bir mevzu.

Zoro'nun ağzında kılıç varken konuşamaması gerek. Bütün animeler için geçerli mihawk boyu kadar kılıcı nasıl çekiyor sırtından?

Böyle daha sayarım ama ilk aklıma gelenler bunlar. Yalnız tekrar söylüyorum madem hata istiyorsun başlığı değiştir. Bir şeyi seviyorsa fanboyluk yapıyordur gibi etiketleme insanları. Dediğim gibi biraz saygı yani.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.