Jump to content

Zekice Kurgulanmış Animeler

kaede

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 83
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Gosick'te güzel ^^ akıllıca

Gosick te Victorica'nın kim olduğu biraz aydınlanınca daha da heyecanlı oluyor :) Benim de çok hoşuma gitmişti ;)

Death Note Code Geass Steins;Gate Zetsuen no Tempest kurgu diyince aklıma gelen ilk seriler. ilk 3ünü izlemişsin zaten, ZnT'ye de bi göz at derim.

Ergo proxy benim ilk 3 animem arasındadır yalnız bu animede akıl oyunlarından daha çok, felsefi, edebi bir içerik var. Bilim-kurgu, distopik dünya düzeni gibi konular var. One outs'taki karakter cidden aşmıştı kendini, ya da giant killing deki koç da iyiydi...Diğer önerileri inceliyorum teşekkürler, umarım daha tavsiye çıkar:D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ergo proxy benim ilk 3 animem arasındadır yalnız bu animede akıl oyunlarından daha çok, felsefi, edebi bir içerik var. Bilim-kurgu, distopik dünya düzeni gibi konular var.

Zeka oyunu var denemez dedim zaten.Daha çok insanı düşünmeye itiyor dedim.2. yazdığını okumamışım o yüzden kusura bakma.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Angel Beats!

Another aha bu işte bu bunu izleyin ovasını en son izleyin :D beni çok şaşırttı

Ao no Exorcist fena kurgusu yok

Avatar : The Legend of Korra normal avatardan farklı ama güzel

Bakemonogatari işte bu animenin hastasıyım keşke hiç bitmeseydi

Bounen no Xamdou

C The Money of Soul and Possibility bu anime çok hoş devamı gelir ama ne zaman gelir orası meçhul

Danshi Koukousei no Nichijou kesin izle :D

Durarara!!

Golden Boy

Great Teacher Onizuka

Guilty Crown

Hataraku Maou-sama! kesin izle süper bence :D

Hellsing klasik ama yazıcam :D ( bu animeyi herkese onere onere ünlü yapanlardan biriyimdir :) )

Higashi no Eden güzel konusu var

Howl's Moving Castle bunu izlemediyseniz size bişi demiyorum trt1 bile yayınladı bunu :D

K-Project

Kampfer lan bu animeyi harcadılar ya sonunu bi bağlamadılar öyle kaldı halbuki çok iyi başlangıcı vardı

Magi - The Labyrinth of Magic

Maoyuu Maou Yuusha bu animede kahraman iyi bir döcüşe girmedi tek hayal kırıklığım bu oldu yoksa süper

Next A-Class gördüğün en iyi kısa anime ilk defa hayatımda bu kadar iyisini gördüm

Nekomonogatari: Kuro bu da süper

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Paprika ilk açtığım konuda (en gerçekçi çizime sahip animeler de ) ilk örnekler arasında ergo proxy'i saymıştım aynı şekilde psycho-pass da öyle. Benzeri olmayan animeler. Bu tarz bir anime önerirsen severek bakarım. Önceden dediğim gibi çok fazla anime var, one piece, naruto bunlar yaratıcılık konusunda çığır açmış animeler ama dediğim gibi zeki, kurnaz animeler beni daha çok mutlu ediyor. Death note zekilikle kavranabilecek bir animeyken( belli eğitim vs istemez) ghost in the shell ergo proxy, psycho-pass belli bir bilgi birikimi, felsefe, sanat, edebiyat vs. bilim-kurguyla meraklı bir bünye ister. Bu yüzden ergo proxy bilgilerle daha iyi kavranabilecek anime. Hepinize tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.