Jump to content

Neden Mangalar Renkli Değil

ByBesgen

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 78
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah b

1- Mangalar'da Renk yoktur belirli özel sayılarda renkli basım üretilir çünkü Manga renklendirmek anime yapmaktan daha zor. animeyi bilgisayardan kaydedilmiş ayarlar ile Çıkara biliyorsun. Ama mangada

azda olsa renkli olanlarda var ama renksiz okumak bana daha iyi geliyor :D araştırarak daha çok bilgi bulabilirsin ^_^

Mangayı manga kılan şey tersten okunması zaten. Madem o kadar istiyosunuz çizgiroman okuyun u-u

Aynen. Lombak, Kemik gibi eski mizah dergileriyle büyüdüm bu yüzden renksiz, tersten okunan manga'lara alışamadım bir türlü. Doğrudur böyle gelmiş böyle gidecek o yüzden benim için çok özel birşey değilse manga okumam. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

günümüzde renkli olmamasının en büyük sebebi ekonomik sebepler.

renklendirilmesi için verilen emek ve paranın karşılığının alınamayacak olması yani. zaten satın alıp okuyacak olan okuyor, renkli olmasının ekonomik açıdan büyük bir faydasının olacağı kesin değil ama verilen emeği katlayacağı kesin, bu yüzden siyah-beyaz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1- Mangalar'da Renk yoktur belirli özel sayılarda renkli basım üretilir çünkü Manga renklendirmek anime yapmaktan daha zor. animeyi bilgisayardan kaydedilmiş ayarlar ile Çıkara biliyorsun. Ama mangada 20 Kişilik asistan Gurubu ile yapıyorsun. Manga zordur. anlamadıysan Bakuman serisini izleyebilirsin.

2-Mangada Öyle çizimler oluyor ki bazen ( anime'den daha kaliteli çizmlere sahiptir mangalar.) Tüylerin diken diken oluyor.Mangaka'nın ne anlatmak istedini,Krakter seslerini,O ortamdaki havayı bile hissede bilirsin. 

-Birde unutmadan söyliğiyim internet'ten bakınca o kadar müthiş bir duygu yaşamayabilirsin. ingilizce olrak mangalar satılıyor. hatta istanbulda bir dükkanda özel işletim olarak türkçe Mangalar vardı ama bayağı pahalı. Manga bir kerede olsun al. Çizimlerin ve kağıdın kalitesini hemen anlarsın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

günümüzde renkli olmamasının en büyük sebebi ekonomik sebepler.

renklendirilmesi için verilen emek ve paranın karşılığının alınamayacak olması yani. zaten satın alıp okuyacak olan okuyor, renkli olmasının ekonomik açıdan büyük bir faydasının olacağı kesin değil ama verilen emeği katlayacağı kesin, bu yüzden siyah-beyaz.

Çok mantıklı geldi gerçekten :D

1- Mangalar'da Renk yoktur belirli özel sayılarda renkli basım üretilir çünkü Manga renklendirmek anime yapmaktan daha zor. animeyi bilgisayardan kaydedilmiş ayarlar ile Çıkara biliyorsun. Ama mangada 20 Kişilik asistan Gurubu ile yapıyorsun. Manga zordur. anlamadıysan Bakuman serisini izleyebilirsin.

2-Mangada Öyle çizimler oluyor ki bazen ( anime'den daha kaliteli çizmlere sahiptir mangalar.) Tüylerin diken diken oluyor.Mangaka'nın ne anlatmak istedini,Krakter seslerini,O ortamdaki havayı bile hissede bilirsin. 

-Birde unutmadan söyliğiyim internet'ten bakınca o kadar müthiş bir duygu yaşamayabilirsin. ingilizce olrak mangalar satılıyor. hatta istanbulda bir dükkanda özel işletim olarak türkçe Mangalar vardı ama bayağı pahalı. Manga bir kerede olsun al. Çizimlerin ve kağıdın kalitesini hemen anlarsın.

Katılıyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

izlediğin 20 dk lık animenin her saniyesi için 24 resim çiziliyor 24x60=1440 yani 1 dakikada 1440 resim görüyorsun bide çarpı 20 si var 20 dakika için nasıl manga daha zor olabiliyorki.Renklendirme kısmıda aç programı nereye hangi renk gelcekse tıkla tek tıkla o renk o alanı kaplıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.